Czacha się buntuje

Wydawnictwo: Literatura
Czacha się buntuje
czacha, bunt
Tecna

Pamiętacie Amelię z "Pamiętnika Czachy"? Jest już czwartoklasistką, i to zbuntowaną. Reaktywuje z koleżankami klub bunt, który staje do walki z... dyrektorką szkoły. Uczy się odpowiedzialności, opiekując się wymarzonym psem. Uczy się elastyczności - do malutkiego mieszkanka, w którym mieszkały dotąd z mamą i siostrą, wprowadza się Paco - chłopak mamy. W swoim pamiętniku opisuje, jak piekła 100 babeczek na szkolne wybory, uczyła się jogi pod okiem swojego dziadka i zarabiała kasę na świąteczne prezenty, co skończyło się porządną awanturą i gorzką pokutą... Czacha to równa dziewczyna. Jej przygody i spostrzeżenia z pewnością zainteresują zarówno dziewczyny, jak i chłopaków, wszak któż lepiej zrozumie nastolatka niż inny nastolatek?

źródło opisu: opis okładkowy

„Czacha się buntuje” to moje pierwsze spotkanie z Amelią Parch. Jeśli tak jak ja śledzicie rynek wydawniczy, którego adresatem są najmłodsi mogliście słyszeć już o tej niezwykłej dziewczynce przy okazji „Pamiętnika Czachy”.

Co nowego u Czachy?
Dziewczynka jest już w czwartej klasie, wreszcie też spełniło się jej marzenie o posiadaniu psa. Buster daje jej sporo radości, ale sprawia też niesamowicie wiele kłopotu.
Poza tym życiem Amelii nadal żądzą nieszczęsne Prawa Czachy jak na przykład:
- Im bardziej się staram, tym mniej mi wychodzi.
- Im więcej śpię, tym bardziej nie mogę wstać.
- Ja to nawet jak jadę na opinii, to tylko złej.
- Łańcuszek nieszczęść zawsze kończy się nieszczęściem – kulminacją.
- Wszystkie riposty wymyślam dzień później.
- Zawsze, kiedy są zdjęcia klasowe, muszę nałożyć na siebie najgorsze łachy.

Oczywiście w tym roku, na zdjęciu klasowym zamiast superowego stroju Czacha ma na sobie znoszony T-shirt z logo Rajdu Zielonego Listka. Poza tym, w szkole trwają...

Hankah | 2018-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2018