Prawda leży tam, gdzie leży

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
prawda, bartoszewski
L_Settembrini

To ostatni tom naszych rozmów… We wszystkich książkach z serii „Na Dwa Głosy” Władysław Bartoszewski, wspominając ludzi, z którymi zetknął go los, przedstawił niezły kawał historii. I to historii opowiedzianej nieco inaczej niż w podręcznikach. Zawsze prawdziwie, bo – jak powtarzał – prawda nie leży pośrodku, prawda leży tam, gdzie leży.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

eR_ | 2016-03-25
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 21 marca 2016

Władysław Bartoszewski, człowiek legenda.Można go krytykować, bądź podziwiać, jednak nie można przejść obok Pana Profesora obojętnie.
Swoją retoryką i zaangażowaniem, potrafił zdziałać bardzo dużo.

W swojej książce"Prawda leży, tam gdzie leży" Michał Komar w ostatnim zapisie rozmów z Bartoszewskim, przedstawia swoje znajomości, z takimi osobami, jak: Stanisław Lem,Jerzy Giedroyc, Tadeusz Mazowiecki, czy Bronisław Geremek.
Są to opowieści niezwykłe i pełne humoru, opowiedziane nieco inaczej, niż można by się spodziewać, po takiej osobowości.
Fakty historyczne, splatają się tu z osobistymi przeżyciami bohatera, czyniąc z tej książki, rzecz niezwykle ciekawą i wciągającą.W pozycji tej, poglądy Profesora nie są widoczne, przedstawiają raczej poglądy osób, które przedstawia, co jest znaczącym plusem tej publikacji.
Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.