Ścigana

Okładka książki Ścigana Lisa Harris
Okładka książki Ścigana
Lisa Harris Wydawnictwo: Dreams Cykl: Akta Nikki Boyd (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Akta Nikki Boyd (tom 3)
Pursued. The Nikki Boyd Files
Dreams
2019-02-27
2019-02-27
Beata Hrycak-Domke

Trylogia niby kryminalna. Całkiem przyjemna w odbiorze, ale bez fajerwerków.
Trochę odniesień do Boga, modlitwy - narracja w stylu Terri Blackstock.
Można przeczytać jako przerywnik mocniejszych pozycji. Dużo wstawek o emocjach, uczuciach itp. Nie jest to szalenie ambitna literatura, jednak z całą pewnością nie znaczy, że jest słaba i gorsza od poczytnych kryminałów. Zdecydowanie jest to wersja light ;)
Można sięgnąć, jednak bez szału... ;)

Trylogia niby kryminalna. Całkiem przyjemna w odbiorze, ale bez fajerwerków.
Trochę odniesień do Boga, modlitwy - narracja w stylu Terri Blackstock.

Chyba najlepszy z tomów. Nie umęczyłem się nim, mało małoważnych motywów. Czytało się przyjemnie, chociaż mało konsekwencji.
Przez pierwszy tom dużo miejsca poświęcono siostrze bohaterki. Tutaj wątek urywa się w bardzo dziwny sposób co sprawiło, że mam odrobinę niedosytu.

Część trzecia- najlepsza. Czwarta byłaby pewnie rewelacyjna :) tu w końcu nie ma natłoku analiz psychologicznych w wykonaniu bohaterów, czysta akcja, cały czas coś się dzieje i w dodatku ma to sens.

Ścigana" to trzeci i ostatni tom z cyklu Akta Nikki Boyd. Każda część trzyma wysoki poziom i jest bardzo dynamicznie. Zero nudy! W tej części dzieje się bardzo dużo, akcja goni akcję, aż czasami miałam wrażenie, że wszystko dzieje się za szybko!

IG: Czytomanka

👉Nikki Boyd leciała samolotem do domu, gdzie miała się spotkać z dawno niewidzianym ukochanym. Związek nie był łatwy i dopiero się zaczynał, a niespodziewanie podczas lotu samolot wpada w turbulencje i musi awaryjnie lądować. Niestety podczas lądowania awaryjnego ginie pasażer, a kobieta siedząca obok niespodziewanie znika. Nikki ma niewiele czasu na jej odnalezienie, ponieważ okazuje się, że zaginiona kobieta to Erika Hamilton- świadek w ważnym śledztwie.

👉Wow! W tej książce trup goni trupa, atmosfera jest tak gęsta, że nie da się przejść obojętnie obok tej części. To rzadkość, żeby każda książka trzymała poziom! Świetny cały cykl szczerze polecam!

❗Ocena: 9/10

Dziękuje @dreams_wydawnictwo za egzemplarz!

IG: Czytomanka

Nikki i Tayler maja się spotkać po 3 miesiącach rozłąki, on czeka na nią na lotnisku. Niestety w trakcie ladowania dochodzi do katastrofy samolotu . Ginie kilka osób inni zostają ranni ... ale Nikki odkrywa ze zaginęła Erica siedzaca obok niej w samolocie. Sytuacja doprowadza do tego ze Nikki zostaje poproszona przez FBI o odnalezienie kobiety ,ponieważ była ważnym świadkiem w procesie....
Agentka Bond robi wszystko aby odnaleźć Erikę i pomoc jej w życiu. Sciga Roswella partnera kobiety .... to istny wyscig szczurów ... polecam przeczytajcie wrażenia do samego końca książki.

to jak na razie ostatni tom o Nikki Boyd który u nas się ukazał, muszę przyznać że cała seria trzyma poziom, akcja jest bardzo dynamiczna. Nasza bohaterka jak zwykle ma tylko 48 h by odnaleźć zaginioną kobietę jak się później okazuje nie tylko ją. Do tego oczywiście pojawiają się problemy osobiste bohaterki i zdrowotne, które mogę pokrzyżować jej plany i marzenia. Ta książka ma pełno zwrotów akcji i sprawę która z strony na stronę okazuje się trudniejsza. Oczywiście pojawia się tutaj relacja Nikki i Taylera ale dla mnie jest ona minusem w książce, jest bardzo naiwna i trochę mnie stopowała w czytaniu. nie mniej uważam że jest to seria godna uwagi i polecenia. Mam nadzieję , że nie długo każe się kolejny tom bo w sumie sprawa przez która Nikii została policjantką nie doczekała się rozwiązania.

