Felix Baumgartner. Szturmując niebo

Okładka książki Felix Baumgartner. Szturmując niebo Felix Baumgartner, Thomas Becker
Okładka książki Felix Baumgartner. Szturmując niebo
Felix BaumgartnerThomas Becker Wydawnictwo: TADAM biografia, autobiografia, pamiętnik
TADAM
2015-06-18
2015-06-18

Okładka książki Szturmując niebo Felix Baumgartner, Thomas Becker
Szturmując niebo Felix Baumgartner, ...

Nazwisko, wyczyny i rekordy Felixa Baumgartnera, najsłynniejszego skoczka spadochronowego, są znane na świecie dzięki przekazom medialnym związanym głównie z jego sponsorem – producentem popularnego napoju energetycznego.
...
Osią narracji tekstu jest przebieg ostatniej fazy projektu Red Bull Stratos, którego liderem, a także bohaterem jest właśnie Felix. Prowadząc czytelnika przez liczne zawirowania związane z finalizowaniem projektu Feliks przenosi nas w różne wydarzenia z przeszłości. Poza wątkami rodzinnymi jest kilka obrazów z życia młodego chłopaka, z jednej strony ciężko pracującego, dostającego twardą szkołę życia, z drugiej zdeterminowanego by osiągnąć w nim coś więcej. Pojawiają się też pierwsze kontakty ze spadochroniarstwem, fascynacja BASE i pierwsze skoki. Pojawiają się też kolejne osoby, mniej lub bardziej, ale zawsze ważne w życiu młodego Feliksa. W tej mozaice na plan pierwszy wysuwają się trzy wcześniejsze wyczyny Baumgartnera – skoki: z Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur (1996 r.),z ramienia figury Jezusa w Rio de Janeiro (1999 r.),do jaskini Mamet w Chorwacji (2004 r.). Wszystko po drodze do programu Stratos i rekordowego skoku ze stratosfery. Na sukces ten złożyła się ciężka, pięcioletnia praca sporego zespołu ludzi, wspieranego przez sponsora, a także wielu fanów projektu z Joe Kittingerem na czele. Opisana historia pokazuje, że źródła sukcesów, jak i porażek znajdują się w ludzkich głowach.
Więcej na: https://lot-nisko.blogspot.com/2021/12/baumgartner-felix-rekordzista.html

...

Dodaj cytat z książki Felix Baumgartner. Szturmując niebo