Odrodzenie. Tom 1: Jesteś wśród przyjaciół

Cykl: Odrodzenie (tom 1)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Revival Volume One: You're Among Friends
komiksy

W Revival Tim Seeley łączy kryminał z fantastyką, rozrywkę z wielowątkową, rozbudowaną fabułą, makabrę z rodzinnym i społecznym dramatem oraz czarnym humorem. Spiętrzające się zagadki i małomiasteczkowa atmosfera niczym z prozy Stephena Kinga i serialu Twin Peaks, w połączeniu z galerią nietuzinkowych bohaterów i niecodziennie ogranym motywem zombie, dają piorunujący efekt, który dodatkowo potęgują wyśmienite rysunki Mike’a Nortona. Wiejskie noir z prawdziwego zdarzenia.

źródło opisu: Non Stop Comics 2017

źródło okładki: http://nonstopcomics.com/

roman1408 | 2019-02-22

,,Odrodzenie" Tima Seeleya oraz Mika Nortona opowiada o społeczności małego miasteczka Wausau w Wisconsin, w którym wracają do życia zmarli mieszkańcy. Historię poznajemy z perspektywy młodej policjantki, Dany Cyphres. Musi nie tylko zająć się obywatelami Wausau, którzy wrócili do życia, ale również rozwiązać zagadkę morderstwa swej siostry, która równieź jest tzw. ,,odrodzonym". Wyobraźmy sobie, że bliska, nie żyjąca osoba, wraca nagle do życia. Jak byśmy zareagowali na to wszystko? Scenariusz Tima Seeleya odpowiada na to pytanie. Ukazuje jak rodziny muszą pogodzić się z powrotem zmarłego członka familii. Od nowa muszą zbudować relacje z tą osobą oraz zrozumieć, że zmarły leżący w grobie od jakiegoś czasu, znów jest wśród nas. Jest to pasjonujące zagadnienie, które poznajemy w tej historii. Oprócz rozważań egzystencjalnych oraz eschatologicznych mamy również całkiem ciekawą intrygę kryminalną, która w tym tomie jest tylko zasygnalizowana. Ale już teraz czuć, że będzie utrzymana w...

Szymon | 2018-12-03
Przeczytana: 25 listopada 2018

Klimat niczym z Fargo. Małe amerykańskie miasteczko, które niczym się nie wyróżnia.. do czasu. Pewnego dnia niektórzy zmarli się budzą. Nie atakują, nie zabijają. Po prostu chcą wrócić do swoich domów, rodzin, życia. Czy ten powrót jest możliwy? Czy żywi zaakceptują odrodzonych? Rodziny, które już się pogodziły ze stratą, pozostali mieszkańcy? A co z ludźmi z poza miasteczka? Czy odrodzenia są zaraźliwe? Na wszelki wypadek miasto jest odrodzone kordonem bezpieczeństwa. Odizolowane. Doskonale wiemy, że w takich sytuacjach budzą się lokalne demony.. Zresztą w tym komiksie nie tylko takie demony występują.. ale o tym sza..

Martinus | 2018-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 07 listopada 2018

Interesująca fabuła nakreślająca wątki bohaterów i wydarzenia. Trzymająca cały czas w napięciu akcja która nie zwalnia aż do końca. Niektóre wątki jak na razie mocno tajemnicze i niewyjaśnione, przez co autorzy wzbudzają ciekawość i chęć dalszej lektury. Relacje miedzy bohaterami nakreślone w sposób przejrzysty ale jeszcze nie szczegółowy.Pod względem graficznym jest solidnie ale nie wyróżniająco się. Plusem jest ukazana naprawdę mocno brutalności i przemoc- jest bardzo krwawo.
Tom ten stanowi dobry wstęp, mam nadzieje że następne utrzymają jego poziom lub będą nawet lepsze.

charlie | 2018-09-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Bardzo wciągająca i intrygująca rzecz, reinterpretująca trochę nasze popkulturowe postrzeganie powrotu zmarłych do życia. W tym komiksie "zombie" nie są wygłodniałymi potworami zjadającymi mózgi (przynajmniej większość nie jest). Rzecz jasna pojawienie się przypadków powrotu zmarłych do życia w małym amerykańskim miasteczku odbija się wyraźnie na życiu mieszkańców i zwraca uwagę całego kraju/świata. Wiele ciekawych postaci, wiele wątków, wiele pomysłowych rozwiązań i wiele stron w tej niezwykłej sytuacji w zwykłym jak dotąd miasteczku. Idealny początek obiecującej serii.