W tej historii dzieje się tak wiele, że spokojnie starczyło by na kilka książek. Fabuła toczyła się niebywale szybko. Momentami wydawało mi się, że aż za szybko. Trup ściele się gęsto, a każda kolejna strona wprowadzała jeszcze większy mętlik i pozostawiała masę kolejnych pytań bez odpowiedzi. Nie zabrakło również wątku miłosnego. Czytało się lekko i bez większych wysiłków. Idealny kryminał dla tych z Was, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym gatunkiem. Mimo iż ja zaczęłam ją już w podstawówce przypadła mi do gustu postać agentki Nikki, jej hart ducha i niebywała odwaga. Przekonajcie się sami czy Wam się spodoba. Ja jestem na tak

Bardzo fajny lekki kryminał, który wciąga od pierwszej strony, bardzo szybko się czyta ponieważ jest napisany lekko. Ciekawa fabuła i świetnie zbudowana akcja sprawiają, że książka nas zasysa podczas czytania i trudno jest się od niej oderwać. Każdy rozdział napisany jest tak aby zaciekawić nas jeszcze bardziej co będzie dalej, Bardzo dobrze dobrani bohaterowie, których nie sposób nie polubić. Wszystkie opisy dokładnie przemyślane pomagają z łatwością wyobrazić sobie miejsce akcji i podążać razem z Nikki w poszukiwaniu zaginionej. Mimo że jest to kryminał przeplata się w powieści wątek miłosny co wcale nie przeszkadza a nadaje jej szczególnego uroku. Intensywna i szybka akcja nie pozwala się nudzić, dopracowane dialogi i nasza główna bohaterka, której nic nie zatrzyma przed dotarciem do prawdy razem tworzą bardzo wysokie napięcie. Myślałam, że będzie mi ciężko podczas czytania, gdyż poprzednich części nie miałam okazji przeczytać, ale autorka połączyła ze sobą przeszłość i teraźniejszość i brak poprzednich części wcale nie przeszkadza. Nie brakuje w powieści zaskakujących zwrotów akcji, przypadkowych ofiar jak i wypadków, których nikt się nie spodziewał. Delikatne nawiązanie do wiary w Boga sprawia, że powieść może być inspiracją dla czytelnika i podpowiedzią gdzie możemy szukać pomocy i wsparcia w trudnych chwilach.

Wydawało się że ostatni tom ale sprawy siostry NIKKI nie wyjaśniono , kolejny ciąg wydarzeń w którym bierze udział agentka jest tak szybki i nie spodziewany że hej. Książka mnie trochę nudziła i się przeciągała cały czas liczyłam na rozwiązanie porwania Sarah oraz na finał historii Nikki i Tylera.

Kolejna przygoda z Niki Boyd i kolejny bardzo dobrze spędzony czas przy "Ściganej".
W tej części miałam wrażenie ,że autorka nieco się zapędziła i w 48 godz fabuły ,wpakowała tyle akcji,tyle trupów położyła ,że starczyłoby to na kilka książek.Ale w sumie nie było to złe,bo czyż nie po to sięgamy po kryminały,bo chcemy coś szybkiego,dynamicznego i z pazurem. Tu wszystko jest szybko,wybuchowo i nieprzewidywalnie. Harris przygotowała dla nas dużo niespodzianek, tempo akcji jest zawrotne, a tarapaty w jakie ładuje się Nikki, znajdują się praktycznie na każdym kroku. Muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem. Autorka zaserwowała nam 352 strony kryminalnego rollercoastera.
Polecam

• Do kupienia, pożyczenia- nie posiadam
  • Posiadam seryjne

Lisa Harris Ścigana Zobacz więcej