Magia powrotu

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Wallflowers (tom 0.5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Again The Magic
9788381231985
Agnieszka Myśliwy
Ag2S

Podarowała mu swoją niewinność… Lady Aline Marsden dorastała w przekonaniu, że musi poślubić mężczyznę z tej samej warstwy społecznej, lecz od chwili, gdy poznała Johna McKennę, ryzykuje wszystko, by z nim być. Oddał jej swoje serce. Choć łączy ich zakazane uczucie, miłość McKenny do pięknej Aline jest zbyt silna, by mógł się jej oprzeć. Gdy tajemnica wychodzi na jaw, McKenna zostaje...

Podarowała mu swoją niewinność…

Oddał jej swoje serce.

Gdy tajemnica wychodzi na jaw, McKenna zostaje zmuszony do wyjazdu na zawsze, nie wiedząc, że Aline zrezygnowała z niego tylko dlatego, by go ocalić.

Teraz McKenna powrócił. Odniósł w życiu sukces i pragnie zemścić się na kobiecie, która złamała mu serce. Okazuje się jednak, że płomienna miłość, która ich połączyła, nie wygasła… A gdy na jaw wychodzi najgłębiej skrywany sekret Aline, wspólnie odkrywają, że nawet przeznaczenie musi ulec sile ich miłości.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Magia_powrotu-p-35199-1-30-.html

Przez tę książkę zarwałam pół nocy. Musiałam ją skończyć, nie mogłabym iść spać, zasnąć, nie dowiedziawszy się jak ta historia się zakończyła.
Nie to że wątpiłam w szczęśliwe zakończenie, nie, u Kleypas wiem że jest ono gwarantowane, ale bohaterowie mieli tyle przeszkód na swojej drodze do szczęścia że cierpiałam razem z nimi.
Cierpiałam z Aline gdy musiała okłamać MacKennę. Cierpiałam z MacKenną gdy spalała go miłość o sile tysiąca słońc. Miłość która nie mogła znaleźć ujścia.

Najpierw tak się kochali. Taką niewinną młodzieńczą miłością, czystą i choć też w pewnym stopniu fizyczną to jednak szczenięcą. Potem czyn Aline który pierwszy raz szarpnął mnie za serce, potem powrót MacKenny i to jak oni chcieli, jak lgnęli do siebie…
Gdyby nie kilka kłamstw, również tych opowiadanych samym sobie, życie obojga byłoby o wiele prostsze.
Ale nie byłoby za to tej przepięknej historii.
To jest chyba najbardziej emocjonalna ksiązka z cyklu Wallflowers. To co ze mną zrobiła, jak się spłakałam i...

Kasiek | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Książka, mimo, że kolejna w serii, utrzymana jest na tym samym dobrym poziomie. Cały cykl jest naprawdę godny uwagi, a ta pozycja wciągnęła mnie równie mocno, jak wszystkie poprzednie. Przepiękna historia, napisana w świetnym stylu. Uwielbiam sposób, w jaki autorka przedstawia przebieg wydarzeń. Prosty, a jednak niebanalny. Nic dodać, nic ująć. Polecam miłośnikom, a raczej miłośniczkom gatunku.

deana | 2018-10-03
Przeczytana: 02 października 2018

,,Magia powrotu" to Lisa Kleypas w najlepszym wydaniu. Powieść stanowiąca wstęp do cyklu Wallflower skupia się na siostrach Marcusa Marsdena, znanego z drugiego cyklu ,,Jesienne zauroczenie".

Główną, zdecydowanie wysuwającą się na pierwszy plan, bohaterką jest lady Aline Marsden. Dziewczyna od najmłodszych lat zakochana w chłopcu stajennym McKennie. Ich uczucie zostaje okryte przez starego hrabiego i by ustrzec chłopaka przed jego gniewem, dziewczyna wyrzeka się go. Mijają lata, pełne bólu, samotności i tragicznych. Dopiero po dwunastu latach przyjdzie im się ponownie spotkać i przekonać się, że młodzieńcze uczucie nie wygasło a wręcz weszło na nowy wymiar. Zanim jednak dotrą do szczęśliwego finału muszą pokonać niepewność, gniew, fałszywą dumę i zranione uczucia.

Drugą, trochę szaloną i beztroską parą są Livia Marsden i Gideon Shaw. Oboje mają za sobą trudną przeszłość oraz całkiem spory bagaż doświadczeń ale gdy się po raz pierwszy spotkają wszystko traci na znaczeniu....

Szczypta_Kasi | 2018-03-09
Przeczytana: 06 marca 2018

"Magia powrotu" to prequel serii o Paprotkach, czyli "Wallflowers".

