Kup teraz - 8 ofert w cenie od 6.99 zł do 24.90 zł

Czacha się buntuje

Joanna Jagiełło Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Pamiętnik Czachy (tom 2) Seria: To Lubię literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Literatura
czacha bunt
Pamiętnik Czachy (tom 2)
literatura młodzieżowa
To Lubię
czacha bunt

Kontynuacja "Pamiętnika Czachy" jest jakby nieco poważniejsza, niż pierwsza część, przez co podobała mi się trochę mniej. Choć nie zabrakło tu humorystycznych akcentów i zabawnych sytuacji (jak choćby epizod z organizowaniem kasy na świąteczne prezenty, czy własnoręczne wykonanie kosmetyków). Trochę naciągany wydał mi się wątek z wyborem przewodniczącego klasy (jakby...

Książka nie tyle co dla młodzieży, ile dla młodszych czytelników. Książka lekka, łatwo się czyta.
Oceniam na 5, ponieważ dla mnie książka jest jednak za dziecinna.
Oczywiście nikogo nie zniechęcam, możecie przeczytać i sprawdzić czy wam się spodoba ;)

Książka to pamiętnik głównej bohaterki. Jak przystało na publikacje kierowaną do młodszego czytelnika język jest bardzo lekki, prosty, niekiedy infantylny - typowo dziecięcy. Jednak nie uznałabym tego za wadę, czy cechę, która kwalifikuje powieść jaką złą i niewartą uwagi. Wszakże pisana jest z punktu widzenia dziewczynki - to oczami Amelii widzimy świat, poznajemy jej...

„Czacha się buntuje” to moje pierwsze spotkanie z Amelią Parch. Jeśli tak jak ja śledzicie rynek wydawniczy, którego adresatem są najmłodsi mogliście słyszeć już o tej niezwykłej dziewczynce przy okazji „Pamiętnika Czachy”.

Co nowego u Czachy?
Dziewczynka jest już w czwartej klasie, wreszcie też spełniło się jej marzenie o posiadaniu psa. Buster daje jej sporo radości,...

• Do recenzji
  • 2018
  • Literatura polska
  • 2018
  • W domowej biblioteczce
  • Must have dla Elizy
  • Niedokończone/przekartkowane
  • ▪ Dziecięce/młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Czacha się buntuje