horror
CubeX

źródło okładki: okolicastrachu.pl

Baylay | 2018-02-13
Przeczytana: 08 lutego 2018

Niezły zbiór opowiadań. Przyznam bez bicia , że spośród autorów znałem tylko Gunię , Kulpę i Kyrcza. Z całą resztą to był mój pierwszy kontakt. Ewidentnie słabe było właściwie tylko jedno opowiadanie (nie powiem które...). Próżno tu szukać biegającego gościa z rogami i kopytami. Diabeł wyglądający z kart tej książki jest bardziej subtelny. I bardziej groźny zarazem. Warto samemu sprawdzić

annakonstanty | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

Bardzo dobry zbiorek. Z niecierpliwością czekałam żeby poznać pomysły kolegów - konkurentów i niektóre są naprawdę niebanalne. Diabeł może się kryć nie tylko pod postacią seksownej kobiety czy ułudy bogactwa, ale kusi nas pod postacią drogich butów na wystawie, wrażliwego poety i, co najbardziej przerażające, siedzi głęboko w nas samych.
Trzynaście smakowitych kąsków wzbogaconych o wstęp i podsumowanie, z notkami biograficznymi autorów, w bardzo estetycznej oprawie. Serdecznie polecam nie tylko miłośnikom gatunku.

Paweł Flisiński | 2017-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2017

Każde czasy mają takiego diabła na jakiego zasługują. A na jakiego my zasługujemy? Takiego jak nasze życie - wszechstronnego, uwodzicielskiego, trochę schorowanego po tylu wiekach współpracy z ludźmi. Diabeł czai się wszędzie - może to sąsiad piętro wyżej, może to przypadkowo spotkany sprzedawca, może lekki podmuch wiatru który czujemy na karku to jego oddech? Diabeu niejedno ma imię i znakomicie potrafił dostosować się do zmieniającego się świata - przecież oficjalnie nie istnieje, nie widać i nie słychać go - tak samo jak nie widać i słychać krzyku bitego dziecka, które wie, że im ciszej krzyczy tym mniej boli - bo nie prowokuje. A ta antologia właśnie na odwrót - każde opowiadanie ma mocne przesłanie, prowokuje, prowokuje do myślenia. Każe się zastanowić nad tym jakie mamy czasy.

Jeśli myślałeś, że w obecnych czasach diabeł nie istnieje - przeczytaj, zło czyha bliżej niż można się tego spodziewać.

Maciek | 2017-10-31
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 31 października 2017

Zdecydowanie najlepszy zbiór opowiadań jaki czytałem od dłuższego czasu!"Jakie czasy,taki diabeł" to zbiór 13 historii które pochłaniają w całości,bawiąc a czasem skłaniają do przemyśleń na temat kondycji ludzkości.
Zdecydowanie warto kupić zanim przestaną być dostępne(nie żebym robił krypto reklamę ale to było najlepiej wydane pieniądze w tym miesiącu).Jestem więcej niż pewny ze opowiadania takie jak "pokusa","taki,jaki jest naprawdę" i "ocalenie" zostaną mi w głowie naprawdę długo.