Spróbujmy jeszcze raz

Okładka książki Spróbujmy jeszcze raz K.A. Linde Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Spróbujmy jeszcze raz
K.A. Linde Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Mrs. Wright (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Mrs. Wright (tom 3)
The Wright Mistake
Burda Publishing Polska
2018-02-28
2018-02-28
2017-08-25
Danuta Śmierzchalska
szansa wspomnienia cierpienie próba błędy namiętność pożądanie romans seks uczucie erotyka miłość

Uzależnienie od uzależnionego

Spróbujmy jeszcze raz to książka, którą dorwałam gdzieś na przecenie w sklepie. Sama historia porywa i daje do myślenia. Na pewno sięgnę po wcześniejsze tomy.

Super książka! Pokazuje jak każde uzależnienie może wpłynąć na funkcjonowanie życie. Pokazane jest jak wspaniale jest mieć przyjaciół i rodzinę, który wspierają, pomagają i są przy Tobie w każdym momencie. Ukazane jest również jak kobiety potrafią być silne psychicznie i że warto o nich walczyć pomimo przeciwności ;)

Kolejna wspaniała historia. Tym razem mamy przedstawionego jednego z braci Wright- uzależnionego od alkoholu - Austina.
W książce mamy poruszone ważne tematy, trudności, rozterki, wsparcie bliskich. Uwielbiam to, że te postacie że sobą rozmawiają, pomagają. Brawo 👏
Czytałam zauroczona. Biorę się za 4 część.

Coś czuję, że ciężko mi będzie rozstać się z rodzeństwem Wright.

Czytałam zauroczona. Biorę się za 4 część.

Coś czuję, że ciężko mi będzie rozstać się z rodzeństwem Wright.

Za rodzeństwem Wrightów ciągną się skandale i dramaty, jednak każde z rodzeństwa stara się walczyć o swoje szczęście z wyjątkiem jednego, Austina Wrighta, czyli czarnej owcy rodziny. Austin Wright jest średnim z braci i jest typową duszą towarzystwa. Żadna impreza nie może odbyć się bez Austina i Patricka, a przy tym nie może zabraknąć alkoholu, bardzo dużo alkoholu i chętnych kobiet. Kieliszek Austina staje się coraz głębszy i głębszy, aż przestaje być widać dno. W wyniku swojego uzależnienia, Austin nie angażuje się wystarczająco w życie rodzinne, nie skupia się na pracy i nie próbuje prawdziwych związków, a co najgorsze nie zdaje sobie sprawy ze swojego problemu. Gdy wplątuje się w romans z Julią, charyzmatyczną kierowniczką działu HR w rodzinnej firmie, przez 6 tygodni wydaje mu się, że może żyć szczęśliwie. Jednak gdy na jaw wychodzi jego uzależnienie od alkoholu oraz przygodny seks z koleżanką do łóżka, Julia rozstaje się z mężczyzną, który roztrzaskał jej wrażliwe serce.
Julia wiele przeszła i swoje tajemnice skrupulatnie skrywa pod tatuażami i dystansem. Przeszłość nie pozwala jej poraz kolejny wpakować się w związek z mężczyzną uzależnionym. Po dwóch latach Julia rozstaje się z aktualnym chłopakiem i ponownie wplątuje się w romans z Austinem, jednak tym razem jest jeden warunek - związek bez alkoholu. Przed Austinem trudne wyzwanie, bo jak walczyć z nałogiem jeśli się nie jest jego świadomym, a do tego dziewczyna którą kocha ma tajemnice i nie da się tak łatwo ugłaskać?
Austin jest bratem, którego najmniej mieliśmy przyjemność poznać w poprzednich częściach. Z wyjątkiem jego uzależnienia nie mogliśmy bardziej poznać dylematów tego przystojnego i wyluzowanego mężczyzny przez co ta książka zyskała na wartości. Julia natomiast jest bohaterką, która chyba najmniej do mnie przemawia, nie wiem dlaczego, ale nie zapałałam do niej największą sympatią. Mimo wszystko, po przeczytaniu dwóch poprzednich części uważam, że jest to jedna z najlepszych części, która rzuca duży światła na pozostałe rodzeństwo.

Tom 3 to historia Austina, uzależnionego od alkoholu brata, który ciągle jest na lekkim w rauszu (także w kościele i pracy),wydaje się, że ma wszystko gdzieś i nie dostrzega swoich problemów. Jednak gdzieś w tej mgle umysłu czuje, że jedyna kobieta, która byłą dla niego odpowiednia rzuciła go 2 lata temu i nie może o niej zapomnieć. Julia to kobieta z przeszłością, o której nikomu nie mówi. Buntowniczka, z piercingiem i tatuażami, pod powierzchnią ukrywająca swój strach i bolesne blizny z przeszłości. Ich chemia jest niesamowita, ich przyciąganie widać już w pierwszym tomie i byłam przeszczęśliwa, że w końcu przyszedł czas na opowiedzenie ich historii. Austin przechodzi w książce długą drogę, świetnie został tu pokazany problem ludzi z uzależnieniem i z jakimi problemami muszą się zmierzyć by wyjść na prostą. Pokochałam tę parę, byli sobie przeznaczeni od pierwszego tomu i to się wyczuwało. Oboje jednak musieli pokonać swoje problemy i dojrzeć do tego by móc zmierzyć się z nimi wspólnie. Świetna historia, opowiedziana tak, że wciąga od pierwszej strony, nie było niczego za dużo, nic nie było naciągane, dla takich par czyta się tego typu książki.

