Jezus i bestie. Jak pokonać swoje wady

Wydawnictwo: Esprit
religia
Suerte

Jak wygrać ze złem w życiu? Kim są Ekskluzja, Hipokryzja, Obsekwencja, Rozpacz, Crudelitas, Luxuria i Gula? To tajemnicze bestie, które skutecznie utrudniają nawrócenie i zbliżenie do Boga. Nawet jeśli po raz pierwszy słyszysz ich imiona, one znają cię już od dawna. Każda z nich jest równie przebiegła i ma swoją taktykę. Ale są sposoby, żeby je pokonać! Tomasz Gałuszka OP wprowadza nas w...

Jak wygrać ze złem w życiu?

Tomasz Gałuszka OP wprowadza nas w pasjonujący świat walki duchowej. Przewodnikami na tej drodze będą wielcy dominikanie: św. Tomasz z Akwinu, Hugo de Santo Caro, Mikołaj Goran, Mistrz Eckhart i bł. Henryk Suzo.

Tomasz Gałuszka OP – historyk, wykładowca w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym Polskiej Prowincji Dominikanów, dyrektor Dominikańskiego Instytutu Historycznego w Krakowie. Specjalizuje się w historii inkwizycji i nowych ruchach religijnych w średniowieczu.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/563/Jezus-i-bestie.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/563/Jezus-i-bestie.html

annaiwona | 2019-01-15
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Ciekawa książka.

Karo | 2018-05-01
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Krótkie kompendium na temat "bestii", które są naszymi wadami.

"Możemy pracować dla Boga i nigdy z Bogiem nie być. Możemy robić dla Niego i w ogóle się z Nim nie spotykać. To jest możliwe w rodzinie i tym bardziej w życiu duchowym."

"Święty Tomasz mówi tak: jeżeli człowiek żyje tylko dla - pro, zawsze pojawi się frustracja, ponieważ właściwy układ relacji powinien wyglądać następująco: in, cum, pro, per".