historia
LubimyCzytać

Kryptonim „Bonza” to nazwa operacji rozpoznawczej Służby Bezpieczeństwa, wymierzonej we Władysława Bartoszewskiego i opozycję. Autor był inwigilowany przez SB z powodu kontaktów ze środowiskiem „mikołajczykowskim” oraz „klerykalnym” i został – według akt zachowanych w Instytucie Pamięci Narodowej – „objęty rozpracowaniem jako polityczny kontakt reakcyjnej emigracji”. Bohaterami kolejnego tomu...

Bohaterami kolejnego tomu wspomnień Władysława Bartoszewskiego są między innymi: Gustaw Herling-Grudziński, Kazimierz Wierzyński, Andrzej Pomian, Bolesław Wierzbiański, Leszek Kołakowski, Zbigniew Raszewski, Jan Józef Szczepański, Artur Międzyrzecki i Marek Skwarnicki.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion