Córka lasu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kufer
bajeczka79

Po długiej przerwie, Justyna Chrobak powraca z nowym tytułem "Córka lasu", który rozpoczyna kilku tomową, fantastyczną serię. Jest to powieść o młodej dziewczynie, wyrwanej ze swojego dotychczasowego życia, która musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości do jakiej trafiła, przez przypadkowe poznanie tajemniczego młodego mężczyzny. Ryann, główna bohaterka, poznaje swoją rodzinę, swoje korzenie i nadprzyrodzoną część świata, o której wcześniej nie miała pojęcia. Wszystko to dzieje się w odległej krainie, do której można trafić przemierzając północną Norwegię, ale próżno jej szukać na mapie.

źródło opisu: Opis autorski, Wydawnictwo Kufer

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Pośredniczka | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

www.posredniczka-ksiazek.pl

„Córka lasu” jest powieścią fantastyczną, ale może się podobać nie tylko fanom tego gatunku. Lekka i przyjemna, ale za to szalenie ciekawa i pobudzająca wyobraźnie historia, która rozbudziła we mnie głód sięgnięcia po kolejne tomy.

Malwina | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018

Wiecie, jak to jest z fantastyką dla młodzieży? Na pewno wiecie. Jest schemat, są siły nadprzyrodzone, jest główna bohaterka, która okazuje się być kimś ważnym w tym nadprzyrodzonym świecie i jest także zagrożenie, mniej lub bardziej zdefiniowane. To, czy książka z takiej serii przypadnie czytelnikom do gustu zależy od kilku czynników - m.in. pomysłu na wspomnianą nadprzyrodzoną siłę, charakteru głównej bohaterki i zakończenia. Jak było w przypadku "Córki lasu" Justyny Chrobak? O tym przekonacie się, czytając poniższy wpis.

Ryann dostała się właśnie na studia i namówiła swoich nadopiekuńczych przybranych rodziców, by pozwolili jej jechać na wyjazd integracyjny do Londynu. Podczas jednego z wypadu po londyńskich barach, dziewczyna nagle źle się czuje - nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że ma z tym związek nowopoznany barman. Wraca do domu, jednak czuje, że dzieje się z nią coś nie tak - nie może spać, a podczas krótkich chwil snu nawiedzają ją dziwne sny... Sytuacja ze złym...

FOCZKA | 2018-05-03

Niezwykła kraina Nesbero, pełna tajemniczej przyrody, elfów i nadprzyrodzonych mocy. W tym miejscu czas się zatrzymał. Ryann nie pamięta swojej przeszłości, żyje tak jak każdy z nas a jednej chwili nie wie co jest prawdą a co kłamstwem, odkrywa swoją tajemnicę. Czy to mógł być tylko sen ? Czy jednak jest inny świat, niedostępny dla każdego ? Ta książka mnie zaczarowała, marzę o znalezieniu takiego baśniowego miejsca. Warto jest oderwać się od rzeczywistości.

Michelle | 2018-03-21
Przeczytana: 17 marca 2018

Powieści z gatunku fantastyki lubiłam od zawsze, niemniej pierwsze książki, które wielbiłam ponad wszystko inne, dotyczyły dinozaurów – choć te z perspektywy dziecka, również są totalną fantastyką... Z czasem moje zainteresowanie skupiło się na czarach, elfach i wszystkich tych magicznych „dodatkach”, dlatego też z ogromnym entuzjazmem podchodziłam do skąpego, acz intrygującego opisu powieści Justyny Chrobak. Liczyłam na fajną, lekką powieść, w końcu to raptem 240 stron... ale czy aby na pewno mała ich ilość gwarantuje przyjemną lekturę?

Moja odpowiedź brzmi: nie zawsze. Coraz częściej niestety nie. Miesiąc po miesiącu przekonuję się, by powieści, które choćby minimalnie związane z fantastyką, a mające mniej niż „regulaminowe” 300 stron omijać jak najszerszym łukiem. Nie inaczej było więc w przypadku Córki lasu, książkę bowiem męczyłam aż cztery dni!
Nim jednak lektura okazała się totalną katastrofą, po przeczytaniu pierwszych dwóch rozdziałów nadal tkwiłam w błogim przekonaniu,...

KobieceRecenzje365 | 2018-04-07

Dziś zapraszam Was na recenzję naszego patronatu medialnego „Córka lasu” Justyny Chrobak. Jak wiecie, bardzo lubię fantastykę, przeczytałam setki takich książek i naprawdę niełatwo już mnie zadowolić. Za każdą kolejną książkę z tego gatunku zabieram się z bijącym sercem i z nadzieją, że się nie rozczaruję. Jak możecie się domyślić, „Córka lasku” bardzo trafiła w mój gust, a autorce nie raz udało się mnie zaskoczyć. Już teraz mogę Wam tę powieść polecić, a resztę moich odczuć znajdziecie w recenzji. Zapraszam.

„Rozpoczynająca studia Ryann zaczyna mieć koszmary, które wywracają jej życie do góry nogami. Kiedy jej przybrani rodzice się o tym dowiadują, zaskakują ją swoją nerwową reakcją. Wystraszona dziewczyna, zostaje wysłana w podróż z lekarzem, bliskim przyjacielem rodziny. Jej bliscy twierdzą, że grozi jej ponowne zapadnięcie w śpiączkę. Celem podróży ma być klinika, gdzie specjaliści mają pomóc, by nie wrócił stan śpiączki, w której spędziła ponoć kilka lat swojego dzieciństwa....

