Pod powierzchnią

Wydawnictwo: Edipresse
MateuszM

Nic w tej historii nie jest takie, jak się wydaje. A każda tajemnica ma swój początek. Pod powierzchnią, trzymająca w napięciu powieść inspirowana hitem stacji TVN. Komisarz Maria Byszewska zaczyna śledztwo w sprawie porwania czteroletniego Kacpra. Gdy kilka dni później w Płocku bez śladu ginie kolejny chłopiec, Maks Gajewski, w mieście wybucha panika. Media łączą sprawy, choć śledczy nie...

Komisarz Maria Byszewska zaczyna śledztwo w sprawie porwania czteroletniego Kacpra. Gdy kilka dni później w Płocku bez śladu ginie kolejny chłopiec, Maks Gajewski, w mieście wybucha panika. Media łączą sprawy, choć śledczy nie mają na to żadnych dowodów.

Byszewska działa pod presją. Wie, że tu nie ma miejsca na błędy. W rozwiązaniu sprawy nie pomagają jej żądne sensacji media, arogancki detektyw, nadgorliwy syn policjant i nierozwiązane sprawy z przeszłości. W dodatku Marta Gajewska nie wierzy, że jej dziecko mogło się utopić. Życie osobiste komisarz miesza się ze śledztwem. Maria stanie przed wyborami, które na zawsze zmienią życie zaginionych chłopców. A także los jej syna.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: Zdjęcie - skan prywatny Katarzyna Żarska

PasjonatkaCzytania | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Nie oglądałam serialu, ale książkę przeczytałam na jednym wdechu, hmm a może wydechu. Świetna, rewelacyjna, trzymająca w napięciu do ostatniej chwili.

Co do fabuły, akcja powieści toczy się w Płocku. Główną bohaterką jest komisarz Byszewska, która zmaga się z trudnym śledztwem porwania kilkuletniego chłopca. Rodziców i ich emocje mamy na drugim planie. Poznajemy też syna Byszewskiej i współpracowników. Śledztwo jest bardzo zawiłe, a na dodatek w Płocku zostaje porwany również inny chłopiec. Czy uda się odnaleźć chłopców żywych, ba, czy w ogóle uda się ich odnaleźć. Jeśli oglądaliście serial, wiecie że jeden z nich pozostanie zaginiony i właśnie na tym będzie opierać się akcja produkcji TVN. Jeśli chodzi o drugiego, musicie przeczytać tą książkę sami.

Zdecydowanie będę teraz śledzić drugi sezon, w którym z tego co widziałam w zapowiedziach, będzie dużo nawiązań do książki.

Mrsruda | 2019-10-17
Przeczytana: 17 września 2019

Komisarz Maria Byszewska prowadzi śledztwo w sprawie porwania czteroletniego chlopca. Kilka dni później w Płocku, bez śladu ginie kolejne dziecko. Wybucha panika.  Śledczy nie mają dowodów że te dwa zaginięcia są ze sobą powiązane.
Policja działa pod presją, nie mogą pozwolić sobie na błęd, gdyż media patrzą im na ręce.

Życie prywatne komisarz zaczyna mieszać się ze sprawą. Maria musi dokonać trudnych wyborów które zmienia wszystko.
Media nie pozwalają by sprawa ucichła i podsycają społeczeństwo. Czy uda się znaleźć chłopców?
Książka trzymająca w napięciu. Zaskakujące zwroty akcji, strach to tylko nieliczne emocje które towarzyszą tej historii.
Serial stał się hitem więc mam nadzieję że książka tym bardziej nim zostanie.

AnnaKaczor | 2019-10-15
Przeczytana: 14 października 2019

Czteroletni Kacper zostaje porwany, a komisarz Maria Byszewska rozpoczyna śledztwo. Kilka dni po tym zdarzeniu ginie kolejne dziecko, media sprawiają, że ludzie zaczynają wpadać w panikę. Niby nie ma żadnych konkretnych dowodów, które przemawiałyby, za tym, że obie sprawy mają coś z sobą wspólnego, jednak wszyscy zaczynają je łączyć.
„Nagonka” medialna wcale nie ułatwia dochodzenia, na dodatek w sprawę miesza się pewnie uroczy, aczkolwiek dość arogancki detektyw, a nierozwiązane sprawy z przeszłości przypominają o sobie w najmniej odpowiednim momencie. Czy komisarz odkryje prawdę? Jak skończą chłopcy? Czy panika ludzi zostanie opanowana? Jakie tajemnice z przeszłości ujrzą światło dzienne? Jakich wyborów będzie musiała dokonać Maria?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2019/10/edipresse-ksiazki-ksiazka-pt-pod.html

rudarecenzuje | 2019-10-14
Przeczytana: 14 października 2019

Maria Byszewska bada sprawę zaginięcia czteroletniego Kacpra. Jeszcze zanim komisarz zdąży sprawdzić wszystkie tropy, uwaga policji zostaje przekierowana na następne porwanie. Czy coś łączy te wydarzenia?

“Pod powierzchnią” to najlepszy dowód na to, jak łatwo jest coś ukryć. W tym przypadku tajone były sekrety i krzywdy. Możliwość ich odkrycia połączona zostaje z zaginięciem dwóch chłopców. Taka fabuła pozostawia autorowi wielkie pole manewru i możliwość rozwinięcia skrzydeł. Moim zdaniem autorka poradziła sobie z takim wyzwaniem znakomicie.

