Powrót na Paros

Wydawnictwo: Świat Książki
The Beachside Guest House
literatura piękna
Ag2S

Pełna brytyjskiego humoru i greckiego słońca powieść o sile kobiecej przyjaźni. Najnowsza książka autorki bestsellerowego "Klubu Porcelanowej Filiżanki". Rosa i Bee z rozrzewnieniem wspominają wakacyjny wyjazd na piękną wyspę Paros; piaszczyste zatoczki, szafirowe niebo i urokliwy pensjonat, w którym się zatrzymały razem ze swoją przyjaciółką Ioną. Były wtedy beztroskimi nastolatkami. Od tego...

Rosa i Bee z rozrzewnieniem wspominają wakacyjny wyjazd na piękną wyspę Paros; piaszczyste zatoczki, szafirowe niebo i urokliwy pensjonat, w którym się zatrzymały razem ze swoją przyjaciółką Ioną. Były wtedy beztroskimi nastolatkami. Od tego czasu wiele się w ich życiu zmieniło. Bee pochłaniają przygotowania do ślubu, Rosę – kariera, a Ionę… No właśnie. Żadna z nich nie ma pojęcia, co u niej słychać.

Kiedy Rosa dowiaduje się, że pensjonat został wystawiony na sprzedaż, postanawia go kupić i przywrócić do dawnej świetności, oczywiście z pomocą Bee. Tak zaczyna się podróż, która odmieni życie przyjaciółek. Prowadzenie własnego biznesu i spełnianie młodzieńczych marzeń okazuje się bowiem trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Pełna romantyzmu opowieść o miłości, przyjaźni i życiu. Zabawna i wzruszająca, podnosząca na duchu powieść o magii rozpoczynania wszystkiego na nowo z niezawodnymi przyjaciółkami u boku.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Klimat Grecji piękny,piaszczysty piasek,opowieść o przyjaźni trzech przyjaciółek,piękna i mądra książka chwytająca za serce.

Gosia | 2019-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 01 lipca 2019

Vanessa Greene to nowa autorka w mojej biblioteczce.
Nie obiecywałam sobie wiele po tej typowej literaturze kobiecej.
Na początek dwa minusy:
1. Nie dostrzegłam w ogóle brytyjskiego humoru zapowiadanego na okładce.
2. Trochę mało greckich klimatów.

Poza tym to całkiem zgrabna opowieść. Trzy przyjaciółki u progu trzydziestki robią bilans swojego dotychczasowego życia: przegląd związków, karier zawodowych, osiągnięć, poziomu zadowolenia i spełnienia marzeń.
Nie wypada on korzystnie.
Nadarzająca się okazja w postaci inwestycji w podupadły pensjonat w wiatraku na greckiej wyspie Paros ma być szansą na nowy początek i zmianę stylu życia.
Pensjonat rodzi się w bólach, a jego odbudowanie i urządzenie jest szkołą życia i próbą dla przyjaźni.
W końcu jednak się udaje i nadchodzi czas na porządki we własnym życiu, uwolnienie się od przeszłości.

Lekka opowieść o kobiecej stronie przyjaźni i nie zawsze łatwych problemach.
Czasem prostota jest najlepsza.

Monika | 2019-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2019

Ksiazka byla troche moim osobistym powrotem do Grecji, w ktorej spedzilam wiele lat. To druga pozycja Vanessy, ktora przeczytalam i nie rozczarowalam sie, a wrecz przeciwnie, ksiazka napelnila mnie sila i pozytywna energia. Bardzo lubie styl Vanessy, lekki, przyjemny, relaksujacy, a jednoczesnie z dreszczykiem o final. Polecam goraco.

asia_35 | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Przyjemna lekka opowieść o sile kobiecej przyjaźni.Akcja książki toczy się na greckiej wyspie Paros,gdzie dziewczyny kupują stary wiatrak i urządzają w nim pensjonat.Miło w październikowy wieczór przenieść się na grecką wyspę.Polecam!!!

aannaa | 2018-08-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Nie wiedziałam się czego spodziewać sie po tej książce, ale jestem zadowolona, że po nią sięgnęłam. Bardzo fajna historia trzech przyjaciółek, jak i każdej z osobna. A do tego świetny klimat grecki.
Książka zawiera ciepłą historię oraz wiele mądrości.
Napewno sięgnę po inne książki tej autorki.
Polecam.

bibliofilka | 2018-08-03
Przeczytana: 10 lipca 2018

Po greckich wojażach zapragnęłam dalej poczuć się jak wakacjach i przedłużyć sobie śródziemnomorski klimat. Dlatego sięgnęłam po lekką opowieść o kobiecej przyjaźni. Po lekturze Cząstki ciebie i mnie wiedziałam czego spodziewać się po stylu pisania pani Vanessy, a takiego klimatu trzeba mi było po urlopie.

Fabuła jest tu dość prosta. Trzy brytyjskie przyjaciółki, Bee, Rosa i Iona, postanawiają po latach powrócić na grecką wyspę Paros. Jako osiemnastolatki przyjechały tu na wakacje i spędziły upojny urlop. Z rozrzewnieniem zawsze wspominały beztroski czas spędzony na plaży, nocne kąpiele w morzu i drinki z wódki popijane z arbuza. Chcąc uciec od problemów na wyspach i trochę niespełnionych oczekiwaniach otwierają nowy rozdział w życiu. Rosa kupuje pensjonat, w którym kiedyś mieszkały, a Bee bierze do pomocy przy odświeżaniu. Wkrótce dołącza do nich Iona. Na miejscu okazuje się, że ich urokliwy pensjonat wcale nie jest już tak uroczy jak 11 lat temu. Popadł w ruinę. Dziewczyny są...