Wojna z dziadkiem

Wydawnictwo: Dwukropek
The War with Grandpa
Jan Wąsiński
Inegrette

Peter bardzo się cieszy, że z nim i jego rodzicami zamieszka ukochany dziadek. Radość nie trwa jednak zbyt długo, bo okazuje się, że dziadek zamieszka w pokoju Petera, a chłopiec jest zmuszony przenieść się na poddasze. Peter kocha swojego dziadka, ale pragnie odzyskać swój pokój. Nie ma wyboru, musi wypowiedzieć wojnę! Z pomocą przyjaciół Peter wymyśla drastyczne plany, aby osiągnąć swój cel. Ale dziadek jest godnym przeciwnikiem. Zamiast się poddać, planuje wyrównać rachunki.
Kiedyś byli takimi świetnymi kumplami. Czy ich wojna posunęła się za daleko?

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: wydawnictwo

kasicek87 | 2018-09-16
Przeczytana: 14 września 2018

Ta króciutka opowieść o konflikcie między wnukiem a dziadkiem może stać się punktem wyjścia do poruszenia wielu istotnych problemów, jak chociażby wojna, szacunek do drugiego człowieka czy tęsknota za bliskimi.
Bardzo podobają mi się książki, w których narratorem jest dziecko i tutaj też całą historię przedstawia Peter. A robi to z urokiem i spojrzeniem młodego pokolenia. Ciekawostką jest fakt, że książka w oryginale została napisana w połowie lat osiemdziesiątych, ale mimo upływu czasu nie czuje się "przedawnienia" tematu.
Polecam zarówno dla dzieci jak i dorosłych. :)

zaczytanasowka | 2018-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2018

Mały Peter bardzo cieszy się że zamieszka z nimi dziadek.
Zanim zmarła babcia, był zabawny i lubił się bawić.
Teraz gdy jego druga połówka odeszła, czuje się osamotniony i zły.
Peter godzi się na wszystko, ale ma jeden warunek.
Che zostać w swoim pokoju.
Niestety rodzice postanowili, przenieść malca na strych.
I tak zaczyna się wojna.
Peter kontra Dziadek.
Wszystkie chwyty dozwolone.
Jak skończy się pojedynek ?
Piękna historia o miłości.
Każda małą bitwa uzmysławia naszemu małemu bohaterowi, jak bardzo kocha dziadka.
Polecam
Zapraszam do sklepu dla moli książkowych na www.zaczytanasowka.pl

Buba | 2018-07-14
Przeczytana: lipiec 2018

Wojna nie jest miła. Wojna to przykrości. Wojna boli.
To chciał uświadomić dziadek swemu wnukowi, który wypowiedział mu wojnę.
A potem potraktował wszystko jak zabawę i dał się porwać.
Bo to miała być zabawa.Według dziadka.
Wnuczek traktował zaś sprawę poważnie: chciał odzyskać swój pokój, który zajął dziadek.
Tylko jak prowadzić wojnę, gdy kocha się dziadka i tak naprawdę nie chce się robić mu przykrości?

Sprawy wymknęły się z rąk.
I tych dziecięcych, i tych dorosłych.

- Może tak właśnie zaczynają się wojny, a potem trwają i trwają - powiedziałem. - Wróg wyrządza
ci jakąś krzywdę, więc ty robisz mu coś gorszego. Wtedy on się odgrywa, a potem ty, wszystko robi się
coraz poważniejsze i podlejsze, aż w końcu ktoś zrzuca bombę. Czy nie tak to wygląda?

Powyższy cytat (pisany kursywą) pochodzi z książki "Wojna z dziadkiem"
Roberta Kimmela Smitha.

Obaj bohaterowie zagalopowali się w swych "wojennych działaniach".
Na szczęście obyło się bez strat.
Nie zdradzę, kto wygrał wojnę, ani...

Fey | 2018-09-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Dla mnie 'Wojna z dziadkiem' jest przede wszystkim swoistym elementarzem poprawnego zachowania dla każdego człowieka, niezależnie od jego wieku. Z pozoru jest to książka niesamowicie prosta i łatwa, w końcu jak inaczej może wyglądać historia opowiadana przez kilkuletniego chłopca, który raz na jakiś czas podkreśla, że "zdania wychodzą mu za długie"? Jednak kryje się w niej wiele życiowych prawd, o których w dorosłym życiu zdajemy się nagminnie zapominać. To przede wszystkim ukazanie zła wojny, w sposób przystępny dla młodszego czytelnika. Jest to jednak również nauka poszanowania zdania innych niezależnie od ich wieku, sztuki pójścia na kompromis i szukania złotego środka. Nie należy również zapominać, że w książce pojawia się motyw związany z dobrymi intencjami przyjaciół, których jednak nie należy słuchać w każdym momencie. Tak, to zdecydowanie książka zawierająca w sobie przekaz, że warto kierować się własnym rozumem, uczuciami i chęcią szukania wspólnych rozwiązań w trudnych...

Dorcia | 2018-07-12
Na półkach: 2018, Przeczytane