Co po Europie?

Okładka książki Co po Europie? Iwan Krastew
Okładka książki Co po Europie?
Iwan Krastew Wydawnictwo: Krytyka Polityczna publicystyka literacka, eseje
144 str. 2 godz. 24 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Tytuł oryginału:
After Europe
Wydawnictwo:
Krytyka Polityczna
Data wydania:
2018-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-01
Liczba stron:
144
Czas czytania
2 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365853387
Tłumacz:
Antoni Gustowski
Tagi:
polityka Europa ekonomia
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
32 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
40
36

Na półkach:

Wiele ciekawych spostrzeżeń na temat dysfunkcji Unii Europejskiej ale zdecydowanie powinna się nazywać Co z tą Europą? bo sugestii zmian nie pojawiło się za wiele (a te zamieszczone zepsuły niektóre przemyślenia np. silniejsze granice Unii). Zaskakujące, że krytyczna ocena sytuacji i liberalizmu UE nie przeszkodziła wysnuć tak poronionych pomysłów na poprawę jak silniejsze granice Unii (a nie np. zwalczanie nierówności wewnątrz państw i samej Unii).

Sa paragrafy przy których otwiera się nóż w kieszeni: "W latach siedemdziesiątych to zachodni. lewicowcy z pasją domagali się poszanowania prawa indyjskich społeczeństw wiejskich do obrony własnego stylu życia i oparcia się globalizacji. Dziś partie prawicowe domagają się poszanowania prawa zamożnych Europejczyków do obrony ich stylu życia i oparcia się uchodźcom pragnącym żyć w Europie tak, jak żyli we własnych krajach. Lewica zaś zmaga się z koniecznością ustosunkowania się do tych nowych realiów."

Wiele ciekawych spostrzeżeń na temat dysfunkcji Unii Europejskiej ale zdecydowanie powinna się nazywać Co z tą Europą? bo sugestii zmian nie pojawiło się za wiele (a te zamieszczone zepsuły niektóre przemyślenia np. silniejsze granice Unii). Zaskakujące, że krytyczna ocena sytuacji i liberalizmu UE nie przeszkodziła wysnuć tak poronionych pomysłów na poprawę jak silniejsze...

więcej Pokaż mimo to

avatar
327
40

Na półkach: , , ,

Bardzo interesujący esej jednego z najbardziej wpływowych i ciekawych intelektualistów europejskich.

Krystew w swojej książce zastanawia się nad kryzysem Europy, Unii oraz europejskich demokracji. Jego obserwacje, o oderwaniu się europejskiej elity od społeczeństw oraz wyjaśniające wpływ populistów na dzisiejszy kształt debaty o przyszłości Europy są wyjątkowo frapujące i obrazują problem w nowy dla tej debaty sposób.

Nie tylko wyjątkowi euroentuzjaści powinni przeczytać ten esej. Pokazuje on bowiem, dlaczego post-fukuyamowaska rzeczywistość się nie ziściła i dlaczego liberalna demokracja nie jest skazana na zwycięstwo. Szkoda, że autor nie daje w pracy rozwiązań dla swoich dylematów. Cóż, będę na pewno sięgał po inne jego prace.

Bardzo interesujący esej jednego z najbardziej wpływowych i ciekawych intelektualistów europejskich.

Krystew w swojej książce zastanawia się nad kryzysem Europy, Unii oraz europejskich demokracji. Jego obserwacje, o oderwaniu się europejskiej elity od społeczeństw oraz wyjaśniające wpływ populistów na dzisiejszy kształt debaty o przyszłości Europy są wyjątkowo frapujące i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1247
270

Na półkach: ,

Ciekawe spojrzenie, ale niekompletne. Wyraźne lewicowo-liberalne poglądy autora nie pozwalają mu szerzej spojrzeć na problem i zrozumieć prę rzeczy. No i właściwie opisuje aktualny stan i praktycznie żądnych prognoz co "po Europie" rozumianej jako Unia Europejska. Autor wierzy w liberalne "zaklęcia" dotyczącej projektu Unii Europejskiej jako jedynego dobrego rozwiązania, a nie zauważył błędów, które niszczą ten projekt. Ale jako cząstkowy, niepełny głos w dyskusji jednak warto.

Ciekawe spojrzenie, ale niekompletne. Wyraźne lewicowo-liberalne poglądy autora nie pozwalają mu szerzej spojrzeć na problem i zrozumieć prę rzeczy. No i właściwie opisuje aktualny stan i praktycznie żądnych prognoz co "po Europie" rozumianej jako Unia Europejska. Autor wierzy w liberalne "zaklęcia" dotyczącej projektu Unii Europejskiej jako jedynego dobrego rozwiązania,...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
745
118

Na półkach:

Zbytnio pogłębiona analiza to jednak nie jest, trochę trafnych spostrzeżeń nt. aktualnej sytuacji, jednak bez bardziej lub mniej konkretnych planów na przyszłość, zbyt bezkrytyczne poparcie samego liberalizmu UE.

Zbytnio pogłębiona analiza to jednak nie jest, trochę trafnych spostrzeżeń nt. aktualnej sytuacji, jednak bez bardziej lub mniej konkretnych planów na przyszłość, zbyt bezkrytyczne poparcie samego liberalizmu UE.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    47
  • Przeczytane
    45
  • Posiadam
    9
  • Ebooki
    2
  • E-book
    2
  • 2021
    2
  • Socjologia
    2
  • Ebook
    2
  • Polityka
    2
  • Kindle
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Co po Europie?


Podobne książki

Przeczytaj także