Diagnoza

Okładka książki Diagnoza Anna Dembowska, Grzegorz Golojuch
Okładka książki Diagnoza
Anna DembowskaGrzegorz Golojuch Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
Edipresse
2017-12-07
2017-12-07

Dla osób które znają serial książka będzie rozczarowaniem. To tak jakby próbować streścić cały sezon w jednym odcinku, wszystko po łebkach, przedstawione z perspektywy Anny i Michała, opisy po dwa razy tych samych sytuacji zupełnie nie wiadomo po co.
Kluczowa postać Artmana zepchnięta tylko do roli negatywnego bohatera, bez całej gamy uczuć jakich ta postać nam dostarczała, ale tutaj to zasługa niesamowitego Adama Woronowicza, który z tak negatywnej postaci potrafił wzbudzić w widzu niesowite emocje, czasami nawet pozytywne do tego stopnia, ze kibicowałam tej postaci :)

Jestem bardzo rozczarowana tą książką

Dla kogoś kto serialu nie zna będzie to takie sobie czytadełko na jedno popołudnie

To coś lżejszego, dobrego na plażę. Pokręcona historia kobiety, której odebrano dzieci i próbuje je odzyskać. Po powrocie ze Szwecji ulega wypadkowi drogowemu i trafia do szpitala. Okazuje się, że straciła pamięć i nie szuka jej rodzina..
Serialowa opowieść z życia lekarzy z wątkiem romantycznym i wieloma zwrotami akcji. Ciekawym zabiegiem, znanym z amerykańskiej TV jest opisywanie tej samej sceny przez różnych narratorów. Czyta się szybko i przyjemnie i trudno zgubić wątek.

Zacznę od tego, że cały serial Diagnoza obejrzałam z narastającą ciekawością co się wydarzy w kolejnym odcinku. Niestety zawsze było jedno ale. Co się wydarzyło w Szwecji? Książka Anny Dembowskiej dopełniła serial tak, że poznałam początek. Książka jest zaskakująca i nieprzewidywalna a miłość i zapatrzenie w drugą osobę dają o sobie dużo znać. Jednak w tym wszystkim pojawia się też kłamstwo. Chęć ukrycia kłamstwa, które okazało się wielką tragedią robi z człowieka potwora, który jest w stanie zrobić wszystko, żeby nic nie wyszło na jaw. Książka mi się podobała ale czegoś jednak zabrakło. Pojawiały się miejscami momenty nudne, które zniechęcały do czytania.

Po książkę sięgnęłam bez wcześniejszego obejrzenia serialu, a więc jej treść była mi zupełnie obca. I muszę przyznać, że bardzo pozytywnie zostałam zaskoczona.

Fabuła tej książki jest dość ciekawa. Wciąga, ale da się odłożyć. Moim zdaniem na korzyść i niekorzyść przemawia fakt opisywania historii z dwóch perspektyw. O ile spojrzenie na tę samą sprawę innymi oczami może być interesujące, o tyle podwójne opisywanie tych samych wydarzeń bywa nieco nużące.

Myślę jednak, że to całkiem udana pozycja. I choć nie ma co oczekiwać dreszczy, ciarek i wzburzonych emocji, to mimo to książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Ot, ciekawa i mało wymagająca pozycja na leniwe popołudnia i wolne wieczory.

Bardzo fajna książka, nie zawiodłam się sięgając po nią. Dużo opinii miała dobrych i naprawdę taka jest :)

Losy trójki głównych bohaterów medyczno-kryminalnego serialu "Diagnoza", hitu stacji TVN, teraz do czytania. Tego nie zobaczysz na ekranie!

Anna Nowak, pacjentka szpitala w Rybniku, otwiera oczy po operacji. Zespół doskonałych chirurgów uratował jej życie. Jednak coś się nie udało – Anna po przebudzeniu z narkozy nie pamięta, kim jest. Jej przeszłość to wielka zagadka. Wkrótce staje się jasne, że przynajmniej jedna osoba z jej otoczenia zna rozwiązanie tej zagadki, ale zrobi wszystko, by nikt inny go nie poznał.

Bardzo mi sie podobaly szczegolnie opisy emocji Anny. Bylaby 10 w ocenie ale nie zrobila na mnie takiego wrazenia relacja z perspktywy Michala.

Kilka lat temu oglądałam na TVN serial pod tym samym tytułem. Książka podstawa właśnie na jego kanwie. Z ciekawością przypomniałam sobie historię Anny, która po tragicznym wypadku traci pamięć i próbuję od nowa jak puzzle poskładać swoje wspomnienia.

Książka ciekawie napisana, wiele wątków, dobrze się czyta. Serdecznie polecam.

Książka ciekawie napisana, wiele wątków, dobrze się czyta. Serdecznie polecam.

Po obejrzeniu kilka lat temu serialu, chciałam sobie przypomnieć losy Anny. Miło się czyta.

• Przeczytane 2018

Dodaj cytat z książki Diagnoza