Wendeta

Okładka książki Wendeta Lisa Harris
Okładka książki Wendeta
Lisa Harris Wydawnictwo: Dreams Cykl: Akta Nikki Boyd (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Akta Nikki Boyd (tom 1)
Vendetta
Dreams
2017-09-12
2017-09-12
Martyna Żurawska
porwanie sensacja poszukiwanie zaginiony uprowadzenie ściganie

Trylogia niby kryminalna. Całkiem przyjemna w odbiorze, ale bez fajerwerków.
Trochę odniesień do Boga, modlitwy - narracja w stylu Terri Blackstock.
Można przeczytać jako przerywnik mocniejszych pozycji. Dużo wstawek o emocjach, uczuciach itp. Nie jest to szalenie ambitna literatura, jednak z całą pewnością nie znaczy, że jest słaba i gorsza od poczytnych kryminałów. Zdecydowanie jest to wersja light ;)
Można sięgnąć, jednak bez szału... ;)

Trylogia niby kryminalna. Całkiem przyjemna w odbiorze, ale bez fajerwerków.
Trochę odniesień do Boga, modlitwy - narracja w stylu Terri Blackstock.

Ile ja się tutaj namyśliłam, szukając porywacza! Dla mnie podejrzani byli wszyscy, nawet Tyler, przyjaciel Nikki, który prawie nie odstępował jej na krok. Totalnie nie spodziewałam się tego, co tu się działo. Przyznam, że trochę wjechała mi na psychikę, na szczęście trwało to chwilę. Była świetna, ale czegoś mi brakowało… Niemniej, na pewno sięgnę po drugi tom akt Nikki Boyd.

Agentka specjalna Nikki Boyd spędza weekend na wspinaczce górskiej w towarzystwie wdowca po jej najlepszej przyjaciółce, Katie, Tylera Granta. Oboje lubią aktywność fizyczną. Wypoczynek Nikki przerywa telefon od jej szefa. W okolicy parki Smoky Mountains zaginęła dziewczyna.

Bridget spędzała weekend z bratem i przyjaciółkami w górskiej chatce. Mieli świętować jej 16 urodziny. Nastolatka wyszła wczesnym rankiem z domu i nie wróciła.

Nikki jest specjalistką od poszukiwania osób zaginionych. Jej własna siostra została porwana wiele lat wcześniej. O tej sprawie Nikki nie potrafi zapomnieć i każdy podobny przypadek traktuje bardzo osobiście.

W trakcie poszukiwań Bridget agentka dostaje telefon sugerujący, że te dwie sprawy mogą się lączyć. Nikki musi odkryć czym kierował się porywacz, gdzie jest przetrzymywana Bridget, o ile żyje, i co jej zniknięcie ma wspólnego ze sprawą Sarah.

Jest to prosta historia, którą szybko się czyta. Mam wrażenie, że została opisana bardzo pobieżnie. Nawet w niebezpiecznych momentach nie czułam jakichś większych emocji. Kiedy już coś się działo to bardzo szybko, tak jakby kluczowe sceny zostały skrócone, za to dużo mamy przemyśleń na temat przeszłości głównej bohaterki. Brak równowagi. Porównałabym książkę do przeciętnego amerykańskiego filmu sensacyjnego. Nie przywiązałam się do bohaterów, po prostu nie mogłam wczuć się w tę opowieść. Raczej nie będę iść dalej w ten cykl.

Nie rozumiem dosyć wysokiej oceny tej książki. Owszem, momentami potrafi utrzymać w napięciu, zakończenie jest nawet niezłe, ale ilość nagromadzonych po drodze nieprawdopodobnych przypadków i zdarzeń, które przeżywa bohaterka jest totalnie absurdalna. Miałam wrażenie, że autorka zrobiła sobie długą listę przygód, które mogą spotkać bohaterkę, a następnie postanowiła pracowicie upchać je w jednej książce. Nie jestem w stanie brać tego na poważnie, a co za tym idzie wczuć się w klimat lektury i mieć z niej przyjemność.

Nikki Boyd jest najlepszą agentką w Oddziale Specjalnym ds. Osób Zaginionych w stanie Tennessee. Nierozwikłana od dziesięciu lat sprawa zaginięcia jej siostry stanowi dla dziewczyny nie lada motywację do ciężkiej pracy. Nowa sprawa przybliża ją do przeszłości i zaczyna przypierać prywatnego charakteru. Jak zakończy się ta sprawa?

Muszę przyznać, że książka ta jest dla mnie zaskoczeniem. Spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego, a niestety troszeczkę się zawiodłam. Fabuła jest całkiem ciekawa i autorka miała na nią naprawdę super pomysł. Jednak wyszło troszeczkę gorzej z wykonaniem. Akcja zdecydowanie nie pędzi tutaj jak szalona i jeżeli ktoś jest fanem kryminałów to bardzo szybko połapie się co i jak… Zakończenie tak jak dla mnie nie będzie żadnym zaskoczeniem. Chociaż trzeba przyznać, że całość czytałam z dość dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem.
Na plus zasługuje kreacja bohaterów, a raczej głównej bohaterki. Bo to jej postać jest tutaj najbardziej dopracowana. Śmiało można powiedzieć, że to naprawdę silna postać kobieca, której nie brakuje zaangażowania, odwagi i determinacji. Natomiast jeżeli spojrzymy na postacie drugoplanowe to one niestety zawodzą. Odniosłam wrażenie, że tutaj zabrakło pomysłu na ich kreacje. Autorka może zbyt mocno bała się, aby nie przyćmiewały one głównej bohaterki. Chociaż muszę przyznać, że ta siła bohaterki i częste nawiązywanie do jej wspomnień spowodowały, że poszukiwania zaginionej dziewczyny stawały się tutaj wątkiem pobocznym, a szkoda.

