Autentyczność: Jak być sobą i dlaczego jest to ważne.

Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz
Wydawnictwo: Rebis
AUTHENTIC: How to be Yourself and Why it Matters
Justyna

Potrzeba autentyczności – wyrażania w życiu tego, co naprawdę myślimy i czujemy – leży u podstaw naszego szczęścia. Zwykle jednak, bojąc się odrzucenia i negatywnej oceny, kryjemy się za rozmaitymi maskami bądź stosujemy strategie obronne. Doktor Stephen Joseph, opierając się na koncepcjach psychologów pozytywnych i czerpiąc z własnego doświadczenia jako terapeuty, ukazuje, jak dotrzeć do...

Doktor Stephen Joseph, opierając się na koncepcjach psychologów pozytywnych i czerpiąc z własnego doświadczenia jako terapeuty, ukazuje, jak dotrzeć do swojego prawdziwego „ja” i zyskać odwagę jego wyrażania. Poprzez przykłady z życia i ćwiczenia wyjaśnia też, jak możemy wspierać autentyczność u naszych dzieci, pielęgnować ją w związku i opierać się na niej w pracy. Badania naukowe dowodzą bowiem, że ludzie autentyczni są szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej spełnieni w życiu.

źródło opisu: Opis okładkowy.

źródło okładki: empik.com

Bonia | 2018-03-14
Przeczytana: marzec 2018

Autor Stephen Joseph na podstawie własnego dorobku oraz wykorzystując wiedzę psychologów pozytywnych ukazuje znaczenie autentyczności w naszym życiu, jej wpływ na nasze samopoczucie, sposoby rozwijania tej cechy u dzieci jak i dorosłych. Udowadnia, że autentyczność odgrywa doniosłą rolę, sprawiając że nasze życie jest szczęśliwsze, czujemy spełnienie, radość życia, jesteśmy zdrowsi. Nie jest to jakieś bardzo odkrywcze. Wiadomo, że spójność tego co myślimy, mówimy, czego pragniemy i co robimy ważne jest w naszym życiu. Warto jednak naszą wiedzę uzupełnić, uporządkować, pewne rzeczy przemyśleć i taką rolę spełniają tego rodzaju książki.

Michał Częścik | 2018-11-18

Bardzo wartosciowa. Książka wydaje się aż za prosta w swojej oczywistości. Jest to swojego rodzaju manifest człowieczeństwa. Można ją potraktować jako podsumowanie poszukiwań w rozwoju osobistym albo właśnie odwrotnie jako wstęp do takich poszukiwań. Pozycja obowiązkowa dla fanów książek o rozwoju osobistym.

VanilliaSmile | 2018-12-02
Daria | 2018-11-03