Veronica Roth zapowiada nową książkę!

LubimyCzytać
31.07.2018

„Sword Catcher”, „Crescent City”, a teraz również „The Chosen One”. Co łączy te trzy premiery książkowe? Wszystkie zostaną napisane przez autorki powieści młodzieżowych i tym razem utwory będą skierowane do dorosłych czytelników. Veronica Roth rusza śladem Clare i Maas.

Gdy w grudniu zeszłego roku Cassandra Clare obwieściła rozpoczęcie prac nad swoją pierwszą książką dla dorosłych, nikt nie spodziewał się, że autorka Miasta Kości zapoczątkuje pewien trend. Tuż po niej podobną informację ogłosiła jej koleżanka po fachu – Sarah J. Maas. Jej powieść „Crescent City” ma pojawić się na rynku w przyszłym roku. Na książkę Clare czytelnicy będą musieli poczekać trochę dłużej.

Do swoich koleżanek postanowiła dołączyć Veronica Roth. Autorka znana z serii Niezgodna oraz dylogii Naznaczeni śmiercią oświadczyła, że rozpoczęła już pracę nad nowym projektem. „The Chosen One” (Wybraniec) będzie powieścią pomiędzy young adult a tytułem dla dorosłych. Ma opowiadać historię pięciorga przyjaciół, którzy jako nastolatki uratowali świat, a teraz jako dorośli ludzie będą musieli stawić czoło jeszcze większemu demonowi i zrozumieć różnicę między bohaterem z wyboru a bohaterem z przeznaczenia.

Podobnie jak w przypadku poprzednich autorek na premierę będziemy musieli trochę poczekać. „The Chosen One” na półkach księgarń pojawi się w 2020 roku. Poprzednia powieść Roth ukazała się w Polsce w maju 2018 roku nakładem wydawnictwa Jaguar – była to druga część „Naznaczonych śmiercią”, Spętani przeznaczeniem

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
1504
13
31.07.2018 13:49

"Gdy w grudniu zeszłego roku Cassandra Clare obwieściła rozpoczęcie prac nad swoją pierwszą książką dla dorosłych, nikt nie spodziewał się, że autorka Miasta Kości rozpocznie pewien trend. "
Stephenie Meyer z "Intruzem" i "Chemikiem" była jedną z prekursorek tego hm... trendu. Pierwsza była Rowling, która ma na koncie "Trafny wybór" i cykl o Cormoranie Strike'u.

Rozumiem,...

więcej

554
274
31.07.2018 13:11

Veronica Roth ładnie się rozwija z każdą kolejną książką. Jestem bardzo ciekawa, co zaserwuje nam tym razem i czy znowu będzie to coś w rodzaju antyutopii albo sci-fi.


4060
751
31.07.2018 13:07

Moim zdaniem każda kolejna książka Roth była coraz lepsza, więc na pewno będę się czaić :)


2834
4
30.07.2018 17:02

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd