Ręka umarlaka

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Dzikie karty (tom 7)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dead Man's Hand
9788381161947
Sophy

Poczwarkę, kobietę o przezroczystej jak szkło skórze, będącą królową dżokerskiego półświatka, brutalnie zamordowano w jej popularnym lokalu, Kryształowym Pałacu, odwiedzanym przez wiele sław świata dzikich kart.. Jej zabójcy poszukują dwaj mężczyźni: Jay Ackroyd, pracujący jako prywatny detektyw as, który znalazł jej zmasakrowane ciało, oraz samozwańczy stróż sprawiedliwości i dawny kochanek zamordowanej, Yeoman, którego ktoś próbuje wrobić w tę zbrodnię. Ich poszukiwania przeradzają się w koszmarną odyseję pełną przemocy i politycznych intryg, która na zawsze zmieni los dżokerów i asów na całym świecie.

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

Fantasy-Bestiarium | 2018-01-29

„Ręka umarlaka” jest już siódmym tomem z serii „Dzikie karty”, autorstwa Georga R.R. Martina oraz Johna Josa. Millera. Zaciekawiony lekturą poprzednich tomów sięgnąłem również po tę kontynuację i po raz kolejny się nie zawiodłem. Szybka akcja, niesztampowi bohaterowie i zaskakujące zwroty fabularne sprawiają, że od lektury wręcz nie można się oderwać. Jest to rasowe science-fiction o superbohaterach, gdzie akcja goni akcję, a walki potrafią przyprawić o zawrót głowy. Z przyjemnością powróciłem do tego zaskakującego i intrygującego świata, który na długo zapadł mi w pamięci.

Świat dżokerów i asów został wstrząśnięty brutalną śmiercią Poczwarki, kobiety o przezroczystej jak szkło skórze. Niewiasta została zabita z zimną krwią w jej ukochanym lokalu, Kryształowym Pałacu. Na trop zwyrodniałych zabójców wyruszają Jay Ackroyd, prywatny detektyw oraz Yeoman, niedawny kochanek Poczwarki. Mężczyźni wyruszają w niebezpieczną wyprawę, która zaprowadzi ich w najmroczniejsze czeluście świata...

Staruch | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

George R.R. Martin zapowiadał, że cykl traktujący o „dzikich kartach” świadomie dzieli na trylogie, mające swój własny, wewnętrzny rytm. „Ręka umarlaka” jest tomem siódmym sagi, czy więc przynosi start nowych wątków?
Nie, i to z prozaicznego powodu – „Ukryty as” (cyklu tom poprzedni) i „Ręka umarlaka” miały być początkowo wydane razem, jako jeden wolumin. Jednak wskutek nacisków wydawcy, część opowieści, dziejącą się w Nowym Jorku, po prostu wykrojono i wydano jako „Rękę umarlaka” właśnie.
Najlepiej więc „Rękę…” czytać od razu po lekturze tomu poprzedniego, bo wydarzenia dzieją się równolegle, postacie przeskakują często z jednego tomu do drugiego, zdarzają się nawet powtórzone, identyczne fragmenty.
Ale, ale… Tym, którzy świata dzikiej karty nie znają, a chcą zacząć lekturę cyklu od opisywanego przeze mnie tomu – stanowczo to odradzam. Nie dość, że realia będą im obce, to jeszcze znajomość „Ukrytego asa” jest bardzo wskazana. Acz, na upartego, można. Kompletnych nowicjuszy –...

Mecha_Kulturacja | 2017-12-18

Zagadkowe morderstwo, brudy wielkiej polityki i moralnie niejednoznaczne decyzje na drodze bohaterów. Oto Dzikie Karty w najlepszym wydaniu.

Kiedy w tajemniczych okolicznościach ktoś brutalnie morduje Poczwarkę, właścicielkę jednego z renomowanych lokali w dzielnicy Jokerów, rozwikłania sprawy podejmują się dwaj osobnicy, których dzieli wszystko, a łączy tylko jedno: znajomość z denatką. Jay Ackroyd na co dzień pracuje jako prywatny detektyw i zabójstwo ma dla niego charakter zawodowy. Natomiast dla Brennana, działającego kiedyś jako zabójca pod pseudonimem Yeoman, sprawa jest głęboko osobista. Nie tylko z powodu dawnych uczuć, jakimi darzył Poczwarkę, ale również dlatego, że ktoś próbuje przypisać mu to morderstwo. Rozpoczyna się polowanie, którego finał ujawni intrygę sięgającą wysoko na szczeblach władzy.

Wydawało mi się, że po świetnym Ukrytym Asie ciężko będzie autorom projektu utrzymać ten sam poziom, a o przebiciu go nie próbowałem nawet marzyć. Tymczasem szczerze mogę...

Cantata | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Było to moje pierwsze spotkanie z tym iście komiksowym uniwersum i zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona. Oczywiście widziałam, że książka sygnowana nazwiskiem Georga R.R Martina musi być arcydziełem jednak nie do końca byłam przekonana do tego jakże dziwacznego dżokerskiego światka. Nawet fakt, że "Ręka umarlaka" to kolejny tom pisanego od lat 80-tych cyklu nie miał wpływu na mój odbiór powieści. Jeśli lubicie science-fiction, książki akcji i postaci rodem z filmów o Avengersach to jak najbardziej polecam. To książka w której bez przerwy coś się dzieje, a barwne postaci nie pozwalają się nudzić. Jeden z lepszych tytułów 2017 roku.

Pełna recenzja na blogu : http://czytankanadobranoc.blogspot.ie/2017/12/reka-umarlaka-george-rr-martin-john-jos.html

1414 | 2018-01-29

Jest naprawdę dobrze. Akcja książki powiązana z wydarzeniami z "Ukrytego Asa".
Należy trzymać kciuki aby następny tom utrzymał równie wysoki poziom.

Nika_1807 | 2018-09-25
oneself | 2018-07-23