Czas nieutracony

Specyficzny sposób pisania . Szczegółowe opisy , wszelkiego rodzaju przenośnie i porównania. Najciekawszy ostatni tom. Może dzięki przyzwyczajeniu do stylu pisarza.Takiego Lema nie znałam.

Stanisław Lem napisał "Czas nieutracony" w 1950 roku. Powieść odzwierciedla w pewien sposób czasy, w jakich powstała: właściciele ziemscy degenerują się, piękne postaci to ci z nizin społecznych... czas należy do tych, którzy rozumieją ducha przemian... Najciekawsza jest psychologiczna pierwsza część powieści, nosząca tytuł "Szpital przemienienia", przeniesiona na ekran w 1978 r. przez Edwarda Żebrowskiego, pokazująca różne postawy wobec zagrożenia życia w czasie okupacji hitlerowskiej. Apokaliptyczna wizja zagłady szpitala dla umysłowo chorych staje się wielką parabolą ludzkiego losu w czasach fanatyzmu i ludobójstwa.

• Stanisław Lem
  • 2018 Przybyło
  • Lem Posiadam
  • Posiadam Nie Czytałem

Dodaj cytat z książki Czas nieutracony