Angielski kryminał z ćwiczeniami Two Warsaw Mysteries

Okładka książki Angielski kryminał z ćwiczeniami Two Warsaw Mysteries Kevin Hadley
Okładka książki Angielski kryminał z ćwiczeniami Two Warsaw Mysteries
Kevin Hadley Wydawnictwo: Edgard hobby
hobby
Edgard
2014-10-02
2014-10-02
język angielski

Sposób nauki angielskiego świetny. Rozdziały są dosyć krótkie, co jest pomocne, gdy ma się danego dnia trochę mniej czasu ;) Na marginesach wypisano trudniejsze słówka i ich tłumaczenia. Do każdego rozdziału dołączono dosyć łatwe zadania, które utrwalają słownictwo z książki.
Co do fabuły obu historii, bardzo mi się podoba to, że są to kryminały, co bardzo zachęca do dalszego czytania i rozwiązania zagadki. Pierwsze opowiadanie (a raczej jego zakończenie) było trochę żenujące, ale drugie już spełniło moje oczekiwania jak na zwykłego readersa do nauki języka.

„Two Warsaw Mysteries” opowiada dwie, proste historii, których akcja ma miejsce w Warszawskich dzielnicach. Fabuła jest nieskomplikowana, nie zaskakuje i nie zachowuje się jak typowy kryminał, z którymi do tej pory czytelnik miał do czynienia, bo przecież książka nawet do tego nie służy. Brakuje napięcia i lepszej akcji, aczkolwiek nikt nie kupuje książek z tej serii w poszukiwaniu oryginalnej i wciągające fabuły. Czytelnik skupia się przede wszystkim na nauce języka angielskiego i książce wychodzi to zadanie bardzo dobrze.
Rozdziały książki są króciutkie, przeważnie po około dwie strony, a po nich są ćwiczenia w celu powtórzenia słownictwa, sprawdzenia naszej wiedzy na temat fabuły i zadania gramatyczne. Forma bardzo przypomina egzamin maturalny, choć jest przedstawiony w dużo ciekawszej formie. Bo bokach strony są zapisane najtrudniejsze słówka z tłumaczeniem, na końcu znajduje się słowniczek i odpowiedzi do zadań. Z przyjemnością wykonuje się kolejne ćwiczenia, będąc dumnym z siebie, że tak szybko idzie czytanie i rozwiązywanie zadań.
„Two Warsaw Mysteries” to książka na poziomie A2, czyli podstawowym. Zabrałam się za nią, sądząc, że B1 jest dla mnie zbyt wysokim poziomem. Myliłam się. Jest to pozycja przede wszystkim dla osób, które zaczynają naukę z angielskim. Prawidłowo rozwiązane ćwiczenia cieszą, ale są one naprawdę proste i raczej na poziomie egzaminu gimnazjalnego, a może i nawet niżej.
Polecam. Naprawdę gorąco polecam książeczkę. Kryminał + ćwiczenia po angielsku to idealny sposób na naukę dla osób, które lubują się w tym gatunku. Nie są to nużące klasyki z przestarzałym angielskim, a cena jest na odpowiednim dla kieszeni książkoholika poziomie (średnio po 20 zł za tom).
To pozycja na jeden raz, głównie ze względu na poziom i dość przeciętną fabułę, jednak warto spróbować swoich sił i być dumnym z faktu, że przeczytało się i ZROZUMIAŁO książkę w obcym języku.

Cóż można napisać o kryminałach napisanych w języku angielskim, które zostały przeze mnie przeczytane i zrozumiane? Na pewno to, że są mało skomplikowane i proste=) Nie warto doszukiwać się spektakularnych zwrotów akcji, napięcia, charyzmatycznych bohaterów i zapierających dech w piersi szczegółów. Ważne, że czytający rozumie=) i to był niemały sukces, chociaż poziom trudności to AŻ A2, czyli niemal podstawy;)

Two Warsaw Mysteries to dwa, dość krótkie opowiadania, przy czym pierwsze A strange pair jest całkiem ciekawe. W warszawskim banku dochodzi do zuchwałego napadu. Dwaj zamaskowani napastnicy w poniedziałkowy ranek dokonują rabunku. Świadkowie zdarzenia zwracają uwagę na jeden szczegół – jeden ze złodziei ma paznokcie pomalowane na czerwono. Policja, pod wodzą inspektora Nowaka i Pawluka, szuka zatem kobiety i mężczyzny. Nieskutecznie, bo dochodzi do kolejnych aktów wandalizmu – napadu na sklep i stację benzynową.
Druga historia The strange case od Pablo Garcia to straszna kicha pod względem wątku kryminalnego. Niedaleko kościoła zostają odnalezione zwłoki starszego mężczyzny. Wszystko wskazuje na fakt, że zabójstwo było skutkiem napaści na tle rabunkowym. Denat nie ma przy sobie dokumentów, ale ewidentnie jest obcokrajowcem. Inspektor Nowak i Pawluk małymi, nieudolnymi kroczkami odkrywają prawdę kim był tajemniczy jegomość i dlaczego został zamordowany.

