Polscy poszukiwacze złota

Wydawnictwo Poznańskie
poszukiwacze złota złoto historia historia polski polscy podróżnicy xix wiek
historia
poszukiwacze złota złoto historia historia polski polscy podróżnicy xix wiek

Książka Mateusza Będkowskiego to opowieść o ludziach, którzy poszukiwali i znajdowali cenny kruszec. Byli to przede wszystkim: geolodzy, pracownicy kopalni, zesłańcy i indywidualni poszukiwacze złota. W XIX w. nastała tzw. "gorączka złota".

Czy słyszeliście o takich osobach jak: Eugeniusz Żmijewski, Sygurd Wiśniowski, Feliks Paweł Wierzbicki, Paweł Edmund Strzelecki?
Z tej...

Jestem zachwyconą tą książką! Taką historię w szkole to mogłabym mieć! Mi jako fance westernów ta książka od razu rzuciła się w oczy i zaciekawiła. Początek zawiera fakty dotyczące samego złota oraz sposobów jego wydobycia. Następne rozdziały są podzielone według miejsc, w których występowała gorączka złota. Autor opowiada o Polakach, którzy w danym miejscu mieli cokolwiek...

Nie jest łatwo obecnie natrafić zarazem na tak intrygujący, jak i niezagospodarowany przesadnie temat. Udział Polaków w światowych gorączkach złota wydaje się być idealnym przykładem takiej synergii. Wydawnictwo Poznańskie potwierdza natomiast swoje wsparcie dla projektów, które w sposób nieszablonowy filtrują naszą historię.

Na początku jest zgrabne wprowadzenie,...

To naprawdę świetna książka, choć historyczna.
Autor porusza wiele zagadnień związanych ze złotem, sposobem jego wydobycia, a wszystko to na kanwie losów polskich poszukiwaczy tego kruszcu! Fajne jest ujęcie nie tylko chronologiczne, ale też geograficzne.
Warto wzbogacić swoją wiedzę czytając tę pozycję!

• Historia
  • 2019
  • Posiadane do przeczytania
  • 2020
  • ✔ 📚 Posiadam
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. mobi)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Polscy poszukiwacze złota