Magia powrotu

Okładka książki Magia powrotu
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wallflowers (tom 0.5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Agnieszka Myśliwy
Agnieszka Myśliwy

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Romans historyczny, w którym mamy, aż dwie pary. Tym razem pani Kleypas opowiada nam historię dwóch sióstr Marsden, Aline i Olivii. Na drodze tej pierwszej staje mężczyzna, którego nigdy nie przestała kochać, choć głęboko go zraniła. Czy ukochany zdoła jej przebaczyć?
Olivia natomiast ma przed sobą nie lada zadanie, czy zdoła odmienić mężczyznę, którego obdarzyła uczuciem?
Książkę przyjemnie się czyta, choć nie do końca mnie porwała. Trochę za mało akcji według mnie.

Piękny, cudowny romans! Nie szukaj innego, bierz ten i czytaj - wpadniesz w te historię całą sobą.
Emocje buchają od samego początku i nie zwalniają ani na chwilę tempa. Moje biedne serce ledwo żyje po tych paru godzinach czytania - nadszarpnięte przeżyciami :)
Co ciekawe i nietypowe ale wątek miłosny dotyczy aż dwóch par. Obawiałam się, że przez to trudniej będzie zżyć się z bohaterami i historia straci na poziomie emocji. Nic bardziej mylnego. Lisa Kleypas podała nam po prostu samą esencję. Nie znajdziesz tu opisów porwań, ucieczek czy strzałów w gospodzie, tak często wplatanych dla podkręcenia w romansie historycznym. Od pierwszego do ostatniego taktu są uczucia i tylko uczucia. Jest ich cała paleta, która wdzięcznie i intensywnie przeplata się przez tę hisorię: mamy pierwszą gorącą nastoletnią miłość i tę dojrzałą ale wciąż odbierająca rozum, jest szorstka przyjaźń męska i absolutnie urocza mesko-damska. Na domieszkę kochający uparty brat i matczyna starsza opiekunka. Do tego dramaty nieporozumień, złamanych serc, nieszczęśliwych wypadków i oczywiście nieokiełznane pożądanie.
Wzruszyła mnie scena wejscia Gideona do sypialni. i widok jaki zastał..
Epilog nieschematyczny, cudowny: spojrzenie, porozumienie i wszystko jest jasne; przed nami - my.
Ech te romanse :)

Poczułam ostatnio wielką ochotę na przypomnienie sobie romansów Lisy Kleypas. Postanowiłam zacząć od "Paprotek" i od prequela serii, czyli "Magii Powrotu".

Ta historia jest tak intensywna, na każdym poziomie.. przeczytałam wiele romansów, lepszych i gorszych, lecz niewiele z nich tak bardzo chwytało mnie za serce i sprawiało, że nie mogłam usiedzieć spokojnie podczas lektury. Swoją drogą, dobrze że czytałam ją w samotności, bo musiałam wyglądać komicznie przebierając nogami na kanapie ;)

"Magia powrotu" jest dość nietypowa jak na romanse, ze względu na to, że śledzimy równolegle losy dwóch zakochanych par. Pierwsza historia jest pełna dramaturgii, druga spokojniejsza. W jednej obserwujemy koncert niedopowiedzeń, domysłów i braku komunikacji, w drugiej mamy doczynienia ze szczerością, zaufaniem i walką o drugą osobę. Te dwie relacje świetnie ze sobą kontrastują i dopełniają się. Zarówno Aline i McKenna, jak Livia i Gideon zapiszą się w moim serduszku jako jedne z ulubionych par romansowych. Dodam jeszcze tylko, że epilog tej opowieści to jedno z moich ukochanych zakończeń. Piękne, doskonale obrazujące tęsknotę, nadzieję i uczucie łączące bohaterów. Napisane tak, że miałam tą scenę niemalże przed oczami. Drobne, subtelne gesty, niedopowiedzenie rozbudzające wyobraźnię.. ah przepadałam.

Polecam z całego serca! Zdecydowanie jeden z moich ulubionych romansów.

Lubię tę autorkę. Książka jest przyjemnie napisana, szybko się czyta. Problem głównych bohaterów co prawda rozwiązałaby jedna szczera rozmowa, ale nie przeszkadza to jakoś mocno. Na zimowy wieczór w sam raz.

Świetna książka, warto przeczytać. Polecam

Świetna książka, warto przeczytać. Polecam

Nieco inna niż pozostałe z tej serii, bo opowiada o dwóch historiach miłosnych jednocześnie. Bardzo zręcznie utkana fabuła i ciekawi bohaterzy.

Nie wiem co Lisa ma w sobie, że tak bardzo lubię czytać jej książki, nie mniej choć czytam też romanse historyczne innych autorek, zawsze najbardziej lubiłam i lubię pióro Kleypas.
Do "Magii powrotu" nie byłam zbyt przekonana, bo w ogóle seria o Paprotkach nie jest według mnie tak dobra jak np. Hathawayowie. I ileż by mnie ominęło, gdybym się za tę książkę nie zabrała?

Ta historia różni się od reszty książek Kleypas tym, że mamy nie jedną, a dwie główne bohaterki.
Aline Marsden, która po 12 latach spotyka ponownie swojego dawnego ukochanego - Johna McKennę, oraz Olivia Marsden, która od kilku lat unikała śmietanki towarzyskiej, aż nagle trafiła na towarzyszka McKenny - Gideona Shawa.

Siostry znacznie się od siebie różnią. Jedna uważa, że nigdy nie będzie mogła być ze swoim ukochanym. Druga uważa, że los ją tak poturbował, że co jej zostało jeśli nie cieszenie się chwilą?

Pojawia się tu również Westcliff (w końcu brat bohaterek), za którym nie przepadałam czytając inne części, a teraz polubiłam jego postać.

Ta...

nietypowy jak zwykle romans ,przyjaciele z dzieciństwa :córka hrabiego i lokajczyk.połączyła ich też miłość . na zimowy wieczór w sam raz.

Cudowny romans... nie przynudza, nie pozwala od siebie odejść, a co najważniejsze - budzi szereg emocji (a pewnie i u niektórych niewiast rumieńce i "kurwiki" w oczach ;p... ehh.. jak dobrze, że mam już w zasięgu ręki kolejną część.

Cała seria przypadła mi do gustu, czyta się je szybko i z przyjemnością.

Cała seria przypadła mi do gustu, czyta się je szybko i z przyjemnością.