Tata

Seria: Do Uszka Maluszka
Wydawnictwo: Skrzat
Indianka

Kuba bardzo lubi zostawać sam z tatą w domu. Chlap, chlap! Brum, brum! Bam, bam! W co będą się dziś bawić?
"Do Uszka Maluszka" dedykujemy wszystkim małym odkrywcom, którzy chcą poznawać świat pełen dźwięków! Za sprawą mnóstwa różnorodnych onomatopei dziecko będzie mogło usłyszeć otaczającą je rzeczywistość, a dzięki wyrazistym i uroczym ilustracjom dowie się, jak ona wygląda.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: Źródło własne

Imogemma | 2019-09-06
Przeczytana: 05 września 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książeczka kolorowa, ładnie wydana. Nie ulegnie zniszczeniu zbyt łatwo dzięki kartonowym stronom. Cieszy mnie, że dotyczy zostawania dziecka z ojcem pod nieobecność mamy. Niestety, potencjał został zmarnowany, ponieważ ojciec z synem robią w domu bałagan i demolkę. Sprzątają dopiero gdy wraca mama i załamuje ręce nad tym co zastała po powrocie do domu. Mogła mieć dodatkowe walory edukacyjne oprócz licznych dźwiękonaśladowczych fraz, niestety powiela głupie stereotypy i z ojca robi duże dziecko.

Drobinka | 2019-07-20
Przeczytana: 27 lutego 2019

Książka PRZEsycona onomatopejami. Małe dziecko może się w tym trochę pogubić, bo jest nieco chaotycznie. U nas oglądana czasem, ale bez entuzjazmu.

Magda | 2018-05-09
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

“Do uszka maluszka” to również fantastyczne narzędzie w ręku rodzica, który szuka pomysłu na zabawę w każdych okolicznościach (na spacerze, w podróży, w kolejce) i o każdej porze (na dzień dobry, do zupki, na dobranoc). Naśladowanie dźwięków to wielka frajda dla małych odkrywców, zwłaszcza gdy mogą je zobaczyć na wyraźnych i zabawnych ilustracjach.
Recenzja w całości: http://mamao.pl/uszka-maluszka-czyli-lubudu-szast-prast-szuru-buru/