Hari_Seldon | 2018-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 25 marca 2018

Żywe trupy inaczej. W pewnym miasteczku w Stanach Zjednoczonych dochodzi do niewyjaśnionego zdarzenia – część zmarłych osób wraca do życia. Lokalna policja usiłuje zbadać całą sprawę i utrzymać ją z dala od mediów. Równocześnie po okolicznych lasach krąży świetlista istota.

Komiks jest pełen postaci z krwi i kości postaci. Główną bohaterką jest policjantka, która nie dogaduje się ze swoim ojcem, który jest jednocześnie jej przełożonym; musi opiekować się małym synkiem; a jej siostra zdaje się skrywać jakąś tajemnicę. Także inni bohaterowie mają swoje tajemnice i nie są jednoznaczni moralnie. Wyjątkiem może być główny antagonista tomu, który początkowo był bardzo tajemniczy i interesujący, by później niestety stać się niezwykle przerysowanym. Także uważam, że mamy tu trochę małą różnorodność reakcji „zmartwychwstańców” na ich nową sytuację. Przeważa tu zdezorientowanie i przerażenie.

Świetnym pomysłem jest też miejsce osadzenia akcji – małe miasteczko pośród gęstych lasów. Dodać...

geokuba | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Pojawiają się zombie.

„- Spotkałaś któregoś z nich?
– Tylko Jeannie Gorski. I mówiąc szczerze, nawet nie wiedziałam, że jest jedną z nich. Po prostu wyszła z kostnicy, wróciła za ladę do warzywniaka i sprzedała mi ćwierć funta sałatki ziemniaczanej”.

Intryguje? No właśnie. Na niewielkim terenie USA niedawno zmarli wstają i wracają do rodzin. Zobaczymy co z tego wyniknie w kolejnych tomach. Na razie jest świetnie.

A wiecie co to jest wendigo? Hm...

Weronika | 2018-03-01
Przeczytana: 01 marca 2018

Szybko się czyta. Historia ciekawa. Jest to tom pierwszy, więc oceniam go jako dobry wstęp i nakreślenie bohaterów i ich wzajemnych relacji jak i poruszanego dalej problemu 'odrodzonych'. Z chęcią sięgnę po drugi tom.

Joyofcomunism | 2018-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2018

Bardzo ciekawy pomysł, pod względem graficznym super ale pod względem scenariusza jakby trochę niedopracowany komiks. Póki co nieciekawy antagonista. Zobaczymy jak będzie dalej.

NieZnamSięToSięWypow | 2018-02-03

Zombie w świecie komiksowym nie są niczym obcym. Zwłaszcza po najsłynniejszej serii Roberta Kirkmana – The Walking Dead, w świadomości czytelników zakodował się obraz na wpół martwych istot pozbawionych rozumu i pragnących jedynie ludzkiego mięsa. Jako miłośniczka podobnej tematyki, gdy usłyszałam, że w Polsce pojawi się seria Tima Seeleya, ukazująca zombie z całkiem innej strony, nie było mowy, bym przepuściła taką okazje. I tym sposobem w moje ręce trafił album Odrodzenie od nowo powstałego wydawnictwa Non Stop Comics.

Prolog otwierający album zabiera nas do niedużego miasteczka Wausau w Wisconsin. Tam w miejskiej kostnicy, podczas rutynowych działań związanych z kremacją nieboszczyka, dochodzi do dziwnego, wręcz przerażającego wydarzenia. Przed chwilą włożone do pieca zwłoki ożywają. Jak się okazuje nie jest to odosobnione przypadki, podobne zmartwychwstania dzieją się na posterunku policji i w Szpitalu Dobrego Samarytanina.

Dalszy ciąg na Nie znam się, to się...

Monika | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Przed małomiasteczkową społecznością Wasau w północnym stanie Wisconsin staje wyzwanie nie lada: zmarli zaczynają wracać tam do życia. Nie człapią i nie kłapią, co może łatwiej byłoby znieść. Jak gdyby nigdy nic powracają do swoich domów i zajęć, a ich bliscy, którzy zdążyli już przejść żałobę, muszą przystosować się do tej nowej, niecodziennej sytuacji. Wbrew pozorom nie jest to proste: zmarli nie zawsze są witani z otwartymi ramionami, poza tym nie do końca wiadomo, czego się po nich spodziewać.(...)
Nagłośniona przez dziennikarkę tajemnicza „epidemia” ściąga do miasta tłumy oszołomów. Blokady na drogach chronią tutejszych przed wariatami i pielgrzymami z zewnątrz, ale też zatrzymują wewnątrz problemy, których natura jest nieznana. Mieszkańców obowiązuje kwarantanna. Do współpracy z lokalną policją zostaje oddelegowany biolog z Centrum Reagowania Epidemiologicznego. To, co się dzieje w Wisconsin, wywraca do góry nogami całą dotychczasową wiedzę i ściąga na malutką społeczność...