Druga szansa. Urzekająca opowieść o miłości i pięknych butach

Okładka książki Druga szansa. Urzekająca opowieść o miłości i pięknych butach Marcie Steele
Okładka książki Druga szansa. Urzekająca opowieść o miłości i pięknych butach
Marcie Steele Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
The Second Chance Shoe Shop
Wydawnictwo Kobiece
2018-01-08
2018-01-08
Małgorzata Bortnowska
miłość przyjaźń szpilki zmiany walka Małgorzata Bortnowska

Piękna powieść o przyjaźni, zmaganiach w pracy i uczuciach.

Piękna powieść o przyjaźni, zmaganiach w pracy i uczuciach.

Raily 30+ po kilku nie udanuch zwiazkach szuka ucieczki w pracy. Przyjaciele w pracy i poza nią staraja się ją wspierać mimo to Raily nadap ciężko wujsc ze swojej skorupy.
Szczerzę mimo ze to klasyczny romans ciezko mi było przebrnąć przez niektóre części, a historia ciut przewidywalna.

Bardzo szybko się czyta, ale w głównej mierze dlatego, że wszystko jest w niej proste, mimo poruszania trudnych tematów. Postacie nie są wyjątkowo mocno rozbudowane, wydają się sympatyczni, ale jak grupa przyjaciół hermetycznie zamknięta. Nie czułam się uczestnikiem zdarzeń, które wydarzyły się w książce. Nie zapałałam większą niż dotychczas miłością do butów, ani nie przeżyłam zbytnio wplecionego tam romansu. Taka sobie do poczytania w ciepły dzień na leżaczku.

Szału nie ma, serca nie urywa. Trochę za długa. Nie ma "magii" i wyjątkowego klimatu. A sprzedawca butów to dla mnie przede wszystkim Al Bundy.

Riley, Dan i Sadie to przyjaciele i współpracownicy w sklepie z butami. Każdy z nich ma swoje problemy, które dają radę przetrwać właśnie dzięki pozostałej dwójce. Riley rozpada się kolejny związek kiedy dowiaduje się że on ma żonę i dziecko i nie ma zamiaru ich zostawić. Sadie boi sie pierwszej rocznicy śmierci męża a Dan...cóż szuka tej jedynej. Gdy dowiadują się że sklep może zostać zamknięty a oni stracić miejsce pracy i spotkań zbliżają się do siebie jeszcze bardziej i wspólnie walczą o przetrwanie. Jakie pomysły przychodzą im do głowy? Jaką moc ma internet? i jaką rolę odegra tu przystojny fotograf Ethan? szukajcie odpowiedzi w książce. lekka przyjemna taka na jeden wieczór :)

"Druga szansa" Marcie Steele to opowieść o miłości, przyjaźni i pięknych butach. Cieszę się, że trafiłam na taką perełkę bo czyta się ją lekko i przyjemnie, stron jest niewiele więc szybko się kończy ale treści jest sporo.
Riley nie ma szczęścia w miłości i po kolejnym zawodzie wypłakuje się swojej przyjaciółce Sadie, która niedawno straciła męża. Dziewczyny pracują razem w sklepie obuwniczym w miasteczku Hedworth.
Pewnego dnia dowiadują się, że sklep stoi na skraju bankructwa, postanawiają go uratować. Dokładają wszelkich starań aby utrzymać posady i ożywić umierający interes. Zmiany nadchodzą wielkimi krokami i nie tylko zmiany w sklepie.
W życiu każdego z nas bardzo ważna jest rodzina i miłość a dopełnieniem szczęścia są przyjaciele. Nasza bohaterka początkowo narzeka na niepowodzenie w miłości ale ma kochających przyjaciół, na których może liczyć. To jak bohaterka poświęca się akcji ratowania sklepu jest godne podziwu. Ona i jej paczka wpadają na świetny pomysł z flash mobem. Osobiście uważam takie akcje za nieziemskie i żałuję, że są tylko w filmach i książkach. Jak to bywa w lekkich i przyjemnych książkach zakończenie jest szczęśliwe, ale w międzyczasie jest parę sytuacji godnych uwagi. Miałam jedno malutkie zastrzeżenie do głównej bohaterki, mogła by być bardziej pewna siebie i na szczęście później była. A książka zasługuje na polecenie i waszą uwagę.

Druga szansa to przeciętna książka. Historia sama w sobie nie jest najgorsza, ale mimo wszystko trudno się wczuć w klimat życia bohaterów. Poznajemy czwórkę przyjaciół i ich perypetie. trochę Cię z nimi cieszymy, trochę smucimy ale nie czuć z nimi więzi. Można przeczytać.

Na stronie tytułowej czytam - urzekająca opowieść o miłości i pięknych butach. Czułam sie zaintrygowana ... i na tym moje przeczycie sie skończyło. Jak dla mnie powinno sie zmienić tytuł na Druga szansa - urzekająca opowieść o miłości d butów, ponieważ tylko ten wątek górował w tej książce. Autorka przyznaje próbowała stworzyć inne wątki - zdradzonego romansu, miłości romantycznej ale poboczność została przyćmiona przez główny wątek.
Książkę przeczytała szybko ale męcząc się i skacząc po stronach

Życie często nie układa się dokładnie tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Musimy być elastyczni i gotowi dosłownie na wszystko. Jutro może zaskoczyć. Negatywnie bądź pozytywnie. Rzadko bierzemy pod uwagę to pierwsze, co jest oczywiście jak najbardziej zrozumiałe. Warto mieć też w sobie gotowość do stawienia czoła czekającym wyzwaniom i głowę pełną pomysłów jak niepowodzenia przekuć w coś pozytywnego. Bowiem, jak można przekonać się poznając „Drugą szansę” optymizm i odpowiedni ludzie wokół motywujący do działania, to przepis na sukces.

Riley to kierowniczka sklepu obuwniczego. Piastuje to stanowisko już osiem lat. Wraz ze swoimi pracownikami będącymi tym samym jej przyjaciółmi, tworzy bardzo zgrany zespół. Są gotowi na wiele, by sklep dobrze prosperował. Niestety, to nie wystarcza. Lokalowi mimo wszystko grozi zamknięcie. Riley i jej podwładni zakasują rękawy do pracy. Nie chcą, stracić zatrudnienia i ciepłego, przytulnego miejsca spotkań jakim stał się sklep. Kiedy pada pewien pomysł, dość kontrowersyjny, który ma na celu uratować sklep, Riley nie wie, że pracując nad utrzymaniem lokalu na powierzchni może zyskać coś jeszcze. Miłość. Nie tylko jej życie ma szansę diametralnie się odmienić. Także dla Sade i Dana los przygotował niespodzianki...

Pytanie może być tylko jedno. Czy przyjaciele w natłoku spraw związanych ze sklepem nie przeoczą drugiej szansy w życiu prywatnym?

Lekka, przyjemna opowieść. W sam raz na jesienną pluchę. Rozbawi, rozczuli i wprawi w doskonały nastrój. „Druga szansa...” oprócz miłej treści jest również pięknie wydana. Nie sposób nie zwrócić na to uwagi. Na wielu stronach książki widnieją motywy liści a okładka szybko przykuwa wzrok.

Idealna propozycja dla tych spragnionych relaksu z powieścią.

Świetna książka,lekka,zabawna i romantyczna.

Świetna książka,lekka,zabawna i romantyczna.

• Przeczytane 2022
  • Dysk

Marcie Steele Druga szansa. Urzekająca opowieść o miłości i pięknych butach Zobacz więcej