„Wendeta” to książka, która staremu wyjadaczowi kryminałów niestety może nie przypaść do gustu. Jednak laicy zapewne będą z niej usatysfakcjonowani. Czy sięgnę po kolejny tom? Nie wiem. Być może jak znajdę troszeczkę czasu. Niemniej jednak jeżeli lubicie kryminały to sięgnijcie po nią i sami przekonajcie się czy to książka dla Was.

Muszę przyznać, że książka ta jest dla...

Książka dobra, nie wciaga jakoś specjalnie, ale lekko i dobrze się czyta. Irytujące mogą być ciągłe opisy stanu psychicznego bohaterów, bo jest ich sporo, ale na szczęście nie są strasznie długie. Myślę, że dam radę sięgnąć po drugą część.

Na którejś z grup czytelniczych natknęłam się na tą książkę. Zainteresowała mnie recenzja i postanowiłam ją przeczytać. Mój nos wyczuł dobrą książkę i powiem Wam, że się nie pomylił. To naprawdę dobra książka a jeszcze lepiej, że ma jeszcze dwa tomy 😅

Przenosimy się w rejony parku Smoky Mountains. To łańcuch górski zachodnich Appalachów, przechodzący w Pasmo Błękitne, na terenie wschodniego Tennessee i zachodniej Karoliny Północnej w USA. Właśnie na tych malowniczych terenach nasza bohaterka Nikki walczy o własne życie.

Nikki Boyd jest najlepszą agentką w Oddziale Specjalnym do spraw Osób Zaginionych w stanie Tennessee. Ale zanim nią została była nauczycielką, miała kochająca rodzinę, rodziców, braci i młodszą siostrzyczkę Sarah. Pewnego dnia Sarah zniknęła bez śladu, porywacz pozostawił po niej jedynie zdjęcie. Nikki po tych wydarzeniach wstąpiła do policji by szukać siostry, bo wciąż wierzy, że ona żyje.

Od tamtych wydarzeń mija 10 lat. Po drodze wiele wydarzyło się w życiu Nikki. Będąc na wycieczce w parku Smoky Mountains, dostaje pilne wezwanie do zniknięcia 16-letniej Bridget. Agentka rozpoczyna wyścig z czasem, musi znaleźć zaginioną. Szybko okazuje się, że dziewczynę porwał ten sam człowiek, który przed laty uprowadził Sarah. Nikki jest przerażona, ale mimo paraliżującego strachu podąża tropem porywacza. Ta droga okazuje się bardzo niebezpieczna a to co wydawało się oczywiste, takie nie jest. Nikki musi przede wszystkim stoczyć walkę o własne życie.

Czy agentka Boyd przeżyje walkę? Czy Nikki odnajdzie Bridget? Czy jej poszukiwania siostry posuną się na przód?

To moje pierwsze spotkanie z autorką i myślę, że nie ostatnie. Książka jest na pisana prostym językiem, praktycznie bez użycia wulgaryzmów, a dzięki temu w moich oczach dużo zyskała. Akcja książki rozgrywa się bardzo szybko i to praktycznie od samego początku. A takiego zakończenia się nie spodziewałam.

Autorka pięknie opisuje krajobraz, jaki towarzyszy strasznym wydarzeniom. W mojej głowie ciągle mam obraz tego parku, tych lasów. Czułam się tak jakbym była w samym środku wydarzeń.

Nikki okazała się twardą babką, która mimo traumatycznych wydarzeń z przeszłości, nie pozwoliła, żeby one miały wpływ na jej pracę. Bardzo kochała siostrę i wciąż odczuwała wyrzuty sumienia, że przez nią zaginęła. Może w kolejnych tomach dowiemy się nieco więcej o tym wątku i autorka ostatecznie wyjaśni co się stało z Sarah. Nie mogę się doczekać kiedy wpadnie mi w ręce kolejny tom.

Polecam 😊

Nikki Bond agentka od osob zaginionych spedza czas z przyjacielem Taylorem na wspinaczce upamietniajac rocznicę śmierci jego zony i jej przyjaciółki.
W czasie tej wyprawy zostaje poproszona o sprawdzenie sprawy zaginięcia pewnej dziewczyny , która wraz z bratem i koleżankami spedza czas nieopodal w domku.
Okazuje się że dziewczyna umówiła się z pewnym chłopakiem którego poznala przez internet.... okazuje się że dziewczyna została porwana.
Nikki bardzo przejęła się sprawa ponieważ 10 lat temu uprowadzono jej siostre i właśnie teraz moze się okazać że to ten sam porywacz , bo wszystkie znaki naprowadzały wlasnie na to.
Książki trzyma w napięciu.... nie zdradzę wam końca przeczytajcie sami ...polecam wszystkim

Okazuje się że dziewczyna umówiła się z pewnym chłopakiem którego...

DNF. Niestety tego się nie da czytać. Najlepsza agentka, która zachowuje się jak bezdenna idiotka. Po prostu nie.

Mam problem z tą książką. Bo w sumie źle mi się jej nie czytało, ale jakoś mnie nie wciągnęła, chociaż wiem że w najbliższym czasie spróbuje zdobyć dwa kolejne tomy. Dobre czytadło zwłaszcza na jesienne wieczory.

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał