Emmanuel Macron. Prezydent doskonały?

Okładka książki Emmanuel Macron. Prezydent doskonały? Anne Fulda
Okładka książki Emmanuel Macron. Prezydent doskonały?
Anne Fulda Wydawnictwo: Post Factum biografia, autobiografia, pamiętnik
Post Factum
2018-04-25
2018-04-25
macron francja polityka prezydent

Można poczytać przed snem. Ale raczej tylko jako pozycję wypożyczoną z biblioteki, ponieważ szkoda kasy na zakup. Jest wiele lepszych pozycji, dotyczących polityki i polityków.

Lekka i przyjemna książeczka o człowieku, który doszedł od zera do prezydentury, walcząc przy tym lekką ręką z przeciwnościami losu. Autorka, dziennikarka prawej strony francuskiej sceny politycznej, wydaje się miejscami sama ulegać urokowi Emmanuela Macrona, który opisuje.
Biografia nie trzyma się sztywnych ram czasowych, co jednak sprawia, że z wielką przyjemnością, czyta się ją na jednym wdechu. Podtytuł książki pozwala myśleć, że będzie ona w większym stopniu dotykała czasu prezydentury bohatera, jednak autorka zatrzymuje się jedynie na powierzchownym opisie tych czasów. Na opis prezydentury, prawdopodobnie przyjdzie nam jeszcze poczekać, na chwilę obecną możną polecić tę pozycję.

• Polityka francuska
  • (L) Biografie / autobuografie
  • Biografie, listy, wspomnienia
  • Francja
  • Z polecenia

Dodaj cytat z książki Emmanuel Macron. Prezydent doskonały?