Rani. Sauvage
komiksy
komiksy
Dracos

Po przejęciu domu publicznego, gdzie pracowała, Jolanne znów stawia czoła swojej przeszłości. Zmuszona do ucieczki, doznaje silnego urazu głowy, który sprawia, że traci pamięć. Zagubiona zupełnie sama i pozbawiona wspomnień w obcych jej Indiach, będzie potrzebowała znaleźć nowych sojuszników...

źródło opisu: http://www.wydawnictwokomiksowe.pl/86-rani-dzikuska

źródło okładki: http://www.wydawnictwokomiksowe.pl/86-rani-dzikuska

Hari_Seldon | 2019-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 20 września 2018

Obca w obcym kraju. Głównej bohaterce udaje się przeżyć katastrofę morską. Jednakże traci pamięć i ląduje w Indiach.

Bardzo podobał mi się początek komiksu ukazujący pobyt bohaterki w małej indyjskiej wiosce. Bohaterka musi tu odnaleźć się w nieznanym środowisku, a także zbudować nową tożsamość. Można było poprowadzić to w naprawdę ciekawą stronę. Była to także świetna okazja do dokładniejszego przedstawienia obyczajów ówczesnych Indii.

Jednakże wraz z rozwojem fabuły pojawiają się postacie znane z poprzednich tomów. Wówczas bohaterka znowu staje się ofiarą swoich wrogów i musi walczyć. Powtarza się przez to znany już schemat i fabuła staje się bardzo przewidywalna.

Rysunki jak zawsze są najwyżej poprawne. Artysta nie sili się na eksperymenty formalne i stara się rysować w miarę realistycznie. Jednakże zdarzają mu się pewne niedokładności.

Tom prezentuje równie przeciętny poziom jak większość dotychczasowych. Fabularnie nie ma tu nic oryginalnego, a graficznie jest tak sobie....