Historia literatury światowej w dziesięciu tomach. Tom 2 Średniowiecze

5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8388520067
Piktor

Piktor | 2017-08-07

Liczyłem, że po nie do końca satysfakcjonującej Starożytności dalej będzie już tylko lepiej i ciekawiej, niestety niedostatki tej serii robią się coraz bardziej frustrujące. Autorzy mówią bardzo, bardzo długo, ale rzadko bardzo ciekawie, a za to często o sprawach z literaturą powiązanych mocno pośrednio. Szczytem tej maniery jest osobny rozdzialik o rozwoju malarstwa japońskiego - wcale interesujący temat, ale czy na pewno musiał poszerzać i tak przytłaczająco ciężką publikację o czymś zupełnie innym? I takich przypadków jest sporo, choć ten najbardziej jaskrawy, przez co książka jest rozwlekła, średnio trzyma się meritum i przez to nie potrafi na dłuższą metę przyciągnąć dużej uwagi. Jeśli będę kontynuował lekturę tej serii, to tylko dlatego, że żadnej innej przekrojowej publikacji o tej tematyce nie znalazłem. I jeśli będę, to chyba trzeba będzie zacząć pomijać pewne fragmenty, z czym nigdy nie czuję się dobrze. Trzeba jednak przyznać, że przynajmniej rozdziały o najważniejszych...

Na półkach