The Fates Divide

Cykl: Carve the Mark (tom 2)
Wydawnictwo: Katherine Tegen Books
The fates divide
angielski
Kaktusik

The untitled second novel of a highly anticipated duology in the vein of Star Wars, Veronica Roth explores—with poise and poignancy—the story of a boy who forms an unlikely alliance with an enemy. Both desperate to escape their oppressive lives, they help each other attain what they most desire: for one, redemption, and the other, revenge. The first of Veronica Roth's upcoming young adult...

The first of Veronica Roth's upcoming young adult novels will publish in 2017, with the next novel to follow in 2018.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/26194378-untitled

źródło okładki: https://www.facebook.com/VeronicaRothBooks/

glodnawyobraznia | 2018-05-21
Przeczytana: 21 maja 2018

Cała recenzja tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/05/najciemniejsze-cienie-nurtu.html
Na kontynuację "Naznaczonych śmiercią" Veronica Roth kazała nam czekać ponad rok. W pierwszym tomie zaprezentowała niezwykły świat przestawiony, w którym przenikający wszystko nurt obdarzał wybrane osoby szczególnymi zdolnościami. I tak Cyra, dysponująca wywołującymi ból cieniami nurtu spotkała Akosa – jedynego chłopaka, który potrafi stłumić każdą nadprzyrodzoną umiejętność. Niczym Romeo i Julia pochodzą jednak z nienawidzących się ludów – podróżujących po kosmosie Shotet i osadniczych Thuvhe, które dzielą jedną planetę i pogrążają się w coraz większym konflikcie... Drugi i zarazem ostatni tom tej serii, zatytułowany "Spętani przeznaczeniem" kontynuuje tę unikalną historię. Przekonajmy się więc, czy autorka wynagradza nam czas oczekiwania na tę lekturę?

Eijeh i Ryzek zostają zamknięci w celach na statku kosmicznym, jednak spokój nie trwa długo, bo Isae postanawia rozprawić się z...

Caroline In-Wonderland | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

„- Dlaczego spodziewasz się, że świat pójdzie Ci na ustępstwa? – skarciła go. – Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, miło i uczciwie. Pewne są tylko ból i śmierć.”

Zakończenie „Naznaczonych śmiercią” zostawia czytelnika z prawdziwą bombą, po której nie sposób nie sięgnąć od razu po kontynuację.
Lazmet Noavek – bezwzględny i okrutny ojciec Cyry, od wielu lat uważany za zmarłego – w rzeczywistości nadal żyje. Dotąd przetrzymywany – ucieka z więzienia, w którym umieścił go jego syn i postanawia przejąć władzę nad Shotet. To jednak nie jedyny problem, z jakim będą musieli zmierzyć się Akos i Cyra. W gruncie rzeczy - jest to dopiero wierzchołek góry lodowej. Zgromadzenie, które dotąd nie mieszało się w konflikt na linii Thuvhe-Shotet (uważając go za zwykły „spór cywilny”, który jest kwestią wewnątrzplanetarną) - zaczyna swoją własną grę, w której z pomocą kanclerz Thuvhe - Isae Benesit – chce raz na zawsze wyeliminować problem, jaki stanowi dla nich lud Shotet. Nieubłaganie...

wiejskifilozof | 2018-06-18

Okładka
Mi się podoba

Skąd
dostałem do recenzji

Fabuła
W tej książce,mamy statki kosmiczne.DziewcZynę,co może zabić dotykiem.Rządy tyranii ,loty gwiezdne.
Miłość/

Moja opinia

Książka,do recenzji.I będę pisał,zgodnie z sumieniem.
Ta książka,nie jest dla mnie idealna.Nie jest wybitna.
Nie chcę mówić,że do niczego.
Jest dla mnie dobra i tylko dobra.
Podobały mi się,statki kosmiczne.Podróże,do innych planet.
Ale,sam wątek miłosny.Już nie bardzo,bardziej dla nastolatek.
Dziękuje,za możliwość przeczytania książki.Za darmo.
Zagości ,na mojej półce.:-)

FannyBrawne | 2018-05-15

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

,,Spętani przeznaczeniem” to drugi tom serii Veronici Roth ,,Carve the Mark”, w której autorka przenosi nas w kosmos, na planetę Thuvhe, zamieszkaną przez dwa narody – rdzennych Thuvhe i najeźdźców i ciemiężycieli Shotet. Jak można się domyśleć, między tymi dwoma ludami panuje nienawiść i ogromne wzajemne uprzedzenia. Los jednak styka ze sobą Cyrę, księżniczkę z Shotet, i Akosa, syna wyroczni z Thuvhe, i między tą dwójką narodziła się trudna przyjaźń, która z czasem przerodziła się w równie trudną miłość.

