Happy Food. Przez żołądek do szczęścia

Tłumaczenie: Agata Teperek
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Happy Food
Michał

Hamburger o działaniu przeciwzapalnym? Sok z buraka zamiast viagry? To możliwe. Zawartość talerza wpływa zarówno na ciało, jak i na umysł. Może poprawić humor i wyostrzyć zmysły, leczyć stany lękowe i depresję, a nawet przeciwdziałać wielu groźnym chorobom i opóźniać procesy starzenia. A wszystko zaczyna się w jelitach... Znany szwedzki szef kuchni Niklas Ekstedt oraz dziennikarz naukowy...

Hamburger o działaniu przeciwzapalnym? Sok z buraka zamiast viagry?

Znany szwedzki szef kuchni Niklas Ekstedt oraz dziennikarz naukowy Henrik Ennart przekonują, że zdrowe odżywianie nie jest trudne - wystarczy wiedzieć, co nam służy i dlaczego. Proste przepisy połączone z lekkostrawną wiedzą z zakresu medycyny i psychologii pomogą zmienić podejście do jedzenia i odnaleźć szczęście w kuchni i poza nią.

- Jakie pokarmy powodują stany zapalne i depresję?
- Jak stres wpływa na brzuch?
- Co uszczęśliwia jelita?
- Na czym polega cukrowy blues?
- Jak wyeliminować z jadłospisu złodziei szczęścia?
- Które superprodukty ukoją ciało i duszę?

Czytaj, jedz i bądź szczęśliwy!

źródło opisu: https://www.gandalf.com.pl/b/happy-food-przez-zoladek-do-szczescia-a/

źródło okładki: https://www.gandalf.com.pl/b/happy-food-przez-zoladek-do-szczescia-a/

adrianna | 2019-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Świetna pozycja. Połknęłam ją szybciutko, zafascynowana treścią. "Happy Food. Przez żołądek do szczęścia" to wyczerpujący zbiór wiedzy o jelitach, bakteriach jelitowych, florze jelitowej, o tym co jeść żeby jelita były szczęśliwe, jak odbudować te dobre bakterie. Autorzy przekonują, że za pomocą odpowiednich składników możemy zwalczyć stany lękowe, depresyjne, możemy poprawić nasze samopoczucie i jakość życia. Głęboko w to wierzę i czuję się ogromnie zainspirowana tą lekturą! Jelita to bardzo fascynujący temat! Gdyby tylko takich rzeczy uczyli nas w szkole! Dodatkiem są przepiękne fotografie, grafika, czcionka, kolory, okładka! Zadbano o każdy najdrobniejszy szczegół. Będę wracać do tej książki po inspiracje i przepisy.