Clean Beauty.Przepisy na kosmetyki z lodówki

Okładka książki Clean Beauty.Przepisy na kosmetyki z lodówki Dominika Minarovic, Elsie Rutterford
Okładka książki Clean Beauty.Przepisy na kosmetyki z lodówki
Dominika MinarovicElsie Rutterford Wydawnictwo: Buchmann poradniki
poradniki
Buchmann
2018-01-01
2018-01-01

Jest to książka do położenia na kawowy stoliczku i do przeglądania raz na jakiś czas. Zawartość była dla mnie przyjemna wizualnie - estetyczne zdjęcia, całość jakby wyciągnięta z pinteresta, poza tym jest pusta - taka książka wymuszka. Nie wyniosłam z niej wiedzy, a czuła jakbym czytała przypadkowy zbitem ciekawostek niepopartych wiedzą a sama mając trądzik i inne problemy skórne jest to dla mnie bardzo ważne aby za takimi treściami szedł konkret.

Nazwy kosmetyków totalnie odjechane, brakuje informacji, choćby małym druczkiem, czy mamy do czynienia z maseczką, kremem do rąk czy odżywką do włosów. Niekiedy trzeba przeczytać całą stronę tekstu (zawierającą tak "istotne" informacje, w jakich okolicznościach autorki wpadły na pomysł zmieszania danych składników),żeby dowiedzieć się, co to za kosmetyk. Książka tak mało czytelna, że odechciewa się z niej korzystać. Plus za ładną szatę graficzną oraz indeks na końcu, który ratuje tą pozycję.

_____________________________
W pogoni za pięknym wyglądem, coraz więcej ludzi wpisuje do swojego kalendarza regularną wizytę w profesjonalnym salonie SPA. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni są w stanie zapłacić olbrzymią cenę za chwilę relaksu i utrzymanie atrakcyjnego wyglądu. Maseczki, peelingi, oleje, kremy, balsamy, odżywki – a wszystko to, by jak najdłużej cieszyć się swą witalnością i wciąż młodą oraz promienną cerą. Naprzeciw wszystkim tym osobom wyszły Elsie Rutterford oraz Dominika Minarovic, które stworzyły księgę zawierającą kilkadziesiąt łatwych i szybkich przepisów na kosmetyki z naszej lodówki.

Okazuje się, że nie trzeba wydawać majątku i spędzać wielu godzin u kosmetyczki, by pięknie wyglądać. Domowe SPA urządzić może sobie absolutnie, każda osoba (wystarczy odrobina chęci). Naturalne kosmetyki, proste w przygotowaniu, bez sztucznych składników, a dodatkowo samodzielnie skomponowane śmiało dorównują tym z najwyższej półki.

„Clean Beauty. Przepisy na kosmetyki z lodówki” to książka, dzięki której przejmiesz kontrolę nad swoim wyglądem, a swojej skórze i włosom dostarczysz drogocennych witamin i minerałów. Znajdziesz tam przepisy na odżywienie swojej skóry, z podziałem na poszczególne partie ciała (odpowiednie dla rodzaju cery i jej problemów). Preparaty do oczyszczania twarzy, nawilżania, również te stymulujące produkcję kolagenu, wyrównujące koloryt, matujące, antybakteryjne, ochronne, łagodzące podrażnienia, rozjaśniające – każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie.

Do przygotowania wszystkich kosmetyków potrzebne są naturalne składniki, które choć nie zawsze znajdziesz w swojej lodówce, to jednak możesz je z łatwością nabyć w okolicznych sklepach czy na bazarach. Autorki zadbały o absolutnie każdą partię naszego ciała i stworzyły przepisy na różne kremy do twarzy, balsamy i peelingi do ciała, odżywki do paznokci i włosów, szampony, balsamy do ust a nawet naturalne produkty barwiące skórę (błyszczyki, bronzery i róże do policzków). Znajdziemy w książce recepty na kosmetyki wybielające zęby, eliminujące blizny, rozstępy, a także cellulit. Autorki uczą jak dobierać składniki, jak wydobyć z nich jak najwięcej wartości oraz w jaki sposób przechowywać powstałe w ten sposób kosmetyki.