Pomysł naukę angielskiego poprzez czytanie kryminału w tymże języku to zasłona dymna dla mojego poczucia winy, że zaprzepaściłam kilka dobrych lat nauki języka i nie pałam żądzą kontynuacji edukacyjnej ścieżki. Nigdy nie byłam, ani nie będę poliglotą... ale kryminał po angielsku to strzał w dziesiątkę, aż chce się krzyknąć z mocnym hamerykańskim akcentem "oł Yeas!!!". Coś genialnego w swej prostocie. Bardzo zmyślnie skonstruowana książka – w tekście pogrubioną czcionką Autor (Wydawnictwo?) zaznaczył trudniejsze słowa, których tłumaczenie znajdziemy po boku (nie ma potrzeby zaglądania na koniec książki, gdyż są tuż obok... swoją drogą na końcu także znajduje się słowniczek wszystkich trudniejszych wyrazów, które pojawiły się w całej książce) Po każdym rozdziale mamy kilka ćwiczeń sprawdzających, czy rzeczywiście skapowaliśmy o co chodzi, czy tylko udawaliśmy chojraków. Pojawiają się także zadania utrwalające zdobycie wiedzy i próbujące przekonać nas jaki to język angielski jest zarąbiście fajny (wykreślanki, krzyżówki i inne z lekka infantylne, ale bardzo sympatyczne zadania=)).

Zabrzmi jak kryptoreklama, ale nią, uwierzcie, nie jest – kryminały po angielsku Wydawnictwa Edgard to dla mnie objawienie roku=) zakupiłam dwa, i na tym się nie zakończy. Moje wyrzuty sumienia lekko zbladły. Jeszcze kilka kryminałów i może pokocham naukę języka angielskiego? Kto wie? =)
(... no way! ;))

Moim zdaniem to świetny sposób na oswojenie się z językiem. Książkę czytało mi się przyjemnie, szybko i bez problemów. Historie zachęcające do dalszego czytania. Również do ćwiczeń zawartych po każdym dziale zdołałam się przekonać, więc polecam ;)

Pierwsza historia jak dla mnie-banalna. Mam na myśli poziom języka angielskiego. Bardzo szybko się czytało, nie wymagało myślenia.
"The strange case of Pablo Garcia" -zdecydowanie lepsze. Jeżeli chodzi o fabułę, dużo bardziej mi się spodobała ta warsaw mistery. Ciekawsza sprawa i bardzie zawiłe jej rozwiązanie.

Bardzo dobry sposób na oswojenie się z językiem, nawet da ludzi co dobrze go znają, ale nigdy wcześniej nie czytali normalnych książek. Dużo prościej przerzucić się z takiej lektury na oryginalną angielską literaturę, polecam !

Lubię angielski, jednak jak na razie nie czuję się na siłach, by zabrać się za jakąś konkretną książkę w tym języku. Z tego względu bardzo się ucieszyłam, gdy tylko dowiedziałam się o serii kryminałów wydanych przez wydawnictwo Edgard. Jak sam tytuł podpowiada, w "Two Warsaw Mysteries" mamy do czynienia z dwoma zagadkami. Pierwsza z nich "A Strange Pair" dotyczy śledztwa w sprawie dwójki złodziei, którzy napadają na bank w dość nietypowych okolicznościach. "The Strange Case of Pablo Garcia" natomiast to historia zabójstwa hiszpańskiego artysty i pisarza, który przyjechał do Warszawy. Choć z początku nie wiemy prawie nic na jego temat, wkrótce okazuje się, że był niezwykle barwną, a nawet kontrowersyjną postacią. Kto go zabił? Dlaczego? Zapraszam do lektury.
W obu historiach głównym bohaterem jest inspektor Robert Nowak, który wraz ze swoim partnerem Pawlukiem próbuje te zagadki rozwiązać. W tej chwili nie potrafię wiele na jego temat napisać, ponieważ autor skupił się głównie na przedstawieniu przebiegu dochodzeń, praktycznie pomijając zaznajomienie nas z bohaterami.

Jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego, "Two Warsaw Mysteries" reprezentuje sobą poziom A2. Tekst jest rzeczywiście łatwy i przystępny. Z pewnością jest to zaleta tej książki, jednak ograniczony zasób słownictwa sprawia, że niewiele można powiedzieć na temat stylu pisania autora, nie ma tu czegoś, co by ją wyróżniało. W każdym razie zamiast drążyć ten temat przejdę do kwestii zasadniczej, czyli nauki języka. Pod tym względem jestem z tej publikacji bardzo zadowolona. Książka jest podzielona na krótkie rozdziały, a po każdym z nich mamy ćwiczenia dotyczące przed chwilą poznanego słownictwa. Są one różnorodne - łączenie synonimów, pytania odnośnie fabuły (tak więc należy czytać uważnie),wstawiane odpowiednich wyrażeń do tekstu i inne. Na marginesach znajdziemy objaśnienia trudniejszych słówek (choć w większości nie stanowiły dla mnie problemu),a na końcu odpowiedzi do zadań i słowniczek.

"Two Warsaw Mysteries" pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Choć opisane tu historie nie zachwycają niezwykle wartką akcją, czytałam je z chęcią. Poza tym autor potrafi zaskoczyć czytelnika czymś niespodziewanym na sam koniec, co odebrałam jako ciekawe urozmaicenie. Książkę polecam wszystkim, którzy, tak jak ja, chcą w przyjemny sposób podszkolić swój angielski. Moim zdaniem warto. :)

• Po angielsku
  • 🏠 Posiadam