Historia kolejnego członka rodziny Wrighte, i tak jak historia Morgan była fajnym oderwaniem od codzienności, tak historia Austina i Julii to jakieś połączenie " Dlaczego ja " , " Trudne sprawy " i " Zdrady " w jednym .

W tej historia działo się wiele, zdecydowanie za wiele autorka porusza tu tyle wątków, że nie wiedziałam na którym tak naprawdę mam się skupić ...

Niby najważniejszym wątkiem był alkoholizm Austina, i dużo było o Nim w książce tak jakoś przez te wątki poboczne był mało istotny ...

Austin jako bohater to zabawiaka, imprezowicz, babiarz i alkoholik, który kocha Julię ale nie umiem poradzić sobie sam z soba i swoimi emocjami .

Julia to dziewczyna która przyjechała do miasteczka pare lat temu, ale zdążyła zaliczyć już burzliwy związek z Autinem, dziewczyna zniszczona psychicznie, uciekająca przed swoja przeszłością ..

Sceny seksualne, właśnie co by tu o nich napisać. Ja po prostu nie spodziewałam się, że będzie aż tak parno i duszno ... Autorka pisząc sceny miłosne ewidentne miała wenę 😱 Austin miał palce grzebalce, które wędrowały, do różnych dziur ciała Julii .

Zastanawiałam się tylko, czy po wpychaniu palcy w ten tylni otwór Julii umył ręce 😬 wiecie higiena osobista to jednak ważna sprawa ...

W historii tej jak dla mnie działo się za dużo, było pare nielogicznych wątków, gdzie ten mój wywrót oczami znowu się uaktywnił. Jedną z takim sytuacji było jak Julia przeżyła akcjię grozy, a przejażdżka czerwonym Alfa Romeo wywołała u niej uśmiech na twarzy i zapomniała o momentach sprzed chwili, wiecie jakieś Porsze czy Lambordżini to jeszcze rozumiem ale Alfa ?! 🤭

Ten motyw hate-love to chyba też nie moje klimaty, irytowały mnie ciągłe kłótnie i pyskówki pomiędzy bohaterami, a te życie jakie prowadzili było infantylne i mało realne . Niestety, ale książka nie wpasowała się w moje gusta czytelnicze .

Niby...

Nie mogę mu ufać.
Przez sześć tygodni kochaliśmy się z Austinem Wrightem do szaleństwa i pozostało mi po tym jedynie złamane serce.
Powtarzałam sobie, że nie mogę znowu oddać mu ani ciała, ani serca. Jednak minęły dwa lata, a ja nadal pragnę go równie mocno jak dawniej.
Kiedy ostatnio spróbowaliśmy, niemal mnie to zniszczyło. Wiem, że powinnam uciec, nie oglądając się za siebie. Ale jego ciemne oczy i zabójczy uśmiech przenikają mi duszę. Jego dotyk mnie rozpala.
Druga próba może zniszczyć nas oboje. Przecież wszyscy wiedzą, że powielanie błędów szczęścia nie przynosi...

Nie mogę mu ufać.

Ta książka opowiada chyba najbardziej burzliwą historię. Oboje z bohaterów mają jakieś problemy, Bardzo się pociągają, ale kłócą się równie często jak lądują w łóżku. Ale dzięki niektórym warunkach próbują się zmienić i udaje się. Dla Austina to ciężka próba, i w końcu prosi o pomoc. I wszystko wychodzi dobrze.

Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich części przygód braci Wright.
Jest wzruszająca i naprawdę ciekawie opowiedziana.
Pozostałe nie wywarły na mnie tak dobrego wrażenia.
Przeczytałam w mgnieniu oka i nie mogłam sie oderwać.

Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich części przygód braci Wright.
Jest wzruszająca i naprawdę ciekawie opowiedziana.
Pozostałe nie wywarły na mnie tak dobrego wrażenia.
Przeczytałam w mgnieniu oka i nie mogłam sie oderwać.

Od razu po przeczytaniu tej książki udałam się pod prysznic by zmyć z siebie emocje jakie we mnie wywołała.
Mamy tu do czynienia z trzecim i ostatnim z braci Wright - alkoholikiem Austinem. Jest też pierwsza kobieta, która nie jest jakąś wyszmirowaną lalką, której autorka próbuje nadać charakter - Julia jest dziewczyną z krwi i kości, z charakterem, pazurem i przeszłością.
Przepadłam. Od pierwszej do ostatniej chwili były tu emocje - śmiałam się, płakałam, bałam się i cieszyłam. W końcu też dostałam porządną dawkę erotyki, z tym, że w tym tomie akurat nie była ona tak oczekiwana - przez całą gamę przeżyć, które zafundowała tu autorka, był to po prostu miły dodatek.
Właśnie na taką książkę czekałam, jest to jedna z najlepszych powieści jakie czytałam w ostatnim czasie. Jej problem polega na tym, że żeby od a do z ją zrozumieć, trzeba najpierw przejść przez dwa średniej jakości tomy.

• Przeczytane 2018

K.A. Linde Spróbujmy jeszcze raz Zobacz więcej