Usuwanie prywatnych danych z Internetu

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka
LubimyCzytać

Założenie konta na stronie internetowej trwa chwilę, ale jego usunięcie jest zazwyczaj znacznie trudniejsze. Dzieje się tak, ponieważ nasze dane osobowe, takie jak adres e-mail (minimum podawane przy rejestracji oprócz loginu i hasła), mają wymierną wartość. Dlatego twórcy portali zachęcają nas jak tylko mogą do założenia konta i ułatwiają ten proces. Sprawy komplikują się przy usuwaniu konta. Z reguły jest to proces skomplikowany, a odpowiednie funkcje głęboko ukryte. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że nawet po usunięciu konta niektóre dane (np. zdjęcia) są dalej przechowywane, co wynika ze złożoności procedury usuwania profilu. To skłoniło nas do dokładnego opisania sposobów skutecznego rozstania się z najpopularniejszymi serwisami internetowymi. Sprawdź, jak rozstać się z Naszą Klasą, MySpace czy Facebookiem.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!