Rozmowy W drodze. Smaki życia

Wydawnictwo: W drodze
wywiady, rozmowy, religia, życie, Bóg
religia
Ego_Sum

Ta książka to zbiór dwudziestu wywiadów prowadzonych przez wieloletnią dziennikarkę i dominikańskiego zakonnika. To wyróżnia tę publikację na polskim rynku. Autorzy rozmawiają ze znanymi osobami, które opowiadają o swoim życiu, pracy, porażkach i sukcesach. Pokazują, że życie trudne może być szczęśliwe, opowiadają jak radzić sobie z przeciwnościami losu, jak się nie poddawać, skąd czerpać siły, jak pomagać innym. Jest to poruszająca lektura dla wszystkich, którzy szukają inspiracji w życiu. Zebrane wywiady były publikowane na łamach miesięcznika „W drodze”.

źródło opisu: https://www.wdrodze.pl/opis,1538,Rozmowy_W_drodze__Smaki_zycia.html

źródło okładki: https://www.wdrodze.pl/opis,1538,Rozmowy_W_drodze__Smaki_zycia.html

Monika | 2018-12-13
Na półkach: Domownicy, Przeczytane

Na ogólne zniechęcenie, przygnębienie, grudniowe mroki i trudnych współpracowników. Polecam tę lekturę. Daje nadzieję i światło, choć na chwilę. A już na pewno przywraca wiarę, że są ludzie dobrzy, miłosierni i wielkoduszni, a nie tylko...ech szkoda gadać.
Warto!

BeataT | 2019-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Autorzy rozmawiają z wieloma znanymi osobami o życiu -jego sensie, czy to w sferze prywatnej czy publicznej jak i kościelnej. Co robią na co dzień w co się angażują i gdzie się spełniają :) Wszystkie te wywiady ukazywały się w miesięczniku " W drodze " a teraz zostały zebrane w tej oto książce. Czasami warto sięgnąć po inny gatunek literacki, niż ten co czytamy na co dzień, by spojrzeć na świat inaczej.

manton | 2019-05-06
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 06 maja 2019

Bardzo miła lektura. Wywiady z ciekawymi ludźmi, garść pozytywnego spojrzenia na życie, ludzi, świat. Wbrew pozorom (z racji wydawnictwa i osób przeprowadzających wywiady) nie jest to książka religijna, choć są wątki wiary, miejsca człowieka w kościele, rola modlitwy, ale nie w każdej rozmowie są nawiązania do tego tematu, a każda rozmowa to przede wszystkim spotkanie z człowiekiem, który stąpa pewnie i świadomie, zna swoje miejsce i cel, a przy tym jest człowiekiem spełnionym i zarażającym otoczenie pozytywnym nastawieniem. Bardzo cieszyłam się szczególnie ze spotkania z Michałem Lorencem, Anną Dymną, Ireneuszem Krosnym, czy Jackiem Cyganem. Ciekawych ludzi zawsze warto posłuchać.

LadyBlackCat | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

"Smaki życia" to jedne z najlepszych, najbardziej inspirujących i oryginalnych wywiadów, jakie kiedykolwiek czytałam. Unikalny w tej książce jest i sposób zadawania pytań i dobór rozmówców. Poruszane są m. in. tematy, o których z reguły się nie rozmawia, zostawiające je w sferze wyjątkowo osobistej, a więc o Bogu, o wierze w życiu konkretnych osób.
Ewa Błaszczyk opowiada m. in. o tym, jak się żyje w cieniu tragedii, jak rozpacz po wypadku córki i jej śpiączka dała jej siły na budowanie fundacji "Akogo?”. Gdy wspomniano jej słowa śpiewanej kiedyś przez nią piosenki :
"Że nie dałeś mi, Panie, zasypiać słodkim snem,
Nie, nie żałuję , przeciwnie, bardzo ci dziękuję" ,
odparła, że to przesłanie nadal jest aktualne w jej życiu.
Władysław Bartoszewski opowiadał z kolei, jak załamany był po powrocie z obozu w trakcie wojny. Gdy poszedł do spowiedzi i dał wyraz swojemu żalowi, ks. Ziaja, kapelan Szarych Szeregów, powiedział mu słowa, które zapamiętał na całe życie Zasugerował mu,...

MoznaPrzeczytac | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

„Rozmowy w drodze. Smaki życia” to zbiór wywiadów z niezwykłymi ludźmi. Rozmówcy, których znamy z telewizji i pierwszych stron gazet bardzo szczerze odpowiadają na zadane im pytania. Dzielą się historią swojego życia, opowiadają o sobie i swojej pracy. Czynią to wszystko prostym i szczerym językiem. Nie udają, nie twierdzą, że znają odpowiedź na każde pytanie. Można ich nazwać świadkami. To określenie wydaje się być najwłaściwsze. Mimo swojego wykształcenia i pozycji, nikogo nie pouczają. Po prostu dzielą się swoją historią, swoim świadectwem.

Pełna recenzja książki na stronei:

Babcia Gąska | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Bardzo piękna książka. Niektóre rozmowy- koniecznie!

bartos | 2017-12-29
Przeczytana: grudzień 2017

Super książka zbiór wywiadów z naprawdę ciekawymi i mądrymi ludźmi, rozmowy nie tylko o Bogu ale też o życiu...

Ewe Pal | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Dużo pozytywnych wrażeń :)

Aleks | 2019-04-25
Na półkach: 2019, Przeczytane