Telomery i zdrowie

poradniki
Galaktyka
2017-09-29
2017-09-29

Dawno nie przeczytałam tak kompleksowej książki o tym, jak utrzymać się w dobrym zdrowiu, z tłem biologicznym. Uważam, że nawet laicy są w stanie zrozumieć przekaz oraz szybko pojąć, czym takim są telomery. Napisana bardzo przejrzyście, przyjemnie, z zacytowanymi interesującymi artykułami — fenomenalna. Musiałam poświęcić na nią trochę czasu, ale zwykle tak to u mnie bywa z książkami tego typu; ale warta jest każdej minuty nad nią spędzoną. Kopalnia wiedzy, którą później można sobie zgłębiać, poszukując więcej informacji na dane tematy.

Bardzo interesuje mnie zagadnienie starzenia się. Na studiach poznałam telomery i nauczyłam się, że są one (oraz inne czynniki) odpowiedzialne za starzenie się. Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ temat starzenia się bardzo mnie interesuje i chciałam przeczytać na ten temat trochę więcej. Polecam książkę wszystkim, którzy również chcą dowiedzieć się czegoś więcej o telomerach. Zaczynając ją myślałam, że będzie to kolejna naukowo napisana książka, jednak pozytywnie mnie zaskoczyła. Opinie na samym początku książki wzbudziły we mnie ciekawość. Jest to tak jakby "przewodnik" po naszych telomerach. Autorki opisują co wpływa na nasze telomery oraz pokazują jak można spowolnić ten proces bazując na tysiącach badań.

Dałabym tej książce maksymalną ocenę, ale zauważyłam parę błędów w druku. Nie wiem jak odnieść się do miejsc w tekście typu "to ja - Liz", albo "ja - Elissa". Nie przeszkadzały mi one, ale w moim odczuciu nie musiały tam być.

Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam do tej pory.

Po tej książce będziemy wiedzieć dlaczego zdrowy styl życia jest taki ważny..

Po tej książce będziemy wiedzieć dlaczego zdrowy styl życia jest taki ważny..

Niesamowita książka! Zmieniająca życie. W bardzo logiczny i naukowy sposób daje jasne wskazówki jak skutecznie możemy poprawić swoje zdrowie. To powinna być obowiązkowa lektura dla każdego.

• Do kupienia
  • Psychologia
  • -- DOC: POR: Zdrowie
  • Zdrowie
  • Zakupy 2020
  • Posiadam - urodowo-medyczne

Dodaj cytat z książki Telomery i zdrowie