Powieść inspirowana została telewizyjnym serialem, o tym samym tytule. Nie miałam okazji, by go obejrzeć, ale historia okazała się dla mnie na tyle interesująca, by poznać ją na kartkach książki. Prawdę mówiąc byłam zdumiona, jak składnie i umiejętnie przedstawiono poszczególne wątki. Powieść rozpoczęła się mocnym akcentem i w moim odczuciu do końca nie straciła rozmachu.

Autorka dzieli kolejne rozdziały między sprawy, na których skupiła...

zouza_czyta | 2019-10-12
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: październik 2019

Oglądacie "Pod Powierzchnią"? Nie ukrywam, że to jeden z moich ulubionych seriali, na którego sezon czekam z niecierpliwością. 🔥

Jeśli chodzi o książki na podstawie seriali, rzadko po takie sięgam, natomiast zaintrygowało mnie to, iż w tej książce na światło dzienne wychodzi przeszłość bohaterów serialu, czego nie zobaczymy na ekranie! Musiałam przeczytać i nie zawiodłam się! Książkę mogą przeczytać absolutnie wszyscy, nawet Ci, którzy nie wiedzą o istnieniu tego serialu. Jest to taki lekki kryminał/thriller który intryguje od pierwszej strony. Nie polecam natomiast tej książki przeczytać osobie, która ma w planach nadrobić serial. W tym przypadku, najpierw serial, później książka. 😉
_______
W Płocku na jednym z festynów znika mały chłopczyk. Całe miasto zostaje postawione na nogi, policja nie traci czasu, matka dziecka jest załamana. Komisarz Maria Byszewska wraz ze swoim zespołem z całym zaangażowaniem oddaje się tej sprawie. Mimo determinacji policji, śledztwo stoi w miejscu,...

Literatura_Zmysłów | 2019-10-04

„Pod powierzchnią” to serial obyczajowy, który latem stał się hitem TVN-u. Niecierpliwie czekałam na każdy odcinek i dałam się wciągnąć historii, która rozwijała się w niepokojącym kierunku i zaskakiwała. Finał serialu pozostawił więcej pytań niż odpowiedzi. Aby umilić sobie czekanie na drugi sezon postanowiłam sięgnąć po książkę autorstwa Anny Dembowskiej, która pracuje w zespole scenarzystów serialu. Anna Dembowska pisze wiele wątków dla seriali, które stają się hitami. Śmiało mogę napisać, że tworzy ona na światowym poziomie. Książki jej autorstwa również cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Lektura „Pod powierzchnią” była bardzo przyjemną odskocznią od serialu. Książka nie powiela schematu serialu jest jedynie nim inspirowana.
Komisarz Maria Byszewska ma niezwykle trudne zadanie. Musi rozwiązać śledztwo w sprawie porwania czteroletniego chłopca. W trakcie dochodzenia bez śladu ginie kolejny chłopiec. Jego matka nie wierzy w jego utonięcie. Choć z pozoru te dwie sprawy nic...

panda_zksiazka_ | 2019-09-24

"Pod powierzchnią" to powieść inspirowana hitem stacji TVN.

Kto oglądał serial?

Ja tak- jeśli mam być szczera to podobał mi się, ale też nie jakoś bardzo mocno.
_
Komisarz Maria Byszewska prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia chłopca, na domiar złego kilka dni później ginie kolejne dziecko, a w mieście wybucha panika.
Maria działa pod ogromną presją i praktycznie na własną rękę musi się zmierzyć ze sprawą.
Na jaw wychodzą coraz bardziej skomplikowane tajemnice, a czytelnik dostaje niezłą dawkę emocji.
Ja chyba sama nastawiałam się na mniej, jednak książka zaskoczyła mnie pozytywnie.
Myślę, że każdy fan serialu powinien przeczytać, bo jest naprawdę dobra.
Do mnie trafiła mocno, pomaga rozwiązać niektóre tajemnice i wyjaśnić poszczególne wydarzenia.
W serialu bardziej się pogubiłam, tutaj, mimo iż autorka też serwuje nam niezłe zwroty akcji, to jednak szybciej dostajemy ich rozwiązanie.
Jesteście ciekawi jak wyjaśni się sprawa tajemniczych zniknięć chłopców?
Prawda może...

Katarzyna | 2019-09-21
Przeczytana: 21 września 2019

„… Na środku stał kamienny stół. Był cały we krwi, strużki skapywały na kamienną posadzkę. Maria krzyknęła: „NIE!”. Trzasnęły drzwi. Z ciemności wyłonił się …”

Każda tajemnica ma swój początek. Czy wszystkie karty zostaną odkryte? Nic nie jest takie, jak się wydaje. „Pod powierzchnią” to opowieść inspirowana hitem stacji TVN.

Autorka książki Anna Dembowska pracuje w zespole scenarzystów TVN. Tworzy wiele wątków serialowych hitów. Mieszkała w różnych miejscach m.in. Kutnie, Krakowie, Moskwie i Sankt Petersburgu. Na swoim koncie ma m.in. „Tunel”, w którym z sąsiadami z Grochowa próbuje rozwikłać zagadkę ukrytą pod brukiem podwórka.

Główna bohaterka komisarz Maria Byszewska zaczyna śledztwo w sprawie porwania czteroletniego Kacpra. Kilka dni później w Płocku, bez śladu ginie kolejny chłopiec, Maks Gajewski. W mieście wybucha panika. Prawie wszystkie media łączą sprawy, choć śledczy nie mają na to żadnych dowodów.

Byszewska działa pod presją. Wie, że nie ma tu miejsca na błędy. W...