Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej tom I. Powstanie i rozwój 1385–1569.

Okładka książki Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej tom I. Powstanie i rozwój 1385–1569.
Robert I. Frost Wydawnictwo: Rebis historia
840 str. 14 godz. 0 min.
Kategoria:
historia
Tytuł oryginału:
The Oxford History of Poland-Lithuania vol. 1. The Making of Polish-Lithuanian Unio
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2018-10-25
Data 1. wyd. pol.:
2018-10-25
Liczba stron:
840
Czas czytania
14 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9780198208693
Tłumacz:
Tomasz Fiedorek
Tagi:
średniowiecze Polski Jagiellonowie
Średnia ocen

                8,6 8,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

W duchu (trudnego) dialogu



1866 585 193

Oceny

Średnia ocen
8,6 / 10
40 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
677
322

Na półkach: ,

Znakomita książka popularno-naukowa, rzecz o dawnej Polsce (i nie tylko) napisana przez angielskiego historyka, a więc tak perspektywa, jak i oceny są tu nieco inne od tych, do których przywykliśmy za sprawą rodzimych naukowców i pisarzy. Nie jest to też historiografia w rodzaju tej uprawianej przez pewnego znanego Walijczyka, autora niejakiego "Bożego igrzyska". O ile ten ostatni (mimo wszystko dodam, że chodzi tu o Normana Daviesa) napisał kilka popularnych, publicystycznych w istocie książek, pełnych mniej czy bardziej ryzykownych tez, o tyle Robert Frost stworzył dzieło trudniejsze w odbiorze, bardziej naukowe niż popularne, rzekłbym: o większym ciężarze gatunkowym. Gdyby szukać porównań, to pierwszym co się nasuwa jest "Polityka Jagiellonów", zapis wykładów nieocenionego prof. Henryka Łowmiańskiego, z którym Robert Frost odważnie niekiedy polemizuje. Rekomendacją niech będzie i to, że dziełem Frosta posiłkował się nieraz prof. Andrzej Nowak w trzecim i jak dotąd ostatnim tomie swoich "Dziejów Polski", poświęconym głównie czasom Kazimierza Jagiellończyka. Sam zaś Frost obficie czerpie tak ze wspomnianego Łowmiańskiego, Ludwika Kolankowskiego, a nawet i Jerzego Besali.
Książka Roberta Frosta jest historią Unii Polsko-Litewskiej, historią nie tylko polityczną, ale również społeczną i gospodarczą. Wiele tu faktów i danych liczbowych, stąd lektura wymaga czasem ponadprzeciętnego skupienia. Wysiłek to jednak wart podjęcia, bo książka ta jest nie tylko nieocenionym źródłem wiedzy, lecz również - mimo ewentualnych trudności - wyborną lekturą.

Znakomita książka popularno-naukowa, rzecz o dawnej Polsce (i nie tylko) napisana przez angielskiego historyka, a więc tak perspektywa, jak i oceny są tu nieco inne od tych, do których przywykliśmy za sprawą rodzimych naukowców i pisarzy. Nie jest to też historiografia w rodzaju tej uprawianej przez pewnego znanego Walijczyka, autora niejakiego "Bożego igrzyska". O ile ten...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    160
  • Przeczytane
    42
  • Posiadam
    30
  • Historia
    10
  • Teraz czytam
    5
  • Nowożytność
    3
  • Średniowiecze
    3
  • Do kupienia
    2
  • Historyczne
    2
  • RON
    2

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne