Paladin of Souls
fantasy, Chalion
yuurita

Roina wdowa Ista została uwolniona od klątwy szaleństwa. Odzyskana wolność jednak sporo ją kosztuje, przywraca wspomnienia mrocznych tajemnic – ponieważ Ista wie, czemu jej ziemie znalazły się na skraju zagłady. A teraz coś pcha ją do ucieczki. Postanawia więc wyruszyć w pielgrzymkę – to bardzo przystoi roinie wdowie Chalionu. Jednak oprócz niej odzyskało wolność także coś innego – coś gorszego od śmierci. W fortecy Poriforis snują się dawne wspomnienia, wspomnienia o wojnach, oblężeniach i o potężnym Złotym Generale Jokony. A ktoś zza pobliskiej granicy obserwuje ludzi, demony, bogów. Ista sądzi, że grupka pielgrzymów wędruje wedle własnej woli. Czy się nie myli? Akcja „Paladyna dusz” toczy się w świecie Chalionu, znanym Czytelnikowi z „Klątwy nad Chalionem”.

majek | 2010-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2010

Książka jest przyjemna, zaskakująca, występuje w niej nawet trochę humoru. Wciągnęła mnie już na samym początku. Obawiałam się tylko, że będzie bardziej mroczna, ale na szczęście się pomyliłam ;)

andziapa | 2013-03-02
Przeczytana: 2007 rok

Książka mi się podobała, historia mnie wciągnęła i chciało mi się czytać dalej. W sam raz na plażę :)

noetting | 2012-06-01
Przeczytana: 13 maja 2012

Miejscami było trochę nudno, ale generalnie bardzo fajny klimat ;) - książka przyjemna i lekka.

Daw1982 | 2016-10-30
Karlan | 2016-03-06