Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków

Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków Tomasz Samojlik
Okładka książki Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik. Wyprawy (tom 4) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Żubr Pompik. Wyprawy (tom 4)
Media Rodzina
2018-03-15
2018-03-15
24 min.
żubr pompik pompik tomasz samojlik przyroda polska przyroda natura literatura dziecięca dla dzieci

Rodzina Żubrów z Puszczy Białowieskiej wyrusza na wyprawę. Dziś odwiedzają Kampinoski Park Narodowy, w którym przebywa 350 łosi i innych zwierząt. Łoś jest symbolem tego parku. Rodzina zapoznaje się z przyjacielskim łosiem, który przez chwilę im towarzyszy zanim Polinka zrobi awanturkę o nietupanie. Tak chce tupać, jak dorosłe żubry, że budzi całą borsuczą rodzinę!

Po drodze usłyszą też stukanie dzięcioła czarnego i śpiew muchołówki małej. Nie są to jakieś fascynujące przygody, ale dziecko na pewno zapamięta i żubry i łosia i borsuki.

Po...

Syn podrósł i z przyjemnością słucha opowieści o sympatycznej rodzince żubrów, która podróżuje po Polsce i odwiedza kolejne parki narodowe i żyjące tam zwierzęta. Dzięki serii można wzbogacić wiedzę przyrodniczą dziecka. W tej części bohaterami są Kampinoski Park Narodowy i borsuki. Świetna, zabawna książka nie tylko o przyrodzie, ale także o tym, że rodzina jest ważna i dobrze gdy trzyma się razem i się wspiera oraz że czasem się różnimy, bo jeszcze jesteśmy mali i nie wszystko potrafimy, ale to nie powód do zmartwień. Na pewne umiejętności przyjdzie odpowiedni czas (na przykład na tupanie).

Bardzo lubię książki o rodzince żubrów. Uczą wielu ciekawych rzeczy o przyrodzie, a tak zupełnie przy okazji pokazują jak powinien zachowywać się starszy brat, jak rozwiązywać konflikty i co jest najważniejsze w byciu rodziną. I to pomimo niewielkiej objętości. Dziecko podczas lektury się nie nudzi. Słucha z uwagą, chętnie rozwiązuje zagadki, a przy okazji uczy się jak wygląda nora borsuka oraz w jaki sposób porusza się łoś. Polecam.

Na półkach: , , , , , , ,

„Żubr Pompik. Wyprawy” to cykl książeczek o sympatycznej rodzinie żubrów: tacie Pomruku, mamie Poradzie, Polince i jej starszym bracie Pompiku, którzy z rodzinnej Puszczy Białowieskiej wędrują przez całą Polskę i odwiedzają parki narodowe.

Część 4 „Rodzina borsuków”

Las żyje i rozbrzmiewa najróżniejszymi dźwiękami. Czasem cicho, czasem głośno, niekiedy słodko i pięknie, a  innym razem trochę dziwnie. Żubrza rodzina przekonała się o tym odwiedzając Kampinoski Park Narodowy. Kiedy Polinka zapragnęła nauczyć się tupać,  nie spodziewała się nawet, że dzięki temu pozna przeuroczą i wielopokoleniową rodzinę bobrów. Bo nie tylko dla żubrów więzi rodzinne są ważne. Borsuki również troszczą się o bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Nasi bohaterowie wędrują dolinami, nad brzegami rzek, płyną przez morze, nie straszne są im też piaski, podmokłe łąki czy bagna.
Jest też element zabawy. W każdej książeczce zaprezentowany jest symbol danego parku, który należy odnaleźć na kartach historyjki.
To również opowieść o rodzinie, mądrości rodziców, naiwności i niespożytej energii dzieci, które dopiero poznają otaczający je świat. I gdyby nie dobre rady starszych, często ta nauka byłaby niebezpieczna lub bezowocna.
A wszystko to opisane bardzo przystępnie, obrazowo i z humorem.

Część 4 „Rodzina borsuków”

Bo tupanie to ważna rzecz! ;) Pogodna, wesoła i krotka opowieść o Kampinoskim Parku Narodowym. Polecam!

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Książki Tomeczka
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • 000 - Lilo czyta sama
  • 1e) przyrodnicze

Dodaj cytat z książki Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina borsuków