Telomery i zdrowie

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki
ToRn

Chcesz świadomie dbać o zdrowie? Żyć dłużej? Starzeć się wolniej? Być zdrowym i sprawnym mimo upływu lat? Książka Telomery i zdrowie powie Ci, jak to zrobić. Dr E. Blacburn (noblistka) i E. Epel (profesor uniwersytecka) dokonały rewolucyjnych odkryć naukowych, które zmieniają sposób widzenia zdrowia i procesu starzenia się. Telomery chroniące nasz materiał genetyczny zużywają się z wiekiem,...

Chcesz świadomie dbać o zdrowie?
Żyć dłużej?
Starzeć się wolniej?
Być zdrowym i sprawnym mimo upływu lat?
Książka Telomery i zdrowie powie Ci, jak to zrobić.

Telomery chroniące nasz materiał genetyczny zużywają się z wiekiem, ale mogą też ulec odbudowie! Warto dowiedzieć się, co pomaga wydłużyć telomery, by dłużej żyć zdrowo i aktywnie.
Dobry sen, odżywianie, aktywność fizyczna i niektóre substancje chemiczne mają pozytywny wpływ na telomery, zaś przewlekły stres, negatywne myśli, toksyczne związki, a nawet zła okolica zamieszkania mogą powodować ich skrócenie.
Telomery i zdrowie to pierwsza książka, która wyjaśnia starzenie się organizmu na poziomie komórkowym oraz opisuje proste zmiany, dzięki którym możemy zapewnić zdrowie naszym chromosomom, by żyć dłużej i lepiej.

Książka Telomery i zdrowie wyjaśnia działanie często niewidocznych sił, które wpływają na nasze życie.
W ten sposób daje nam nowy poziom świadomości. Pomaga też podejmować lepsze decyzje, zarówno w skali jednostkowej, jak i społecznej. Dzięki niej możemy zapewnić sobie lepszy stan zdrowia i długowieczność. Krótko mówiąc, pozycja ta zmieni sposób, w jaki myślimy o starzeniu się i chorobach.

David Kessler

lek. med., były komisarz Agencji Żywności i Leków, autor bestsellera „New York Timesa” The End of Overeating

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,888.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,888.html