Rzecz o kondycji i ustroju Europy. W przekładzie Andrzeja Macieja Kaniowskiego

Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
381
197

Na półkach: ,

Lektura bardzo aktualna (wraz z wyrokiem polskiego TK i kryzysem demokracji transnarodowej). Habermas zarysowuje główne problemy biurokracji UE i braku demokratyzacji potrzebnego do dogłębniejszej integracji państw członkowskich. Mimo iż nie popada w skrajny euroentuzjazm, to broni Unii jako organizacji mającej potencjał na jeszcze szerszą demokratyzację świata i "utopię praw człowieka" przed naiwnym eurosceptycyzmem.
Tym samym sądzę, że Habermas powinien być filozofem czytanym przez każdą osobę, którą obchodzi interes europejski i demokracji międzynarodowej.
Możemy nadal (mimo premiery lektury w 2011 roku) wiele się od niego nauczyć. Zwłaszcza w kwestii tego jakie działania powinniśmy podjąć, aby zmienić naszą działalność w UE (demokratyzacja większa PE, gospodarczy rząd, udział szerszy i wyraźniejszy Unii w polityce międzynarodowej czy potrzeba faktycznej (a nie tylko de facto) konstytucji Europy).

Lektura bardzo aktualna (wraz z wyrokiem polskiego TK i kryzysem demokracji transnarodowej). Habermas zarysowuje główne problemy biurokracji UE i braku demokratyzacji potrzebnego do dogłębniejszej integracji państw członkowskich. Mimo iż nie popada w skrajny euroentuzjazm, to broni Unii jako organizacji mającej potencjał na jeszcze szerszą demokratyzację świata i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    7
  • 2021
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także