Diagnoza

Wydawnictwo: Edipresse
Asiek

Losy trójki głównych bohaterów medyczno-kryminalnego serialu "Diagnoza", hitu stacji TVN, teraz do czytania. Tego nie zobaczysz na ekranie! Anna Nowak, pacjentka szpitala w Rybniku, otwiera oczy po operacji. Zespół doskonałych chirurgów uratował jej życie. Jednak coś się nie udało – Anna po przebudzeniu z narkozy nie pamięta, kim jest. Jej przeszłość to wielka zagadka. Wkrótce staje się...

Anna Nowak, pacjentka szpitala w Rybniku, otwiera oczy po operacji. Zespół doskonałych chirurgów uratował jej życie. Jednak coś się nie udało – Anna po przebudzeniu z narkozy nie pamięta, kim jest. Jej przeszłość to wielka zagadka. Wkrótce staje się jasne, że przynajmniej jedna osoba z jej otoczenia zna rozwiązanie tej zagadki, ale zrobi wszystko, by nikt inny go nie poznał.

źródło opisu: Wydawnictwo

źródło okładki: Wydawnictwo

monweg | 2018-08-05
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Książka mi się spodobała i uważam, że nie jednemu czytelnikowi, który lubi takie klimaty medyczno-kryminalne Diagnoza przypadnie do gustu. Ja ze swej strony polecam tak książkę, jak i serial. I w jednym i w drugim przypadku powinniście czuć się usatysfakcjonowani.

Angelika | 2018-03-25
Przeczytana: marzec 2018

Czasem jedna chwila, jeden moment, jeden nieszczęśliwy zbieg okoliczności jest w stanie zrujnować wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy. Jeden wypadek, jedna diagnoza i świat potrafi wywrócić się do góry nogami. Na własnej skórze przekonała się o tym Anna, główna bohaterka książki „Diagnoza” i serialowego hitu TVN-u o tym samym tytule. Znacie już jej historię? Jeśli nie, to koniecznie w pierwszej kolejności sięgnijcie po tę książkę.

Powieść rozpoczyna się mocnym wstępem, w którym Anna ucieka ze szpitala psychiatrycznego w Szwecji. Udaje jej się dotrzeć do Polski, gdzie zamierza wypełnić bardzo ważną życiową misję - odzyskać dzieci i zacząć na nowo normalnie żyć. Niestety zaraz po przyjeździe do kraju, Anna uczestniczy w wypadku autobusowym, w wyniku którego traci pamięć. Nie pamięta kompletnie nic - ani swojego nazwiska, ani profesji, ani rodziny. Co ciekawe, nikt z jej krewnych się po nią nie zgłasza. Ginie także jej telefon i dokumenty - ktoś zdecydowanie nie chce, by kobieta...

Stella_Agdzia | 2018-02-13
Przeczytana: 11 lutego 2018

Jakiś czas temu mieliśmy okazję oglądać medyczno-kryminalny serial "Diagnoza". Spotkał się on z wieloma pozytywnymi recenzjami i dużym zainteresowaniem widzów, dzięki czemu planowana jest kolejna seria. Pod koniec ubiegłego roku ukazała się natomiast książka o tym samym tytule, która oparta jest właśnie na danym serialu. Czy ona również ma szanse stać się hitem?

Anna wraca ze Szwecji do Polski z bardzo ważną życiową misją. Ma szansę, aby odbić się od dna. Niestety, dochodzi do wypadku autobusowego, a jedną z rannych jest właśnie Anna. Kobieta traci pamięć i nawet nie wie jak się nazywa. Co ciekawe, jej dokumenty giną. Pacjentce próbuje pomóc lekarz, który wyciągnął ją z autobusu, Michał. Czy Annie uda się odzyskać tożsamość oraz przypomnieć sobie wszystko? Dlaczego lekarz Jan Artman dziwnie reaguje na jej widok?

Z reguły podchodzę dość sceptycznie do książek pisanych na podstawie filmów lub produkcji telewizyjnych, bo często taki zabieg się nie udaje. Tak jak filmom ciężko jest...

Ewelina | 2018-06-19
Przeczytana: 2018 rok

,,Diagnoza''jako książka super, ale... niestety nie zaskakuje niczym nowym jeśli się już obejrzało serial. W dodatku zmylił mnie fakt że na okładce było napisane ,,Tego nie zobaczysz na ekranie''. Było to dla mnie rozczarowanie ponieważ Wszystkie sceny w książce niestety żywcem wzięte z serialu. Pewnie gdybym wcześniej nie oglądała serialu, byłaby to dla mnie na prawdę wciągająca lektura. Niestety, znając już historię bohaterów... książki z szybko bijącym sercem może nie kartkowałam ale przyjemność czytania była. Ciekawa jestem czy będą dalsze części, ponieważ serial poszedł dalej a książka kończy swoją treść akurat przez najciekawszymi późniejszymi wydarzeniami o których równie przyjemnie byłoby poczytać :)

Ewwa11 | 2018-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2018

Pewnego dnia wybrałam się do Empiku- dostałam bon i postanowiłam kupić dwie książki: " Najtwardsza stal" i " Przez niego zginę". Jednak na jednej z półek dostrzegłam " Diagnozę". I kupiłam trzy książki...
Serial o tym samym tytule wciągnął mnie bez reszty ( przynajmniej 1 sezon). Wciągająca fabuła, genialni odtwórcy głównych ról tj. Maja Ostaszewska, Maciej Zakościelny, Adam Woronowicz.
Powieść jest zwyczajnym odbiciem serialu, powiem tak, szybko przeczytałam, miło było, ale zero zaskoczenia. Wiadomo, znałam historię, ale miałam nadzieję na jakieś urozmaicenie, coś czego nie zobaczę na ekranie; tak napisano na okładce " tego nie zobaczysz na ekranie". Bzdura. Historia po prostu opisana, mamy chociażby uczucia bohaterów, ale nie rozbudowane. Trochę dziwnie mi się czytało. Wszystko było na ekranie. Myślę,że większą przyjemność z czytania wyniesie ten, kto w pierwszej kolejności przeczyta, później obejrzy.

