Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Szczęsny. Chłopak, który odważył się być bramkarzem
starshefa

Mając 9 lat, grał w ataku i chciał być napastnikiem. Jako 16-latek zupełnie sam wyjechał do Londynu, gdzie nie znał nikogo. Mając 20 lat, został najmłodszym bramkarzem w ponad stuletniej historii Arsenalu Londyn, a w Lidze Mistrzów wybronił strzały samego Leo Messiego. Dziś gra w legendarnym Juventusie Turyn i stoi w jednym szeregu z najlepszymi bramkarzami świata. Wojciech Szczęsny – Oto...

Wojciech Szczęsny – Oto jego historia

To historia chłopca, który nigdy nie bał się wyzwań i od początku wiedział, czego chce. Który, wybierając karierę bramkarza, odważył się mierzyć nie tylko ze sportowymi rywalami, ale także z legendą własnego ojca, również znakomitego bramkarza. Wreszcie, to historia wzlotów, upadków oraz twardych lekcji życia, z których każdy z nas może (i powinien) zawsze wychodzić silniejszy

źródło opisu: http://www.empik.com/szczesny-chlopak-ktory-odwazy...(?)

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/szczesny-chlopak-ktory-odwazy...»

dobrerecenzje | 2018-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Czy znacie Wojtka Szczęsnego?
Na pewno tak, bo który z chłopców go nie zna.
Wydawnictwo Burda proponuje Wam opowieść o tym ciekawym i pełnym pasji chłopcu.
Jest takie stare piłkarskie powiedzenie, że trzeba być kompletnym świrem, żeby zostać bramkarzem.
Kto przy zdrowych zmysłach, chciałby stać przez 90 minut w jednym miejscu, rzucać się pod nogi rozpędzonych zawodników i chwytać piłkę, lecącą na nas z prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę?
A jednak.
Wojtek urodził się w Warszawie, jako młodszy syn państwa Szczęsnych.
Jego brat Janek, był tylko o dwa i pół roku starszy i rodzice traktowali ich jak bliźniaków. Zresztą obaj chłopcy byli nierozłączni. Wszyscy myślą, że Janek i Wojtek zostali sportowcami po tacie-piłkarzu.
Otóż nie-sportowe geny obaj chłopcy w równym stopniu odziedziczyli po mamie.
Nie będę Wam opisywać całej kariery piłkarskiej Wojtka, bo o tym możecie sobie poczytać w tej przepięknie wydanej książce, a jedynie skupię się na niektórych faktach.
Wojtek...

Magdalena | 2017-11-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Szczęsny - chłopak, który odważył się być bramkarzem" to kolejna część serii #superherosi autorstwa Yvette Żółtowskiej - Darskiej od Wydawnictwa Burda Książki.

To kolejna sylwetka piłkarza, którą przybliża nam autorka. Robi to w niezwykle prosty i przystępny sposób. To idealna lektura dla młodych fanów piłki nożnej, których fascynują wielcy piłkarze, a także marzą aby w przyszłości dojść do takich sukcesów jak oni.

Sylwetka Wojtka Szczęsnego jest przybliżona od czasów przedszkolnych. Poznajemy jego rodzinę - starszego brata Janka, mamę Alicję, która w młodości grała w piłkę ręczną oraz ojca Macieja, który do dziś jest legendą futbolu.

Autorka zachęca nas do poznania chwilami niełatwych, ale jakże ciekawych kolei życia Wojtka. Poznania jego drogi do sukcesu, która niejednokrotnie wymagała wyrzeczeń i poświęcaj, a przede wszystkim ciężkiej pracy.

Autorka określa Wojciecha Szczęsnego chłopcem, który nie tylko świetnie bronił, ale który ma także to coś, co sprawia, że jako piłkarz...

FCBTVpl | 2017-12-08

Pani Yvette jest niezwykle sympatyczną autorką wielu bestsellerowych biografii dla dzieci i młodzieży. Jej książki przetłumaczono na jedenaście języków, co mówi samo za siebie. Na swoim koncie ma biografie Messiego, Ronaldo, Ibrahimovicia, Lewandowskiego, Neymara i Pazdana.

Tak jak w każdej książce autorki, widać pasję i serce włożone w tekst. Jest wiele cennych rad i mądrości, które maja zmieniać ludzi. Myślę, że nie raz z powodzeniem ten cel zostaje osiągnięty.

Autorce udało się także dotrzeć do wielu osób z otoczenia piłkarza, z którymi zostały przeprowadzone rozmowy. Czyni to książkę jeszcze ciekawszą.

Książka jak wspomniane inne biografie ma wiele ciekawych i kolorowych zdjęć. Niektóre z nich nawet zostały zrobione i udostępnione na cele tej książki przez Macieja Szczęsnego, ojca i byłego bramkarza, który zajmuje się fotografią.

Lektura jest historią nie wzlotów, upadków i twardych lekcji życia samego Wojtka, z których zawsze wychodził zwycięsko, ale także opowieścią o...

maobmaze | 2018-02-04
Na półkach: 2018, Recenzenckie, Przeczytane

"Szczęsny.." to biografia Wojtka Szczęsnego, skierowana głównie do młodszych czytelników, a konkretniej fanów piłki nożnej. Jest to historia chłopca, który nigdy nie bał się wyzwań i ma za sobą mnóstwa wzlotów i upadków.

Od pierwszych stron widać serce, które autorka włożyła w przygotowanie tej biografii. Yvette Żółtowska- Darska jest mamą 12- letniego synka. Zainspirowana jego pasją do futbolu wymyśliła serię biografii znanych piłkarzy. Myślę, że to głównie dzięki temu książka jest napisana w bardzo przystępny sposób dla młodego czytelnika.

Przyznam, że w tej pozycji znalazło się dużo ciekawostek, które były dla mnie sporym zaskoczeniem na przykład to, że Wojtek wraz ze swoim starszym bratem Jankiem uczęszczali na lekcje tańca. Wiedzieliście, że Wojtek o mały włos nie został głuchy? By zapobiec głuchocie, trzeba było przeprowadzić u niego zabieg kateteryzacji trąbki słuchowej. A wiedzieliście, że Wojtek Szczęsny miał złamane obie ręce? Takich ciekawostek...

Kathia | 2018-10-05
Przeczytana: 25 listopada 2017