Lazmet Noavek, ojciec Cyry, dotąd uważany za martwego, powraca na Thuvhe, by ponownie przejąć władzę. Cyra i Akos, razem z grupą sprzymierzeńców, planują obalenie tyranii i zaprowadzenie pokoju. Okazuje się jednak, że lud Thuvhe nie zawsze jest tak łagodny jak mogłoby się wydawać, a Cyra uświadamia sobie, że warunki pokoju dyktowane przez Isae, dumną kanclerz, są dla niej nie do przyjęcia. Jednocześnie dziewczyna obawia się, że Akos został z nią nie z...

księgozbiór | 2018-05-25
Przeczytana: 25 maja 2018

W kwietniu na portalu lubimyczytac.pl pojawiła się informacja dotycząca możliwości przedpremierowej recenzji najnowszej książki Veroniki Roth. Nie mogłam przegapić takiej okazji szczególnie, że pierwszy tom zrecenzowałam Wam w zeszłym roku, choć może nie był na mojej liście top 10. Doszłam do wniosku, że szkoda porzucić cykl nie znając jego zakończenia, więc wysłałam zgłoszenie. Udało się otrzymałam egzemplarz recenzencki i zabrałam się do czytania. Veronica Roth w „Spętanych przeznaczeniem” w dość obrazowy sposób przedstawia nam dalsze losy dwójki głównych bohaterów Akosa i Cyry. Tym razem muszą oni stawić czoła Lazmetowi Noavekowi, który uchodził za zmarłego, jednak wraz ze swoimi sprzymierzeńcami decyduje się na wojnę przeciwko innym narodom.
Nie będę wdawać się w zakamarki fabuły, by przez przypadek nie zdradzić fanom autorki dalszych losów bohaterów. Powiem Wam jednak co ja sądzę na temat tej książki.
Już w „Naznaczonych śmiercią” autorka mocno skupiła się na przedstawieniu...

czytanienaplatanie | 2018-05-22
Przeczytana: 20 maja 2018

Jeżeli zachwycił Was cykl „Niezgodna” Veroniki Roth, to koniecznie sięgnijcie po równie świetną dylogię, której druga część „Spętani przeznaczeniem” już jutro będzie miała swoją premierę (23 maja).
Znajdziecie tu porcję fantastyki w najlepszym wydaniu – niezwykłe, realnie nakreślone światy, nieidealnych bohaterów obdarzonych szczególnymi zdolnościami, trudną miłość narzuconą przez los i odwieczną walkę dobra ze złem. Książka zaskakuje swą głębią i ciekawie rozbudowanymi wątkami pobocznymi.
Choć za młodzież mogę uchodzić jedynie duchem, książka porwała mnie i dostarczyła wiele radości z czytania. Zaczęłam od drugiej części, ale z pewnością cofnę się i przeczytam „Naznaczonych śmiercią”.

Eponine | 2018-05-22
Przeczytana: 22 maja 2018

#VeronicaRoth #spętaniprzeznaczeniem #najlepszaksiążkaveronikiroth

Veronica Roth to jedna z najbardziej rozpoznawalnych pisarek młodego pokolenia. I trudno się dziwić, bo ma niezaprzeczalny talent do kreowania nowych światów, spójnej fabuły i niejednoznacznych bohaterów z krwi i kości. W dodatku z każdą kolejną książką doskonali warsztat, co widać w drugiej części historii Akosa i Cyry, "Spętani przeznaczeniem".

Muszę przyznać, że przed zabraniem się do czytania miałam pewne luki w pamięci, bo nie zdążyłam przypomnieć sobie zbyt dokładnie "Naznaczonych śmiercią". Na szczęście nie okazało się to aż tak wielkim problemem, choć radzę czytać te książki jedna bezpośrednio po drugiej, inaczej trochę czasu może zająć połączenie wątków.

