Tyran

T.M. Frazier Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: The King (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tyrant
Data 1. wydania:
2015-08-17
Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo Kobiece
przestępcy więzienie przeszłość tajemnice przyszłość rozsądek uczucia pożądanie namiętność manipulacje amnezja
Tyrant
The King (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Sylwia Chojnacka

Tą część czytało mi się lepiej niż pierwszą pomimo większej dawki brutalności i przemocy. Uważam, że z tych dwóch tomów powinien powstać jeden.

Cześć, która sporo wyjaśnia.
Miałam przeczucie co do tego dupka.
Przeczytałam jedna po drugiej. Sporo spraw nie wygląda tak jak powinna.
Jak ślepo możemy być zapatrzeni w siebie.
Strasznie rzeczy mogą się dziać za naszymi plecami. Czasem najblizesze osoby robią dla nas rzeczy nie zrozumiałe. Czasem po to aby chronić
Walka rodzinę czasami staje się jedynym celem. Gra warta...

Zdecydowanie szybko się czyta. Dynamiczna akcja. Podobają mi się postacie wykreowane prze autorkę, są bardzo konkretne. Jednocześnie nie ma w nich banalności, każdy kryje jakąś tajemnicę.

druga część znacznie bardziej zaskakuje rozwojem wydarzeń pomiędzy postaciami Kinga i Doe. Doe wraca do swojego dawnego życia - dziwnego u boku ojca senatora, matki ktorej nigdy nie ma i narzeczonego i syna! King na szczęscie nie poddał się, miłość potrafi wyzwolić siłę walki o szczęście dla drugiej osoby. Wiele zaskakujących odkryć z poprzednego życia Doe - Rae... czy to...

Gdybym mogła zacząć przygodę z Kingiem od nowa to właśnie w takiej kolejności bym zaczęła:

Seria The Dark Light of Day:
Mroczna miłość i Mroczne pożądanie (Jake i Abby)

Seria King:
King i Tyran (King i Doe)
Lawless i Soulles (Bear i Thia)
Preppy (Preppy i Dre)

Spinoff:
All the Rage (Rage i Nolan)
Up In Smoke (Smoke i Frankie)
Nine N9NE (Nine i Lenny)
Pike (The Pawn...

Zawsze warto walczyć o swoją miłość, mimo iż spore kłody są rzucane pod nogi.

Kontynuacja Kinga również dobra i zaskakująca. Polecam

Na półkach: , , , ,

Tak jak przy pierwszej części bardzo przymknęłam oko na wszelakie niedociągnięcia to przy tyranie już nie mogłam. Historia nielogiczna, płytka, momentami zastanawiałam się czy nie wyskoczy zza rogu jakiś wampir. Rozumiem, że autorka chciała napisać o wypaczeniach w społeczeństwie, ale jak ktoś nie potrafi się za to odpowiednio i ze smakiem zabrać to niech tego nie robi...

Niesamowite zwroty akcji.. Super

Książka jest mega wciągająca. Przeczytałam ją w dwa wieczory i chcę więcej!:) I Doe i King bardzo zyskali w tej części (w poprzedniej jakoś nie przypadli mi do gustu).

Dyskusje

1 505