Psychologia pozytywna w praktyce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Positive Psychology in Practice
978-83-01-15346-5
jelen

Próba naukowej (nie poradnikowej!!!) odpowiedzi na pytanie, czy możemy żyć lepiej i co należy zrobić, aby nasze życie było lepsze. Książka kierowana do psychologów, studentów psychologii itp.

Kasia | 2016-05-02
Przeczytana: kwiecień 2016

Nie jest to lektura łatwa w odbiorze. Jej naukowy charakter robi swoje. Nie jest banalnie, poradnikowo. Jest wymagająco, konkretnie i na temat. Ja znalazłam coś dla siebie w rozdziałach dotyczących dobrego życia, wzrostu po doświadczeniach traumatycznych oraz psychoterapii w podejściu egzystencjalnym. Nauczyciele mogą przeczytać między innymi o zorganizowanych działaniach młodzieży jako kontekście pozytywnego rozwoju. Trenerom biznesu polecam rozdział o przywództwie transformacyjnym i o kreatywnej organizacji. Dla osób, którym bliżej do polityki niż mi, interesujący będzie pewnie rozdział o szczęściu jako celu polityki społecznej.

Jest co czytać. Podałam tutaj tylko małą część z tego, co znaleźć możecie w książce. Niewątpliwie Psychologia pozytywna w praktyce to lektura dla zmotywowanych do poszerzania wiedzy. Może jednak warto podjąć ten pozytywny wysiłek?

pozostała część recenzji na blogu: http://ksiazkapsychologiczna.blogspot.com/

yyyyyyy | 2016-11-28
Na półkach: 2016, Przeczytane