Książka opowiada historie dwóch sióstr Marcusa hrabiego Westcliff, o którym mówi cześć cyklu pod tytułem "Jesienne zauroczenie". Rodzeństwo poznajemy, gdy są jeszcze nastolatkami. To wtedy ma początek wielka miłość pomiędzy Aline i McKenną - stajennym w Stony Cross. Uczucie z gruntu skazane jest na niepowodzenie. Wszak taki mezalians jest nie do pomyślenia w świecie dziewiętnastowiecznej angielskiej arystokracji. Ojciec dziewczyny, gdy dowiaduje się o sekretnym romansie córki, wypędza McKennę, a dziewczyna aby ratować mu przyszłość, kategorycznie go odtrąca. Aby historia ta mogła dobiec końca będzie musiało upłynąć dwanaście długich i smutnych lat zarówno dla Aline jak i jej młodszej siostry Livii.

Jest rok 1844 Marcus po śmierci ojca z powodzeniem wypełnia obowiązki hrabiego Westcliff. Jako człowiek światły i postępowy otwiera się na kontakty z biznesmenami pochodzącymi z Ameryki. Pewnego razu zaprasza do Stony...

Montgomerry | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Moim zdaniem jednak z najlepszych powieści w wykonaniu Kleypas (oczywiście na podstawie tych, co przeczytałam).

BliskaNieznajoma | 2018-04-01
Przeczytana: grudzień 2017

Postanowiłam przeczytać dla odmiany coś "lżejszego" i ... poświęciłam na to coś dwa dni. Strata czasu. Koszmarne romansidło z wydumanymi problemami głównej bohaterki. Masakra.

Milli | 2018-07-23

Siódemeczka ode mnie, bo nastawiłam się na zarwaną noc, a uśpił mnie (któryś z kolei) rozbudowany opis sceny łóżkowej.
Poza tym mój apetyt czytelniczy nie został zaspokojony i odczuwam niedosyt. Powód jest prosty - zarówno historia Aline, jak i Livii, zostały przedstawione w skondensowane, dosyć prostej i przewidywalnej formie.
Odniosłam wrażenie, że Lisa nie miała pomysłu na tą część.
Podobały mi się jednak wątki cierpienia bohaterów: blizny na ciele kobiety i alkoholizm, wywołany złamanym sercem u mezczyzny, to moim zdaniem jedne z lepszych narzędzi, którymi można przykuć uwagę duszy romantycznej.
Podsumowując: te dwie historie mogłyby zasłużyć na osobne tomy, gdyby je na nowo przemyśleć i podrasowac.
(Niemniej jednak, już czekam na następną książkę tej pisarki.)

ewa | 2018-03-23

To kolejna część serii o Paprotkach,umiejscowiona chronologicznie przed Jesiennym zauroczeniem. Młodzieńcza miłość,dramatyczne rozstanie,powrót po latach i chęć zemsty to główne motywy tej książki.Cudni są bohaterowie,choć Aline mnie chwilami denerwowała swoim uporem i brakiem zaufania do Johna,ciekawe są ich perypetie i zmiana optyki na pewne wydarzenia z przeszłości.Podobał mi sie romans drugoplanowy(Olivia i Gideon),który swoją lekkością równoważył melodramatyczne nieco zaloty pary pierwszoplanowej.Chętnie przeczytałabym listy Gideona do Livvie.jeszcze bardziej polubiłam po tej książce Marcusa i zdesydowanie doceniłam osobe gospodyni,pani Faircloth...

jagusia | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Bardzo podobały mi się perypetie paprotek i miło nieco więcej dowiedzieć się o rodzinie Marcusa.
Trochę denerwująca główna bohaterka. Podsumowując jest to książka dużo lepsza niż "dopisany" tom nr. 5.

palalela | 2018-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Niby tom 1,5 o paprotkach, a nie dość, że żadna z bohaterek w im nie wystąpiła, to nawet słowo na "pa" w tej książeczce nie padło... No niby działo się w tej samej posiadłości, która przewijała się w poprzednich / następnych częściach, Marcus pokazywał swoje niezadowolenie i było o "starych" pannach (w cudzysłowie, bo obie sporo młodsze ode mnie), ale one w ogóle nie marudziły, że nie mają mężów, ha, zanim amerykański wiatr namieszał im w główkach, były zadowolone ze swej "nieszczęsnej" doli... więc osobiście i indywidualnie był "Magii" to cyklu nie zaliczała, ale co ja tam wiem ;-) To była bardzo sympatyczna książeczka i polecam ją każdej pani potrzebującej resetu mózgu.