Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność

Wydawnictwo: PROMOHISTORIA - Histmag.org

Czy Jan z Kolna naprawdę istniał? W jakim celu Benedykt Polak ruszył w podróż do Azji? Jak naprawdę wyglądały losy słynnego Maurycego Beniowskiego? Mateusz Będkowski zabiera nas w nową podróż – tym razem szlakiem polskich średniowiecznych i nowożytnych podróżników. Autor zabiera nas w podróż do czasów, gdy podróże po wielkim świecie dopiero zaczynały być możliwe. Pokazuje, jak egzotyczne były...

Autor zabiera nas w podróż do czasów, gdy podróże po wielkim świecie dopiero zaczynały być możliwe. Pokazuje, jak egzotyczne były wówczas dla Europejczyków Chiny i Indie, ale również jakie więzi – gospodarcze, polityczne, religijne – wiązały Europę z Bliskim i Dalekim Wschodem. Przede wszystkim zaś opowiada historię Polaków, którzy z różnych powodów – w ramach misji, interesów czy dla sławy – ruszali w dalekie podróże, zdając z nich nierzadko relacje, które czytał cały świat.

Kim byli pierwsi Polacy w Indiach? Dlaczego Michał Boym został posłem ostatniego cesarza z chińskiej dynastii Ming? Na te i inne ciekawe pytania odpowiada ten e-book.

„Polacy na krańcach świata: średniowiecze i nowożytność” przypominają, jak wyglądały podróże w czasach, gdy świat nie był jeszcze globalną wioską, a ruszenie w nieznane było prawdziwym wyzwaniem.

źródło opisu: https://histmag.org/Premiera-Mateusz-Bedkowski-Pol...(?)

źródło okładki: https://histmag.org/Premiera-Mateusz-Bedkowski-Pol...»

Octopus | 2017-09-13
Przeczytana: 13 września 2017

Kolejna, czwarta część tym razem o podróżnikach średniowiecznych i nowożytnych. Warta polecenia, tak jak poprzednie.
Napisana z pasją i dużą wiedzą :)
Dobrze znać Polaków, którzy jak Marco Polo, czy Magellan ruszyli poza krańce znanego im świata.
Uwagę zwraca okładka - inna niż w poprzednich książkach.
Polecam bardzo :)

Michał Psztyć | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Pozycja bardzo interesująca i ciekawa. Z przyjemnością się ją czyta. Brakuje mi niestety jakichkolwiek przypisów - byłyby wskazane w tego typu publikacji, bo często przerywałem czytanie i musiałem sprawdzić jakieś informacje lub zapisać je na kartce, żeby zrobić to potem. Dodatkowo razi mnie strasznie stwierdzenie, że zdobycie Konstantynopola było powodem upadku handlu lewantyńskiego. Aż mnie ciarki przeszły. Do całości dzieła nie mam zastrzeżeń. Lektura lekka i przepełniona wiadomościami. Autor bardzo plusuje wstawkami źródłowymi.

ŁukaszGłębocki | 2019-01-06
Przeczytana: 10 stycznia 2019