Tymczasem akcja nie zwalnia nawet na minutę. Już w pierwszych kilku stronach życiem bohaterów wstrząsa nieledwie trzęsienie ziemi - Roth doskonale wiedziała, w którym miejscu podzielić tę opowieść. A potem, niczym u Hitchcocka, napięcie już tylko...

„Spętani przeznaczeniem” to drugi tom przygód Cyry i Akosa rozgrywających się w odległej galaktyce.

Akcja książki rozpoczyna się w chwili zakończenia opowieści z pierwszej części – „Naznaczeni śmiercią”. Na arenę wkracza ojciec Cyry – Lazmet Novaek – bezwzględny tyran uznawany za zmarłego. Rozpoczyna się wojna między narodami Thuvhe i Shotet, a główni bohaterowie – Cyra i Akos – trafiają w sam jej środek.

Mam mieszane uczucia, co do tej części. Świat przedstawiony przez Roth ma ogromny potencjał i bardzo mi się spodobał, jednak w moim odczuciu ten potencjał w „Spętanych przeznaczeniem” nie został w pełni wykorzystany. W „Naznaczonych śmiercią” autorka wprowadza czytelnika w swój niejednokrotnie skomplikowany świat z różnymi przedziwnymi nazwami. Natomiast w „Spętanych przeznaczeniem” mogłaby bardziej go rozwinąć, skoro czytelnik, mający za sobą pierwszą część, „siedzi” już w nim, wie z grubsza jakimi prawami rządzi się galaktyka, jest zaznajomiony z nurtem, losami i darami....

eMeLka | 2018-05-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2018

#VeronicaRoth #spętaniprzeznaczeniem #najlepszaksiążkaveronikiroth

Historia Akosa i Cyry, jest na tyle skomplikowana, że nie da się jej przedstawić w kilku prostych zdaniach. W pierwszej części pt.: “Naznaczeni Śmiercią” poznajemy oboje bohaterów, ich charakter i emocje rządzące nimi. Jednak w czasie gdy w pierwsza część zachwyca, druga robi się dosyć irytująca. Cyra nie jest już tą dziewczyną, która stara się nie być najgorszym człowiekiem na ziemi, a Akos… Cóż, od niego nie powinniśmy za wiele wymagać, prawda? Przecież to jego los nim rządzi i gdyby nie to, nigdy nie zostałby tym, kim teraz jest. Tak przynajmniej sobie wmawia.

Nawet kiedy Cyra wprost go pyta, czy gdyby nie los byłby z nią, on nie potrafi na to odpowiedzieć. Albo nie jest pewny swojego uczucia do niej, albo naprawdę wierzy, że gdyby nie przeznaczenie, nigdy nie musiał by z nią być. Powiedziałabym nawet, że trochę mnie w tym momencie wkurzył, ale w sumie rozumiem go. Ma gościu trochę racji. Albo raczej miał, bo...

Shino11 | 2018-05-17

#veronicaroth, #spętaniprzeznaczeniem, #najlepszaksiążkaveronikiroth

Wśród pisarzy współczesnych coraz bardziej popularne staje się kreowanie nowych światów, a im bardziej są one wymyślne, niebanalne, niepowtarzalne, odmienne od tych, które już są znane, tym bardziej stają się atutem pisarskich dokonań. Za prekursora w tym kierunku uznaję Tolkiena, który stworzył Śródziemie, nie pomijając żadnego istotnego aspektu.
Veronica Roth jest przykładem autorki, która wciąż stawia sobie wyzwania, mimo osiągnięcia ogromnego sukcesu „Niezgodnej” i kontynuacji. Nie spoczęła na laurach, a wręcz przeciwnie – z pulą nowych pomysłów przełamuje granice wyobraźni.
„Spętani przeznaczeniem” to wielowątkowa historia opierająca się na głównym motywie walki dobra ze złem, rozgrywająca się w uniwersum, a dokładnie na planecie Thuvhe. Główną bohaterką jest Cyra, księżniczka z Shotet, oraz Akos, syn wyroczni.
W ogólnym zarysie, aby nie zdradzać szczegółów – ojciec Cyry, Lazmet Noavek, który uchodził...