Poznajemy historię Anny,która przyjeżdża do Rybnika, by rozprawić się z...

Sylwia Cegieła | 2018-10-23
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 listopada 2017

Anna – pacjentka szpitala psychiatrycznego w Szwecji ucieka z placówki do kraju, aby odzyskać utracone lata, rozliczyć się z przeszłością i rozwieść się z mężem. Jej powrót przerywa jednak wypadek. Nie wie jeszcze, że te zdarzenie zmieni jej życie na dłuższy czas. Kobieta trafia do szpitala, gdzie jest operowana. Po przebudzeniu z narkozy okazuje się, że dziewczyna cierpi na amnezję i jest tylko jedna osoba, która mogłaby przywrócić jej tożsamość i życie, ale czy to zrobi? Jak potoczą się losy Ani? Czy uda przywrócić wspomnienia i poskładać rozsypane puzzle? Pewnie wielu z Was – Widzów znających fabułę – potrafi odpowiedzieć na te pytanie. Ja jednak nie miałam okazji oglądać serialu. Znam go tylko z reklamy.

Co najbardziej mnie zaskakuje w opowieści? Nieoczekiwane zwroty akcji, zagadkowe dialogi oraz sugestywne opisy stanu emocjonalnego bohaterów. Wszystko dokładnie podane czytelnikowi, który z zapartym tchem wyczekuje rozwoju wydarzeń. Połączenie godne dobrej powieści...

hadzia | 2018-05-22
Przeczytana: 11 maja 2018

Marta Zagrajek | 2018-02-04

Serial „Diagnoza”, który można było oglądać w stacji TVN, został nakręcony na podstawie pomysłu Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz. Nie przekonał mnie ze względu na główną aktorkę – Maję Ostaszewską. Niestety nie mogę pozbyć się jej obrazu z „Pitbulla”. Być może jak wyjdzie mi to z głowy, będę w stanie nadrobić serialowe zaległości.
Książka jest za to wciągająca, choć nie na jeden wieczór. To nie jest lektura, przez którą zawalicie noc, a raczej przyjemna odskocznia od codziennej szarówki. Jak na książkę wydaną po premierze serialu, jest udana. Bałam się, że będzie żywcem wyjęta z odcinków i sklecona sztywnymi dialogami. Dialogami, które miały sens na wizji, a nie miałyby zupełnie bez obrazu, w książce. Na całe szczęście nie miałam racji. Zarówno narracja, jak i wymieniane między bohaterami rozmowy, są bardzo naturalne. Do was należy wybór, czy wolicie przygody Anny obejrzeć, czy raczej przeczytać i użyć do zobrazowania własnej wyobraźni.

Całość recenzji na zukoteka.blox.pl

mazurki | 2018-06-24
Przeczytana: 2018 rok

O serialu zrobiło się głośno już jakiś czas temu, ale nie miałam ani czasu ani chęci na obejrzenie go. Jednak nie ukrywam, że gdy światło dzienne ujrzała książka , postanowiłam bliżej przyjrzeć się zagadkowej historii Anny.

Główną bohaterkę poznajemy podczas udanej ucieczki ze szwedzkiej kliniki psychiatrycznej, gdzie trafiła za sprawą swojego byłego partnera. Mężczyzna robi wszystko by utrudnić jej kontakt z dwójką dzieci i wydaje się, że jest na najlepszej ku temu drodze, lecz Annie udaje się zdobyć pogrążające go dokumenty. Kobieta po przylocie do kraju szybko kontakuje się z reprezentującą ją panią adwokat celem przedstawienia nowych dowodów. Niestety autobus, którym podróżuje ulega wypadkowi. W wyniku niego Anna trafia do szpitala. Niestety nie jest w stanie przypomnieć sobie żadnych faktów ze swojego życia, a jedyne dokumenty jakie przy niej odnaleziono okazują się podrobione. Pomocną dłoń wyciąga ku niej jeden z lekarzy, Michał. Razem powoli udaje im się rozwiązać...

Magdalena | 2018-03-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Diagnoza" to pozycja Anny Dembowskiej oraz Grzegorza Golojucha od Edipresse Książki, która powstała na podstawie serialowego hitu telewizji TVN o tym samym tytule.

Anna powraca do kraju z planami, które pragnie zrealizować. Jednak jej powrót rozpoczyna się dla kobiety mocno pechowo, zostaje bowiem jedna z ofiar wypadku autobusowego. Przykrym następstwem tego zdarzenie jest dla kobiety utrata pamięci. nie dość, że nie pamięta kim jest to nie ma jeszcze żadnych dokumentów, które potwierdziłyby jej tożsamość.
Czy to zbieg okoliczności? A może ktoś celowo nie chce, aby Anna dowiedziała się kim jest i po co wróciła do kraju?dziwne jest też to, że nikt jej nie szuka. Rodzina, bliscy, nikt nie zgłosił zaginięcia. Czy Annie uda się odzyskać tożsamość i zrealizować plan, który miała wracając do Polski?

Przyznam, że nie oglądam telewizji, a jeśli już to bardzo sporadycznie. Tak więc emisja serialu umknęła mojej uwadze. Jednak w moje ręce trafiła ta pozycja, po lekturze której z...