Okinawa food. Co jeść, aby żyć dłużej w zdrowiu

Tłumaczenie: Julia Celer-Szczepaniak
Wydawnictwo: Muza
5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Okinawafood
koimass

Mieszkańcy japońskiej wyspy Okinawa żyją dłużej niż ludzie gdziekolwiek na świecie. Rzadziej chorują, wolniej się starzeją i do późnej starości są aktywni. Ta książka pomoże zrozumieć zasady, którymi się oni kierują i pokaże, jak łatwo wprowadzić je w życie, sięgając po produkty odpowiedzialne za długowieczność dostępne u nas, których jednak zazwyczaj nie doceniamy albo nie potrafimy zastosować.

Dzięki licznym przepisom, które pozwalają ułożyć kompletny całodzienny jadłospis, bez trudu można stworzyć własny „program zdrowego stulatka”.

źródło opisu: https://muza.com.pl/poradniki/2982-okinawafood-9788328709645.html

źródło okładki: https://muza.com.pl/poradniki/2982-okinawafood-9788328709645.html

Nesscafe | 2018-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Co prawda książka nie zwiększyła mojej wiedzy, ponieważ jeśli chodzi o jej wstępną treść, to nie wnosi nic nowego, ale przynajmniej robi to w skrócie. Będzie idealna dla kogoś kto nie miał styczności z ikigai. Za to przepisy, które się w niej znajdują bardzo mi się podobają. Wizualnie oceniam na maksa. Wywołała u mnie wyrzuty sumienia ze względu na mój sposób odżywiania. Przyjemna książeczka bardziej do wykorzystania w kuchni.