Książka Roku 2018
horror
Ropuszella

Siedmiu histerycznych autorów, siedem opowiadań, siedem grzechów głównych.

źródło opisu: http://magazynhisteria.pl/

źródło okładki: http://magazynhisteria.pl/

murhaaja | 2016-01-20
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Jak dla mnie na uwagę zasługują jedynie opowiadania: "Modernista", "W malinowym chruśniaku" i "Mulo". "Między innymi lenistwo" ciekawe, ale moim zdaniem lekko niedopracowane, "Tańczące nimfy" ładne i lekkostrawne, ale zbyt szybkim zakończeniem. Pozostałe teksty mnie wynudziły.

brzanka | 2016-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Pomysł na antologię rewelacyjny, jednak opowiadania strasznie nierówne. Najlepsze teksty zbioru jak dla mnie to "Modernista" i "W malinowym chruśniaku".

PaniUpiorowa | 2015-12-20

Opublikowanie „grzesznej antologii” kompletnie mnie zaskoczyło. Najpierw na stronie Magazynu Histeria pojawiła się enigmatyczna zapowiedź, a po raptem kilku dniach można już było „I odpuść nam nasze winy...” pobierać. W tej e – publikacji brak jest jakiegoś wstępu, czy posłowia czy jakiegokolwiek innego tekstu „od redakcji” który by wyjaśniał czym jest antologia, dlaczego ten temat, i dlaczego ci, a nie inni autorzy.

Zapewne taki był zamysł redakcji. Książka ma motyw przewodni, są nią właśnie grzechy główne – tyle, i tylko tyle czytelnik miał widocznie wiedzieć, zaczynając lekturę. Resztę niech mu powiedzą same teksty.

P. Cieliczko „Królewski grzech” - gdy przeczytałam pół roku temu VIII numer Histerii, zastawiałam się, czemu tak słabe opowiadanie jak „Noblowski cyrograf” zostało docenione przez redakcje? I czemu za kiepski tekst autor ten został wyróżniony tytułem Histeryka Miesiąca? Również „Królewski grzech” jest po prostu słaby. Opowiadanie jest napisane źle, roi się w...

Crematoria | 2016-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2016

O matko, myślałam, że nie dam rady. Bardzo lubię różne wariacje na temat siedmiu grzechów głównych, więc napaliłam się jak szczerbaty na suchary. Niestety, już pierwsze opowiadanie (Królewski grzech) mało mnie nie zamęczyło. Słabe, bardzo słabe.
Dalej jest nieco lepiej, ale to ciągle nie to, czego się spodziewałam.
"Tańczące nimfy" w ogóle do mnie nie przemówiły.
"W malinowym chruśniaku" jest przewidywalne do bólu, czego szczególnie nie lubię.
"Mulo" mogłoby być dobre. Zaczęło się ciekawie i zakończyło nieźle, ale w środku czegoś zabrakło.
"Moderniste", "Traktat Gaetano Enzoli" i "Między innymi lenistwo" chętnie widziałabym jako słusznej długości powieści.
Ogólnie liczyłam na dużo więcej i bardzo się zawiodłam.

Blodek | 2015-12-30

Nic dodać. Nic ująć. Ale ja się nie znam.

Krolkarolin | 2017-09-11
Asenat | 2016-09-30