rozwiń zwiń

Wydawnicze nowości dla najmłodszych czytelników

LubimyCzytać LubimyCzytać
12.03.2018

„Dziewczyny kodują”, czyli opowieść o dziewczynkach, które połączyła pasja do programowania, „Wielka księga ssaków” odpowiadająca na przykład na pytanie „dlaczego wilki wyją do księżyca” i „Ogóras. Ale jazda!”, czyli czytelnicza przejażdżka kultowym autobusem – to tylko niektóre nowości, które przygotowało dla czytelników wydawnictwo Wilga.

Wydawnicze nowości dla najmłodszych czytelników

Specjalizujące się w literaturze dziecięcej wydawnictwo publikuje znane wszystkim klasyczne bajki Braci Grimm, Andersena, czy Brzechwy, ale także książeczki dla dzieci współczesnych autorów. Do księgarń w tym tygodniu trafi książka Dziewczyny kodują Stacii Deutsch. To skierowana do najmłodszych opowieść o dziewczynkach, które połączył wspólny cel: stworzenie pewnej aplikacji. Naukę programowania łączą z dobrą zabawą, swoje codziennie sprawy z wiedzą o kodowaniu. Pomysłodawczyni serii, w ramach której ukaże się książka, amerykańska prawniczka i polityczka, założycielka organizacji Girls Who Code Reshma Saujani mówi, że chciałaby, aby następną generacją Marka Zuckerberga i Jacka Dorseysa były kobiety.

I dodaje: Kiedy zaczęłam działać w Girls Who Code, zdałam sobie sprawę, że brakuje książek, które by opisywały, jak to jest być dziewczyną programistką. Zawsze powtarzam, że człowiek nie może stać się kimś, kogo w życiu nie widział. Ani o kim nie czytał. Musimy czytać o dziewczynach takich jak my, żeby odważyć się spróbować w życiu czegoś nowego.

Dziewczynki pewnie chętnie sięgną też po drugą część z serii przygód pomysłowej i zadziornej Emi, która wraz z rodzicami i grupą zwariowanych przyjaciół mieszka w dużym mieście. Do Tajnego Klubu Superdziewczyn należą: przyjaciółki Emi, Flora, Faustyna i Aniela oraz jeden, nieco przemądrzały, ale sympatyczny chłopak, Franek. W najnowszej książeczce przyjaźń i jedność klubu zostają poddane próbie. Szkolne obowiązki zabierają dzieciom coraz więcej czasu, a tajne spotkania przegrywają z pasjonującymi zajęciami sportowymi. Jakby tego było mało, w szkole pojawia się nowa uczennica, która poróżni nierozłączne dotąd koleżanki, Emi i Anielę. Coś zaczyna się psuć… Autorką serii o Emi i Tajnym Klubie Superdziewczyn jest Agnieszka Mielech, prywatnie mama Basi, pasjonatka literatury dziecięcej i podróży. Książeczki ilustruje Magdalena Babińska.

W tym tygodniu nakładem wydawnictwa Wilga ukaże się także kolejna książka autora „Wielkiej księgi robali”, która szturmem zdobyła serca czytelników i recenzentów. Wielka księga ssaków Yuvala Zommera to kolejny tom opowieści ze świata zwierząt. Tym razem dowiemy się, dlaczego wilki wyją do księżyca, czy hieny potrafią się śmiać i za co hipopotamy lubią wodę.

W marcu Wilga zabierze nas także w podróż kultowym Ogórasem. Światła jak denka od butelek, siedzenia jak w starym kinie, kształt parówki albo ogórka... Tak czasem mówią o nim nowoczesne samochody. To prawda, że Ogóras jest zabytkowym autobusem z minionej epoki, ale ma styl i jest niezawodny! Książka Elizy Piotrowskiej Ogóras. Ale jazda! urzeknie nie tylko małoletnich miłośników aut. To wciągająca dla dziecka, a nieco sentymentalna dla rodzica, opowieść sięgająca realiów PRL-u, kiedy to ulice zapełniały nysy, tarpany, ogórasy i syrenki. Tekst dopełniają ilustracje Joanny Gębal, wspaniale oddające charakterystyczną estetykę PRL-u.

Z kolei miłośnicy psów z pewnością będą zachwyceni nową książką Agaty Widzowskiej Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu. To historia psa o imieniu Budzeł, który pewnego razu traci węch, wyrusza więc na jego poszukiwanie. Książkę można czytać jako luźną kontynuację pierwszej części „Psierocińca” lub też jako zupełnie osobne opowiadanie. Pierwsza część, ukochana przez młodych czytelników, ukaże się w nowej szacie graficznej.

Z kolei na opowieści o historii Polski zaprasza najmłodszych czytelników Katarzyna Sołtyk. W Mojej Polsce dzieci znajdą najważniejsze fakty z polskiej historii, kultury, tradycji i nauki. Poznają ponad 60 wydarzeń i postaci, które na zawsze wpisały się w dzieje naszej ojczyzny i zmieniły nie tylko ją, ale także Europę i świat. W tej książce młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdań możemy nazwać symbolami Polski i przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni.

W marcu Wilga planuje także m.in. wydanie dwóch klasycznych pozycji literatury dziecięcej - Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy i Piotrusia Pana w przekładzie Michała Rusinka. Napisana ponad sto lat temu opowieść szkockiego dramaturga Jamesa M. Barriego ma szansę zdobyć serca kolejnych młodych czytelników.

(Artykuł sponsorowany)


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 12.03.2018 15:15
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post