Moja hiszpańska przygoda

2017-09-21
2017-09-21
2017-01-01
Ewa Ratajczyk

Czytadło. Tak mogę nazwać tę książkę. Szukałam czegoś w związku z wyzwaniem czytelniczym LC na lipiec, czyli tematu wakacyjnego. Wpadłam na nic mi nie mówiące imię Isabelle Broom a że Hiszpania to mój ulubiony kraj na wakacje, to dałam jej szansę.
Historia w książce jest lekka i taka w stylu Bridget Jones. Akcja raczej przewidywalna, nie ma wielkich zaskoczeń. Jedyna, ciekawa postać, to Elaine - artystka, która skrywa jakąś nieszczęśliwą historię ze swojej przeszłości.
Duży plus książki za motyw Indalo, o którym (o dziwo!) nigdy nie słyszałam! Sam rysunek gdzieś kiedyś widziałam, ale o Mojacar nie słyszałam.
Nie wiem, czy sięgnę po inne książki tej autorki. Obawiam się, że będą podobne, tylko sceneria się zmieni, ale może niesłusznie mam takie podejrzenia? Tak czy inaczej, wolę własne przygody w Hiszpanii!

Rozczarowanie, tak jednym słowem mogę opisać tę książkę. Autorka jak dla mnie bardziej skupiała się na opisach natury niż bohaterach. Główna bohaterka kreowana jest na osobę troskliwą i potrafiącą słuchać, ja odebrałam ją jako rozpieszczoną egoistkę, która dopiero na końcu zaczyna się zmieniać.

Pięknie napisana , wspaniała , cudowna oraz pełna ciepła i optymizmu powieść o miłości , podróżach i spełnianiu marzeń. Dla mnie jest to wyjątkowa książka. Jestem oczarowany.
Polecam

Polecam

,,(...) twoją bratnią duszą może być każdy. Niekoniecznie musi to być ktoś, z kim łączy cię więź miłosna, tylko ktoś, z kim masz taką więź, która wydaję się być niezniszczalna i wyjątkowa."

Jeśli chciałbyś przenieść się na chwilę do ciepłej Hiszpanii, ogrzać się jej słoneczną aurą i poznać jej uroki, to koniecznie przeczytaj tą książkę!
Satysfakcja gwarantowana.
Bohaterka o imieniu Hannah, wraz z ekipą z pracy wyrusza do miasteczka Mojacar, aby nakręcić film dokumentalny. Zna to miejsce od dzieciństwa, ale nie zna jego magii.
W gorącej Hiszpanii bohaterowie zmagali się z wieloma przygodami i zawirowaniami miłosnymi. Krótki pobyt wprowadził zmiany w ich życiu, a dla Hannah była to możliwość odbudowy relacji rodzinnych.
Historia jest bardzo intrygująca, wciągająca i zabawna. Nie można się przy niej nudzić. Zakończenie jest zaskakujące i nieprzewidywalne. Cały czas miałam uśmiech na twarzy i magia hiszpańskiego miasteczka podziałała także na mnie.
Szczerze polecam!

Satysfakcja gwarantowana.
Bohaterka...

Wiadomo, nie jest to arcydzieło, ale to bardzo dobre guilty pleasure. Ponieważ moje oczekiwania były dość niskie, mogę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona. Fabuła nie jest taka głupia jak się z początku może wydawać, a nawet ma pozytywny zwrot akcji jeżeli chodzi o relacje i związki głównej bohaterki. Jestem zadowolona, że można było w tym dostrzec pewną dojrzałość. Ogólnie jako wakacyjne czytadło na poprawę humoru to ta książka jest idealna. Choć muszę przyznać że ilość literowek powala.

Po pierwszej, przyjemnej książce tej autorki sięgnęłam po drugą, ale rozczarowałam się. Fabuła była płytka i schematyczna, nie działo się wiele. Powieść zdawała się być pisana na siłę. Była przepełniona opisami, które trochę się powtarzały i zaczęły nudzić, bajkowość Hiszpanii w upale wydawała się naciągana. Główna bohaterka - infantylna i irytująca. Jedynie jeden z elementów zakończenia na plus. Poza tym tłumaczka robiła sporo literówek, była niekonsekwentna.

Optymistyczna sloneczna troche pokrecona ale warta by ja przeczytac.
A najwazniejsze jest to ze daje nadzieje ze mozna zagoic stare rany...

Optymistyczna sloneczna troche pokrecona ale warta by ja przeczytac.
A najwazniejsze jest to ze daje nadzieje ze mozna zagoic stare rany...

Genialna, dużo lepsza od Greckiej 😉 uśmiałam się z przeżyć i komentarzy bohaterki.
Moje koleżanki również były zachwycone i również nieźle się uśmiały.
Polecam - idealna jako relaksacyjna, bawiąca lektura.

Moje koleżanki również były zachwycone i również nieźle się uśmiały.
Polecam - idealna jako relaksacyjna, bawiąca lektura.

Wakacyjne czytadło na poprawę humoru.
Zabrakło mi jednak uroków Hiszpanii.

Wakacyjne czytadło na poprawę humoru.
Zabrakło mi jednak uroków Hiszpanii.

Czytadło. Czytadło z kiepską i przewidywalną fabułą, jak i narracją pierwszoosobową. Zupełnie mnie nie przekonało, acz na wakacje, czy dwie godziny z chorobą w łóżku, w sam raz.
Na raz. I zapomnieć.

Na raz. I zapomnieć.

• Literatura zagraniczna
  • Wyzwanie LC 2022
  • 🗝️ Kredens Mgłą Osnuty
  • Beletrystyka: Romansidło

Dodaj cytat z książki Moja hiszpańska przygoda