Kryptonim „Bonza”

Okładka książki Kryptonim „Bonza” Władysław Bartoszewski, Michał Komar
Okładka książki Kryptonim „Bonza”
Władysław BartoszewskiMichał Komar Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN historia
historia
Wydawnictwo Naukowe PWN
2015-07-13
2015-02-09

Długo się przymierzałam do którejś z książek prof. W. Bartoszewskiego, miałam nadzieję, że jak już przeczytam to będę mogła mu jakoś przekazać swoją opinię, ale życie bywa bardziej złożone i niczego nie możemy przewidzieć [*].

Przeczytałam "Kryptonim Bonza" i jestem oczarowana - ponieważ to zdecydowanie mój świat. Fantastyczna opowieść, którą koniecznie musicie sami przeczytać i się w nią wsłuchać.

Kilka opowieści i jaki ogrom historii, ale wiedziałem co kupuję. Od pewnego czasu chciałem sięgnąć po rozmowy Michała Komara. "Bonza" to kolejna część. Nie przeczytasz tu mój drogi o "bydle" ani "chamach" ale coś o naszym charakterze w sytuacjach niełatwych wyborów. Kiedy przeczytałem zdanie z listu J.N.jeziorańskiego z przed ponad 20 lat, cytuję -"Partie z chrześcijańskimi szyldami zgromadziły najgorszy element w sensie moralnym i intelektualnym", to martwię się jeszcze bardziej bo po 20 latach jest jeszcze gorzej. Po latach miałem wielką potrzebę aby przeczytać o Grudzińskim, Szczepańskim czy Międzyrzeckim ale opowieść o Janie Nowaku i listy do autora, jak przeczytamy spokojnie i ze zrozumieniem będą dla czytelnika dzisiejszego wielką lekcją. Gorąco zachęcam...

• E-BOOKi
  • WTK 2015
  • Domowa biblioteka
  • Biografie
  • Ebooki
  • Kupione-2015

Dodaj cytat z książki Kryptonim „Bonza”