Dziewczyny kodują. Kod przyjaźni

Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Seria: Dziewczyny kodują
Wydawnictwo: Wilga
kinga

Dziewczyny kodują – wyjątkowy projekt, łączący non-fiction z fabułą, naukę programowania z dobrą zabawą, tekst z zabawnymi rysunkami i – komputery z dziewczynami. To opowieść o dziewczynkach, które połączył wspólny projekt – stworzenia aplikacji, dzięki czemu zostają najlepszymi przyjaciółkami.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: materiały wydawcy

AnnaSikorska | 2018-03-20

Oglądacie lub czytacie z zafascynowaniem jak bohaterzy niezwykłych przygód za pomocą umiejętności programowania potrafią zmieniać świat? Ostatnio pisałam o wielu takich fantastyczno-naukowych książkach. Kilku nawet patronowałam. Są wśród nich „Mur” Grzegorza Gortata, „Piętno Pielgrzyma” Janusza Lasgórskiego i „Pole czaszek” Dariusza Muszera. We wszystkich umiejętność zapanowania nad programem pozwala na przejęcie kontroli. Niedaleka przyszłość w takich książkach to zadziwiająca wizja społeczeństw podzielonych na kasty: rządzący są wtajemniczeni, poddani im podlegają, buntownicy posiadają umiejętność przejęcia kontroli nad systemem zniewalania.
Już dziś posiadamy świadomość, że bez programowania, umiejętności panowania nad urządzeniami ani rusz. Ciągle przybywa różnorodnych komputerów kontrolujących coraz więcej aspektów naszego życia i ułatwiających codzienną pracę. Poza tym programowanie może okazać się interesującą rozrywka pozwalającą na rozwijanie twórczych i analitycznych...

kinga | 2018-03-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 marca 2018

Redhead | 2018-08-23

Młode dziewczyny też mają siłę przebicia! Nie można tylko pozwolić, aby stereotypowe myślenie pozbawiło je szansy na realizację własnych marzeń. A wszystko to w gronie przyjaciółek, bo wiadomo, że musimy się wspierać.

Przyjemna lektura z ważnym przesłaniem i podstawami kodowania dla najmłodszych.

Bardziej wyczerpującą opinię o książce dodałam na blogu Redhead in Wonderland, gdzie serdecznie zapraszam:

mamatosiaczka | 2018-04-06

Poznajmy Lucy, nastolatkę, która nie może doczekać się zajęć z kodowania! W domu dziewczynki wszyscy znają się na programowaniu, dlatego i ona postanawia się nauczyć tej umiejętności. Szkolne zajęcia w klubie kodowania odbywają się raz w tygodniu. Dziewczyna od razu chce nauczyć się wszystkiego na ten temat. Lusy marzy aby stworzyć aplikację, która pomoże jej choremu na raka wujkowi. Pierwsze zajęcia prowadzone przez panią Clark okazują się dla niej rozczarowaniem. No bo jak ma się kanapka z masłem orzechowym i dżemem do kodowania? Prędko jednak zrozumie, że jednak ma, a kodowania nie da się opanować w jeden dzień...

Pewnego dnia w swojej szafce znajduje zakodowaną wiadomość, którą próbuje rozszyfrować. Na początku myśli, że to jej starszy brat, Alex robi sobie z niej żarty. Takich wiadomości dostaje jeszcze kilka. O pomoc w ich rozszyfrowaniu prosi swoje koleżanki Mayę, nową uczennicę Erin oraz Sophię. Z tą ostatnią łączyła ją kiedyś wielka przyjaźń, z czasem to się zmieniło i...

madgamm | 2018-04-05
Na półkach: Przeczytane, Legimi