Książka jest bardzo czytelna – szybko można w niej znaleźć konkretny przepis, a dodatkowo poznać sposoby przygotowania poszczególnych kosmetyków. Pomocny jest podany na samym końcu książki indeks składników i kuracji, dzięki któremu można wyszukać interesujący nas produkt, z którego przygotujemy przepis na kosmetyk ze swojej lodówki. Autorki dodatkowo wyjaśniają kilka istotnych pojęć, oraz udzielają wielu przydatnych lekcji o skórze i włosach.
__________________________________________

_____________________________

Nie wiem czy znacie książki "Tajniki Diy"- Red lipstick monster. Książka bardzo mi się podobała a jednak Clean Beauty ją przebił. Możecie być zdziwieni lub nie. A ja wam powiem, w tej książce macie wszystko co dobre. Od A do Z. Nie będziecie nawet musieli wpisywać w internet czy woda różana jest dobra dla waszej cery. W tej książce znajdziecie również rozdziały, Zaczynamy od Odżywiania skóry!

No ale ja nic o tym nie wiem? Nic prostego, we wprowadzenia masz ponad 20 stron opisane co potrzebuje twoja skóra, oraz jak łatwo pomóc swojej cerze. twarz, ciało, włosy to pierwszy rozdział, który pomoże wam w odżywianiu skóry, zdjęcia są cudowne, a i w wykonaniu nie ma nic trudnego. Wszystko jest pięknie pokazane, i wytłumaczone. Co mi się najbardziej spodobało, to to, że autorki książki są otwarte na to aby je o coś zapytać. Nie musicie się obawiać, że coś wam nie wyjdzie. Wiadomo niektóre kosmetyki zostały zrobione z czegoś droższego, ale znajdziecie tam również tanie i szybkie do zrobienia kosmetyki.

Oczywiście to nie wszystko. Zadam wam teraz takie pytanie. Na pewno każda z was na jakąś okazję nałożyła sobie nie raz krem BB czy podkład, albo nawet puder czy błyszczyk. No i chodzicie po rossmannie, czy hebe a tu nagle nic. Nie ma tego czego chciałabym mieć, a nawet jeśli jest to za tak straszną cenę, że wasz portfel by ucierpiał. W tej książce, również znajdziecie takie przepisy. Nie musicie się martwić, że na zrobienie tego też wasz portfel ucierpi, autorki zadbały o to aby produkty były w niski cenach i były bardziej korzystne dla naszego cery nic kosmetyki o wszystkim co chemiczne.
Więcej znajdziecie u mnie na blogu:

Podeszłam do książki sceptycznie, ja nie z tych, którzy lubią się babrać w kuchni. W ogóle nie gotuję, więc nie wiem co musiałoby się stać, żebym zaczęła robić własne kosmetyki. Podejrzewam, że statystyczny Kowalski też nie odnajdzie wielkiej przyjemności z takich praktyk.

Książka jest wydana bardzo ładnie, miło się ją czyta, ale poza zdjęciami i ładnie pachnącym papierem nie ma nam zbyt wiele do zaoferowania. Treść jest tendencyjna, ale jak - to wszystko, absolutnie wszystko już było plus jest powszechnie znaną wiedzą. Takie tam o skórze, konserwantach.

Książka jest płytka, poza przepisami jest słabo, nawet bardzo słabo. Piszą, że kosmetyki zawierają połacie niebezpiecznych, niepotrzebnych składników, które tylko wypełniają opakowania, ale poza wodą nie raczyły podać ŻADNYCH innych przykładów. Jestem zawiedziona, 15 minut oglądania ładnych obrazków.

Przepisy trochę od czapy niektóre, żeby zrobić balsam, proponują nam użyć masła mango. Każdy ma w kuchni, prawda? Są też prostsze, 2 składnikowe, ale naprawdę trzeba być pasjonatem. Mnóstwo takich można znaleźć w internecie, za darmo. Panie piszą, że te z internetu są be, bo każdy może tam napisać. Ok, a one to są jakieś wybitne panie naukowiec? No niezbyt.

• Uroda
  • Poradniki