Paladin of Souls
fantasy, Chalion
yuurita

Roina wdowa Ista została uwolniona od klątwy szaleństwa. Odzyskana wolność jednak sporo ją kosztuje, przywraca wspomnienia mrocznych tajemnic – ponieważ Ista wie, czemu jej ziemie znalazły się na skraju zagłady. A teraz coś pcha ją do ucieczki. Postanawia więc wyruszyć w pielgrzymkę – to bardzo przystoi roinie wdowie Chalionu. Jednak oprócz niej odzyskało wolność także coś innego – coś gorszego od śmierci. W fortecy Poriforis snują się dawne wspomnienia, wspomnienia o wojnach, oblężeniach i o potężnym Złotym Generale Jokony. A ktoś zza pobliskiej granicy obserwuje ludzi, demony, bogów. Ista sądzi, że grupka pielgrzymów wędruje wedle własnej woli. Czy się nie myli? Akcja „Paladyna dusz” toczy się w świecie Chalionu, znanym Czytelnikowi z „Klątwy nad Chalionem”.

aleczka | 2018-06-11
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Zdecydowanie wolę autorkę w klimatach "kosmicznych":. Ta powieść jest dobra, ale nie powala, momentami zbyt dużo demonów i to nuży.

majek | 2010-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2010

Książka jest przyjemna, zaskakująca, występuje w niej nawet trochę humoru. Wciągnęła mnie już na samym początku. Obawiałam się tylko, że będzie bardziej mroczna, ale na szczęście się pomyliłam ;)

pannaanna | 2013-03-02
Przeczytana: 2007 rok

Książka mi się podobała, historia mnie wciągnęła i chciało mi się czytać dalej. W sam raz na plażę :)

noetting | 2012-06-01
Przeczytana: 13 maja 2012

Miejscami było trochę nudno, ale generalnie bardzo fajny klimat ;) - książka przyjemna i lekka.

Efemeryda | 2017-03-25

No cóż są autorki i autorzy, po których sięgnę nawet bez rekomendacji. Ucieszyłam się z kontynuacji. Jak zwykle prosta opowiastka, sprawnie wykonana, ciekawa, dobrze się czytająca. Czegóż chcieć więcej od literatury rozrywkowej.

Moridin | 2017-11-24
Na półkach: Przeczytane, Papierowe
Przeczytana: 24 listopada 2017

Książka bardzo dobra warta przeczytania

Basti | 2018-02-06
Benazir | 2017-08-22