AnnaR | 2018-03-29

Ryann przebywa na wyjeździe integracyjnym, poprzedzającym rozpoczęcie nauki na Akademii Sportu. Dziewczyna nie piła alkoholu, ale nagle, gdy wchodzi do następnego lokalu, zaczyna się bardzo źle czuć. Jest pewna, że to zwykłe zatrucie, lecz nie jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego dotyk dłoni nowo poznanego barmana, odebrała niczym przepływ lodowatego prądu. Wystraszona, męczona kolejnymi mdłościami, postanawia wrócić do hotelu, ale zlękniona dziwną reakcją organizmu, nie jest w stanie zasnąć. Gdy wyjazd się kończy i dociera do domu, bezsenność nie mija, wygląda na zmęczoną i chorą, czym wzbudza niepokój rodziców adopcyjnych. Początkowo wcale nie chce im wyjawić prawdy, że tajemniczy chłopak, którego poznała w barze nawiedza ją w niepokojących snach, gdzie tłumaczy, iż wszyscy ją okłamują i powinna z nim uciec. Gdy spotyka go ponownie w realnym świecie, zaczyna obawiać się, że po prostu wariuje.

Chłopak niespodziewanie oświadcza, że niedługo przyjedzie jej prawdziwy ojciec, który...

Córka lasu to książka, która ciekawi pomysłem na fabułę, jednak rozczarowuje wykonaniem. Zapewne wielu z was pomyśli, że czepiam się szczegółów, jednak uważam, że wymienienie tych błędów pomoże autorce w doskonaleniu warsztatu. Córka lasu to powieść, którą czyta się bardzo szybko i pomimo błędów można przy niej miło spędzić czas, u mnie ta książka trafiła na czas, gdy potrzebowałam czegoś niezobowiązującego, więc ogólnie jestem zadowolona. Mam nadzieję, że autorka będzie ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności i jej kolejna powieść będzie dużo lepsza. Jeśli macie ochotę na coś lekkiego, niewymagającego to ta powieść może się wam spodobać.

Ryann teoretycznie niczym nie różniła się od swoich rówieśników. Przecież tak samo, jak oni miała mosiężne plany związane z wybranym przez siebie kierunkiem mogącym pomóc jej w późniejszym poszukiwaniu lepszej pracy. Tak samo, jak oni posiadała pasję, która napędzała ją do działania i powodowała, że nawet ponury dzień nie był w stanie popsuć jej nabytego dobrego humoru. Również marzyła o tym, aby móc od czasu do czasu oderwać się od przyziemnych obowiązków i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia w doborowym towarzystwie. Teoretycznie, ponieważ istniały pewne istotne fakty mogące obalić tę teorię. Fakty, których ujrzenie światła dziennego spowodowało, że w miarę poukładany świat dziewczyny rozsypał się niczym domek z kart.
To miało być tylko przypadkowe spotkanie w jednym z randomowych barów. Kolejna nieistotna znajomość, gdzie zaraz po opuszczeniu lokalu pamięć o przystojnym barmanie zostanie zatarta w pamięci. Los jednak zadrwił z Ryann, ponieważ wystarczył krótki uścisk dłoni z...

Bukku-recenzje | 2018-03-12
Przeczytana: 12 marca 2018

Nie dawno w internecie była dość głośna dyskusja, czy fantastykę można podzielić na męską i damską. Jedni uważają, że jak najbardziej, inni natomiast mówią, że to sztuczny podział, który kompletnie nie powinien mieć miejsca. Moim zdaniem lepiej podzielić książki stricte fantastyczne na książki z elementami fantasy. Dzisiaj chcę Wam przedstawić książkę, z tej drugiej grupy. Miała to być świetna obyczajówka z wątkami fantastycznymi, z elfami, piękną naturą itp. a jak wyszło? No.. kiepsko.. bardzo kiepsko. Jednak zacznijmy od samego początku.

Kiedy wyjęłam książkę z koperty na pierwszy rzut oka, okładka na serio mi się spodobała.. Prosta, niewymagająca i bardzo interesująca. Przeczytałam krótki opis książki z tylnej okładki i byłam zachwycona. Natura, elfy, tajemnice.. no brzmi świetnie! Nie czekając długo, zrobiłam miętę, przygotowałam fotel, przekąski przełożyłam na talerzyk i zaczęłam czytać.. z każdą stroną czułam coraz większą.. nudę.. o czym jest to dzieło?

Ryann ,z pewnych...

KittyAilla | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

Do tej książki mam w sumie aby dwa zarzuty i tylko jeden dotyczy bezpośrednio samej historii. Drugim natomiast jest niezbyt dobrze wykonana korekta i mam nadzieję, że przy kolejnej powieści wydawnictwo bardziej zwróci na to uwagę :) Sam styl autorki jest prosty, ale plastyczny, więc czytało się szybko oraz przyjemnie.

Książka zaskoczyła mnie już na samym początku, ponieważ nie pamiętałam już dokładnie opisu, kiedy przybyła pocztą. Córka lasu, a dzieje się się w mieście i z lasem nie ma nic wspólnego? Lekki szok. Dodatkowo autorka od razu wprowadza nas w akcję, nie dając chwili, aby się nudzić. W książce nieustannie coś się dzieje, a pani Justyna wodzi czytelnika za nos. Komu możemy za ufać? Komu zależy na dobru Ryann? A to zakończenie! Niby wiem, że to epilog, ale patrzę na stronę obok ostatniej i nie jestem w stanie przeżyć tego, że dalej widnieje pustka. Niezwykle wciągnęłam się w tę opowieść, a Nesbero zachwyciło mnie swoją kreacją i historią!

Drugim lekkim minusem jest...